کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > ربوده شدن 30 تن از مردم هزاره توسط داعش و پخش شب نامه های تهدید آمیز در دشت برچی (...)

ربوده شدن 30 تن از مردم هزاره توسط داعش و پخش شب نامه های تهدید آمیز در دشت برچی کابل

سه شنبه 24 فوريه 2015, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: یک رادیوی محلی گزارش داده است که 30 تن از مردم هزاره در مسیر راه غزنی-زابل توسط گروه موسوم به داعش ربوده شده و به مکان نامعلومی برده شدند. رادیو سلام وطندار در خبر خود آورده است که افراد ربوده شده پناه‌جویان بازگشته از ایران بودند و از ولایت قندهار به سوی کابل می‌آمدند.
عبدالخالق ایوبی، ولسوال شاه‌جوی ولایت زابل صبح امروز سه‌شنبه (5 حوت/اسفند) به سلام‌وطندار می گوید که دیروز شام در منطقۀ پش‌کندۀ این ولسوالی، افراد مسلح گروه داعش موتر مسافرانی را که به سوی کابل می‌رفتند، توقف داده و 30 تن را با خود به جای نامعلومی برده اند.
ایوبی می گوید: شاهدان عینی در محل رویداد می‌گویند که این افراد مسلح لباس‌های سیاه به تن داشته و به زبانی غیر از فارسی و پشتو صحبت می‌کردند. آنان هم‌چنان گفته اند؛ این نخستین بار است که این‌گونه افراد مسلحی را می‌بینند.
ایوبی می‌گوید که افراد ربوده شده باشنده‌گان ولایت‌های شمالی اند که از ایران آمده بودند و می‌خواستند از قندهار به کابل بروند.
ایوبی افزود؛ اکثر افراد ربوده شده هزاره اند.
از سوی دیگر در کابل و در منطقه ی دشت برچی، جایی که بیشتر باشندگان آن هزاره ها می باشند، شب نامه های تهدید آمیزی به نام داعش پخش شده است.
در همین حال روز گذشته، رسانه ها گزارش کرده اند که در ولایت لوگر نیز، افراد موسوم به این گروه دست به تخریب خانه ها مردم زده و آنان را از دیدن تلویزیون منع کرده اند.


Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.