Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > دور جدیدی از گروگان گیری مسافران و حملات خونین توسط طالبان و کوچی ها در (...)

دور جدیدی از گروگان گیری مسافران و حملات خونین توسط طالبان و کوچی ها در غزنی و میدان

کابل پرس خبری
سه شنبه 12 جون 2018

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: گزارش های مختلف حاکی از آن است که گروه تروریستی طالبان و کوچی طالبان مسلح، دور جدیدی از گروگان گیری مسافران و حملات خونین را آغاز کرده اند. اعلام آتش بس حامی اگر نشین طالبان اشرف غانی احمدزی نیز به تروریست ها مجال و فرصت بیشتری برای این جنایات داده است.
در یک حادثه، روز گذشته تروریست های طالب شش مسافر از مردم هزاره را در قره باغ ولایت غزنی به گروگان گرفتند. بنا به گزارش منابع مختلف از جمله شبکه سراسری مردم هزاره، مسافران از شهر غزنی به سمت قریه های قلوچ و اصغیر/ اغضیر در حرکت بودند که توسط تروریست ها ربوده شدند. همه ی این افراد غیر نظامی می باشند.

در حادثه ای دیگر، شب گذشته تروریست های کوچی، با حمایت طالبان بالای قریه دهمرد منطقه کجاب بهسود برای کشتار و چپاول حمله کردند که با مقاومت مواجه شدند. در این حمله ی خونین دو تن توسط تروریست ها کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.
کوچی ها همه ساله با حمایت همه جانبه ی طالبان و عناصری بلندپایه ی حکومتی به قصد کشتار و چپاول وارد مناطق مختلف از جمله در غزنی و میدان می شوند. طبق اسناد افشا شده توسط ویکی لیکس، بیش از نیمی از فرماندهان گروه تروریستی طالبان را کوچی ها تشکیل می دهند. آنان بصورت گسترده علاوه بر کشتار و چپاول مردم روستا نشین، در قاچاق مواد مخدر و اشیای تاریخی دست دارند. بسیاری از تروریست ها نیز همراه با کاروان های کوچی در نقاط مختلف شمال جابجا می شوند.

آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس