کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > جنایت گروگان گرفتن مسافران همچنان ادامه دارد، اینبار در مسیر قندهار ترینکوت

جنایت گروگان گرفتن مسافران همچنان ادامه دارد، اینبار در مسیر قندهار ترینکوت

شنبه 22 جولای 2017, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

جنایت ضد بشری گروگان مسافران بی دفاع در فغانستان همچنان ادامه دارد و بنا بر گزارش های مختلف از جمله اعلامیه کمیسیون مستقل حقوق بشر، 70، مسافر در مسیر راه قندهار ترینکوت به گروگان گرفته شده اند. طبق این اعلامیه، هفت تن از این افراد تاکنون توسط گروگان گیران کشته شده اند. در این اعلامیه آمده که 43 تن همچنان در اسارت بسر می برند.
چندی پیش نیز هفت مسافر بی دفاع از مسیر راه فراه-هرات ربوده و کشته شده بودند.
در سال 2015 میلادی، طالبان ده ها تن از مسافران هزاره را نیز به گروگان گرفته بودند که پس از چند ماه اسارت، جمعی از آنان را به طرز وحشیانه ای شکنجه و سر بریده بودند. جنایات گروگان گیری مسافران هزاره در نقاط مختلف نیز ادامه پیدا کرد که با محکومیت های گسترده روبرو شده و باعث راه اندازی تظاهرات گسترده در داخل و بیرون شد. در یکی از این اعتراضات گسترده، روز یازدهم ماه نوامبر 2015، صدها هزار تن در کابل دست به راهپیمایی زدند که در تاریخ فغانستان بی سابقه بود.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.