کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > سپنتا همچنان وزير امور خارجه خواهد ماند!

معامله ی پنهان پارلمان و حکومت کرزی

سپنتا همچنان وزير امور خارجه خواهد ماند!

در ازای آن معاش وکلا افزايش خواهد يافت

چهار شنبه 16 مه 2007

يک منبع که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس گفت که آقای داکتر رنگين دادفر سپنتا همچنان وزير امور خارجه ی افغانستان خواهد ماند. اين منبع که يکی از اعضای ولسی جرگه ی افغانستان می باشد، ادامه داد که علت ابقای آقای سپنتا در اين پُست، معامله ای پنهان می باشد که ميان کرزی و پارلمان افغانستان صورت گرفته است. وی گفت که در ازای ابقای آقای سپنتا در پست وزير امور خارجه ی افغانستان، معاش وکلای پارلمان افزايش خواهد يافت. وی مقدار افزايش معاش وکلا را تا حدود دو هزار دالر آمريکايی عنوان کرد. اکنون مدت دو ماه می شود که وکلای پارلمان معاش خود را دريافت نکرده اند. علت اين امر هم، عدم پذيرش معاش 55 هزار افغانی می باشد. همچنين اعضای ولسی جرگه مخالف کسر ده هزار دالر آمريکايی هستند که در ابتدای کار آنان از سوی دولت بصورت قرضه پرداخت شده است. اين وکيل پارلمان در ادامه افزود که در اين معامله ی پنهان، ظلم حقيقی به ملت افغانستان خواهد شد که با پارلمان و حکومتی مواجه است که کوچکترين کاری برای آنان نکرده و غرق در فساد و رشوه است.

قابل ذکر است که يکی از مقامات بلندپايه دولتی نيز که نخواست نامش فاش شود، ضمن تاييد خبر فوق افزود که بزودی معاش اعضای ولسی جرگه با مقداربالاتر از سوی وزارت ماليه پرداخت خواهد شد.

اين در حالی ست که روز گذشته آقای يونس قانونی اعلام کرده بود که در مذاکراتش با رييس جمهور کرزی درباره ی آقای سپنتا به نتيجه ی روشنی دست پيدا نکرده بودند.

به نظر می رسد که با توجه به اظهارات عضو ولسی جرگه و مقام دولتی که افزايش معاش وکلا و ابقای آقای سپنتا در پست وزارت امور خارجه را تاييد کردند، کوشش شده تا خبر اين معامله ی پنهان به رسانه ها نرسد.
مرور زمان نشان خواهد داد که چه معامله ای دراين باره صورت گرفته است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


67 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > سپنتا همچنان وزير امور خارجه خواهد ماند!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • واقعا که از دولت و پارلمان و مجموع سیستم حاکم چه بوی گند و کثافت که بالا نیست. این تف به روی آنانیست که میخواهند به صورتی روی دولت آقای کرزی چونه پاشی کرده آنرا مظهر دموکراسی بنامند.

  و اگر آقای سپنتا با وجود این معامله میان کرزی و پارلمان که در واقع خیانت نابخشودنی به ملت نگونبخت ماست، هنوز هم ننگ ماندن در این وزارت را بپذیرید در واقع این همه چرک و گندگی بویناک را بر سر و رویش میپاشد که درینصورت مدافعان بی‌مزدش را نیز شرمنده و خجل خواهد ساخت.

  • دقیقا همین خواهد بود نه چیزی دیگر نه پارلمان پارلمان ایده آل است و نه دولت. آنچه را که در همه جا میتوان دید فساد و کثافات است و بس. این مردم بد بخت افغانستان است که بنحوی باید تحمل نماید چون نه راه پس دارد و نه راه پیش. اگر یک فرد پیدا شود که بخواهد با همه ای این فساد مبارزه کند دیوانه خوانده میشود و واقعا وقتی همه فاسد باشد کوشش برای مبارزه با آن دیوانگی است. دقیقا عملکرد پارلمان به منظور یک معامله بود و دولت اقای کرزی هم بجز معامله گری کاری دیگری بلد نیست

 • پارلمانی که اکثریت اعضای آن انسانهای آدمکش و پول پرست و توطئه باز باشند، نمی توان انتظاری غیر ازین داشت. با مطلبی در مورد پارلمان، در وبلاگ عشق و آزادی در خدمت تان هستم.
  www.kabul.parsibox.com

  آنلاين بنگريد : "طویله خانه" یا خانۀ گرگان و درندگان؟

 • سخنان محمد يونس قانونى امروز به همه اين توهمات وشائعات معامله هاى بشت برده مهر ختم كذاشت سبنا ديكر وزير خارجه كشور نيست

 • I do not think any deal took place between Karzai and Afghan Parliament in order Dr Spanta to be in saddle of Foreign Ministry of Afghanistan. Because impeachment of Dr Spanta contrary to the norm, rule and charter of a parliament. We hope the Afghan Supreme Court resolve the issue without any further delay and install Dr Spanat back to his position

 • ابقای سپنتا پس از دریافت رای عدم اعتماد از سوی پارلمان مساوی است با مرگ و رسوایی تاریخی برای پارلمان موجود و در عین حال این ابقا اعطای امتیاز و نوعی باج دهی از جانب امریکا و به تبع آن دولت کابل به ناتو می باشد.بیچاره ملت مظلوم افغانستان که باید فقط تماشاگر دست بدست شدن حاکمان بی اراده کشور بین امریکا و ناتو باشد. وابستگی = ذلت استقلال = عزت کدام یکی زیباتر است؟

 • باور کنید باور کنید که همه فساد و بدبختی زیر ریش کثیف برهان الدین ربانی است. این موجود کثیف با برگذاری یک جلسه خود ساخته بنام اهل حل وحق در سالهای 92-93 جنگهای جنایی را با تمدید دوره ریاست جمهوری خویش چندین بار تشدید بخشیده و هزاران بیگناه را به شهادت رساند. در آنزمان دزدان جنایتکار ملی مسعود به حیث سگهای زنجیری این ملای کثیف و خائین از تمام موزاین اسلامی و انسانی عدول کرده و وطن و مردم آنرا آماج اهداف شیطانی خویش کردند.
  این شیاد تاریخ امروز باز هم تسلیم عطش قدرت طلبی بیشتر شده و میخواهد هرکسی را که اهداف شوم او را تحت سوال قرار بدهد با استفاده از یک عده بنام وکلای مردمی از سر راه دور کرده و راه را برای یک دوره سیاه دیگر باز کند.

  براداران آزموده را آزمودن خطاست. یک صدا این شیاد کثیف ربانی را مورد سرزنش قرار بدهید. جای او در یک قفس زنجیری است نه در پارلمان.

  • به كسى كه به رهبر برحق جهاد ملت أفغانستان جناب بروفيسور برهان الدين ربانى توهين روا مى دارد ميخواهم عرض كنم كه من به هيج صورت مانند جناب عالى خودت به دشنام هاى بالمثل متوسل نمى شوم ايشان يكى از استاذان برجسته دانشكاه كشورماست ايشان يك شخصيت قبول شده در مجامع علمى كشورهاى مسلمان يك عارف وبالاخره انسان كه به هيج صورت قبيله كرا وفاشيست نبوده ودر اوج قدرت سياسى اش از كبر ونخوت مبراء بوده حالا نيز ازحمايت بيدريغ ملتش برخوردار است اين جانب بحيث يكى از رهروان مكتب فكرى اين مرد بزرك تاخون در رك دارم ربانى عزير را به عنوان مرشد خويش مى شناسم اين را بايد بدانيد كه زمان دشنام دادنها كذشته است درشرائط امروزى ققط زبان منطق واستدلال است كه كارآيى دارد عزيزم بادشنام دادن صرف خود وخانواده ات را توهين ميكنى

  • ملا ربانی یک جنایت کار جنگی است که طوریکه شما دوست عزیز بر حق فرموده اید باید در یک قفس آهنی زندانی گردد. او مسولیت قتل هزاران بیگناه را به گردن داشته و هرکسیکه از او دفاع کند شریک جرمی او به حساب میرود.

   شرم و ننگ ابدی باد بر کسانیکه از این ملای جنایت پیشه دفاع کرده ، تلاش میورزند جنایات او ، مسعود- مجاهدین مسلمانما، خلقی ها و پرچمی ها را کتمان کنند.

  • برو برادر. تو مورد همان شخص حرف ميزنی که چوکی را در کونش سرش کرده بود و از کابل به مزار و از مزار به بدخشان انتقال داد. آخ که روز محکمه اين جنايت کاران فرارسيدنی است. در مورد خون 60000 هزار کابلی که در جنگ های اين رهبر بزرگوار تو، و قهرمان ملی تو (البته در آدم کشی) و او سياف (بلدوزر آيات و حديث) و او مزاری (که سينه های زنان را ميبريد) و او دوستم که زنان را در مقابلش بدون لباس ميرقصاند، جناب شما چی ميگوييد. و البته همچنان در مورد خانم استاد بزرگوار تان که يک بچه در لنگ اش دارد و هليکوپتر هایش ترياک را آزادانه به تاجکستان انتقال ميدهد. ببخشيد، در مورد دختران استاد حضرت صبغت الله مجددی چی ميگوييد که بهترين آب باز در دنمارک شناخته شده با بيکنی (لباس آب بازی) زيبا و اندام کش اش جايزه گرفته است. برو بيادر يک زره همراه خود فکر کو. اينها در حق اين ملت پا برهنه و بی سواد چی که نکردند.

 • به اطلاع تمام نیروهای بین الممللی و انترپول و سازمان سیا رسانیده می شود که در همین اواخر یکی از ملک زاده های بسیار کم یاب و باستانی افغانستان آقای سپنتا در پارلمان این کشور مورد بی احترامی و بی رحمی قرار گرفته. فرزندان و بازماندگان طبقات زیرین اجتماعی که پدران شان از صبح تا شام کارهای سخت و طاقت فرسا را انجام می دادند تا زنده بمانند چند روز قبل با بیرحمی تمام او را از پست خاندانی وزارت خارجه ای خودش مثل یک کچالو به دور انداختند. آیا این بی احترامی به ملک بازماندگان ملک های باستانی و کمیاب و ملک زاده های این کشور که نسل شان در حال انقراض بیرحمانه است نمی باشد؟ ما آینده افغانستان را خوب نمی دانیم. چون در تمام پس های دولتی و غیر دولتی آن به اندازه ای انگشتان دست هم ملک زاده یافت نمی شود. ما از همین امروز تا پنجاه سال دیگر برای تمام ملل جهان مخصوصا برای جرمنی ماتم عمومی اعلان می کنیم. ما همچنان از دولت جرمنی می خواهیم که اگر موصوف به جرمنی تشریف آورند او را به افغانستان دپورت نکنند به بهانه ای اینکه او تابعیت جرمنی اش را به امید وزارت خارجه ای فامیلی اش از دست داده است. جرمنی باید به این موجود کمیاب و باستانی توجه ویژه معطوف دارد.

  • ده در کجا و درختها در کجا.

   برو برادر در کمپ آرام بخور و خو کو که خدايت همو ره برايت مناسب ديده. تره به سياست افغانستان که هيچ نفع و نقص اش به تو نميرسد غرض نيست. او چی کدی؟ يا که تابعيت جرمنی ره گرفتی و يا که به جرمن ها خايه مالی ميکنی که بگيری. تو ده فکر خود باش.

 • کسيکه نظريات خويشرا با دشنام وتوهين به مخالفينش به حالات فجيع مثل که درين سايت همين الان ميخوانم بيان ميکند در حقيقت کريدت خويشرا نزد خواننده از دست ميدهد.هدفي را که نويسنده ميخواهد درينجا دنبال کند يعني طرفداري از آقاي سپنتا بر عکس آنرا نصيب ميشود. يعني خواننده بصورت عاطفي احساس بدبيني باين شخص پيدا ميکند. - با احترام

  • زمانیکه دزدان ربانی و مسعود هزاران زن بیگناه هزاره را در افشار و کارته سه مورد تجاوز قرار میداد، اردو، مکاتب، کتابخانه ها و خانه و سرمایه ملت و مردم را تاراج و ویران میکردند کجابودی که حالا میخواهی چنین چهره بیگناه به خود بدهی؟

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.