کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > حمله به جان یک خبرنگار در شهر کابل جامعۀ خبرنگاری افغانستان را به شدت تکان (...)

حمله به جان یک خبرنگار در شهر کابل جامعۀ خبرنگاری افغانستان را به شدت تکان داد

يكشنبه 3 آگوست 2014, بوسيله‌ى نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان

عزیزالله همدرد، خبرنگار آژانس خبری پژواک شب گذشته در نزدیکی منزلش در مربوطات شهر کابل مورد حملۀ افراد مسلح قرار گرفته و در اثر اصابت گلوله زخم برداشته است.
آقای همدرد همین اکنون در یکی از شفاخانه های شهر کابل به سر می برد، یک گلوله در دست چپش اصابت نموده و از وضعیت خوب صحی برخوردار است.
همدرد حملۀ مسلحانه به جانش را با کار های رسانه یی و خبرنگاری پیوند می دهد و می گوید در دو دور انتخابات از تقلبات زیاد گزارش داده بود و چندین بار او را از محلات رای دهی اخراج کرده بودند.
دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان حمله به جان یک خبرنگار را به شدت محکوم نموده و از ارگان های کشفی به ویژه پولیس کابل می خواهد تا عاملین این جنایت را به زودترین فرصت شناسایی و به پنجۀ قانون بسپارد.
افزایش خشونت ها در برابر خبرنگاران جامعۀ خبرنگاری درافغانستان را به شدت نگران ساخته و نهاد های حامی رسانه ها و خبرنگاران از افزایش خشونت در برابر خبرنگاران بار ها به نهاد های دولتی گوشزد نموده است، اما چنانچه دیده می شود حکومت افغانستان در راستای حفظ جان خبرنگاران تا اکنون تلاش جدی به خرچ نداده اند.
ما یک بار دیگر از حکومت افغانستان می خواهیم تا در تأمین امنیت جانی خبرنگاران بیشتر از پیش جدی عمل نموده و جامعۀ خبرنگاری افغانستان را با حمایت های قانونی در راستای اطلاع رسانی و چرخش آزاد معلومات اطمینان دهند.

اعلامیه مطبوعاتی
تاریخ: ۱۲ اسد ۱۳۹۳
کابل – افغانستان

نی بخاطر تخریب رادیوی محلی سولی پیغام در اثر طوفان شدید با مسؤلان این رادیو و شهروندان خوست ابراز همدردی نموده و خواهان کمک به این رادیو است.

طوفان شدید در ولایت خوست باعث تخریب وسایل تخنیکی و تعمیر رادیوی محلی سولی پیغام در این ولایت شده است.
آنتن های رادیو، رسیور یا اخذ کنندۀ برنامه های رادیو سلام وطندار، سیستم انترنت، سیستم برق آفتابی و دیگر وسایل این رادیو به صورت کامل از بین رفته و نشرات این رادیو نیز متوقف می باشد.
دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان ضمن همدردی با مسؤلان این رادیو و مردم شریف ولایت خوست، از دولت افغانستان، سازمان های بین المللی و نهاد های حامی رسانه ها می خواهد تا در راستای دوباره فعال ساختن این رادیو، مردم خوست را یاری نمایند.
نهاد های که خواهان کمک به دوباره فعال سازی این رادیو هستند می توانند یا از طریق دفتر نی و یا هم با زاهد شاه انگار مسؤل این رادیو به نشانی های ذیل در تماس شوند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


34 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > حمله به جان یک خبرنگار در شهر کابل جامعۀ خبرنگاری افغانستان را به شدت تکان (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.