کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > انتقـــال قـــدرت بدون خشـــونت

انتقـــال قـــدرت بدون خشـــونت

برای اولـــین بار در افغـــانســـتان بجـــای اعمـــال زور و خشـــونت از تقلـــب و جعلکـــاری در انتقـــال قـــدرت ســـیاســـی اســـتفاده بعمـــل آمـــد.

سه شنبه 30 سپتامبر 2014, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی


عده از روشنفکر نما های غرب زده از تقلب و جعلکاری در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اظهار نارضایتی کرده و آن را خلاف اصول و پرنسیپ های دیموکراسی و جامعه مدنی می دانند، به زعم آنها بایست یکشبه ره صد ساله طی شده و فورا انتخابات شفاف و آزاد جاگزین خشونت و کودتای نظامی برای تعین زعیم سیاسی کشور می گردید.

غافل از آنکه میان فصل خشونت تا مرحله انتخابات شفاف فاصله ی خیلی دراز و پر مشقت قرار دارد که جامعه شناسان آن را به چندین مرحله تقسیم بندی کرده اند که از مرحله تقلب گوسفندی آغاز شده و به تقلب بزی و بعدا تقلب فیلمرغی و بعدا تقلب مرغی و بالاخره به تقلب گنجشکی رسیده تا به مرحله بی تقلب و انتخابات شفاف و آزاد خاتمه می یابد.

حالا اگر هر کدام ازین مراحل بطور اوسط مدت ده سال را در بر بگیرد پس بعد از سپری شدن شصت تا هفتاد سال آینده یعنی گذشت یک نسل افغانستان تازه به مرحله انتخابات آزاد و شفاف خواهد رسید.
قوانین طبیعت را که قوانین حاکم بر جوامع انسانی هم جز از آنهاست نمی توان به زعم خویش تغیر داد مثلیکه با پوف کردن و یا پکه کردن به زیر دیگدان هم نمی توان تغیری در زمان لازم برای پختن غذا به وجود آورد پس بجز صبر و تحمل برای سپری شدن مراحل فوق الذکر چاره دیگری وجود نخواهد داشت.

حالا با در نظرداشت قانونمندی های فوق فقط می توان بر حماقت روشنفکر نما هایکه بر تقلب گوسفندی ملا اشرف غنی انگشت انتقاد بلند می کنند سخت خندید و از خجتالتماب کرزی ، جناب ملا اشرف غنی و دست اندرکاران کمیسیون متقلب انتخابات صمیمانه اظهار قدردانی و سپاسگذاری کرد که با این ابتکار عالمانه شان سنگ تهداب جامعه مدنی و انتخابات شفاف و آزاد را گذاشتند که اگر نسل ما کار را با تقلب گوسفندی آغاز کرد ولی به یقین کامل که نسل آینده ما آن را به مرحله تقلب گنجشکی تکامل داده و روزی شاهد برگزاری انتخابات شفاف و بدون تقلب خواهند بود.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


75 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > انتقـــال قـــدرت بدون خشـــونت

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • آفرین به حوصله و بیکاری ات پرویز بهمن! به بین به چند نام نوشته می کنی کارتون می کشی!
  از امروز اولین دشنام گویی به رئیس جمهور جدید آغاز شد!
  پرویز خان، به بخشید جناب حقانی ، در هرسال ۳۶۶ روز، برای کرزی، کاریکاتور های گاو و خر و میمون و..و کشیدند! گویا از امروز نوبت اشرف غنی است سوژه همیشه گی هم همان« تقلب» است! گویا دفعه اول است که در دنیا، تقلب شده!
  حقانی هر روز،تنبان خاله گل خود را در سایت ها در می آورد!
  شاید هفتهء دیگر قصه زن اشرف غنی که « خارجه گی» است برای حقانی یا پرویز بهمن، یک سوژه ء چند ماهه باشد!
  نمیدانم چرا خزعبلات حقانی را که می بینم به یاد داستان « سگ ولگرد» هدایت می افتم:

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.