صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > سند طالب بودن يک جنرال وزارت داخله و تقلب در اسناد تحصيلی وی

سند طالب بودن يک جنرال وزارت داخله و تقلب در اسناد تحصيلی وی

پنج شنبه 17 می 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اشاره: آنچه در ادامه می آيد، دو سند مربوط به طالب بودن يکی از جنرالان وزارت داخله ی افغانستان و تقلب در اسناد تحصيلی وی می باشد . يکی از اسناد مربوط به دوره ی طالبان و با امضای مولوی شيرمحمد- عتيق پيژندوال وزارت داخله بوده و سند ديگر امضای آقای ذبيح الله عصمتی، سابق رييس حوزه ی ادارات مرکزی رياست مستقل مبارزه با فساد و ارتشای اداری را در پای خود دارد.

با هم اين اسناد را مطالعه می کنيم:

سند مربوط به طالب بودن اين جنرال
سند جعل اسناد تحصيلی اين جنرال طالب
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Yes, you will find lot of people with bogus credential even I doubt the Interior Minister credential

  • شخصیکه این خبر را به مطبوعات سپرده به جنرال صاحب خصومت شخصی دارد.

  • کسیکه این خبر را به مطبوعات فرستاده به جنرال صاحب خصومت شخصی دارد. کسیکه پاک نفس باشد و رشوه نخورد نه خوش این دولت میباید و نه خوش دیگر جنرالان ماشینکی.

 • من می خواهم توجه شما را به یک مساله عمومی جلب نمایم و آن اینکه از مدتی به این سو توجه تعداد معینی از سایت ها و رسانه ها صرف معطوف به افشاگری و شخصیت کشی شده است. هرچند انتقاد از نا به سامانی ها یک کار خوب است اما با توجه به اینکه این کار به شکل سیستماتیک صورت میگیرد تنها نتیجه آن پیش برد برنامه تبلیغاتی معینی است و کوچک ترین اثری در اصلاح وضع نداشته است. یک از نتایج آن تقلیل شان رسانه های افغانی و جلوگیری از ایجاد یک جریان رسانه ای پخته و خردگرا بوده است که ما می بینیم بعد از 5 سال هنوز در نقطه اول قرار داریم. یک نمونه آن تلویزیون طلوع است که از یک سو با پخش سریال های عام پسند و بی محتوای هندی برای خود بیننده جلب میکند و از سوی دیگر پروپاگندایی که برایش توظیف شده است پیش می برد. اگر انتقاد به نیت اصلاح و از سوی دوست باشد هرچند تلخ و شدید باشد قابل قبول است اما وقتی از سوی چند لوده (مثلا در برنامه زنگ خطر) مطرح می شود تنها نتیجه آن نفاق افگنی و بازی با افکار مردم است. بهترین حالت این است که این کار از سوی بعضی از احزاب داخلی مثل شورای نظار صورت میگرد که باز تا حدی قابل قبول است. اما من می ترسم که پلان گذاری این کار در کشورهای همسایه و تحت یک برنامه سیستماتیک برای تخریب افغانستان نباشد. به یاد داشته باشید که تقزیبا تمامی کسانی که در این برنامه های تبلیغاتی تخریبی دست دارند از ایران آمده اند و شاید هنوز هم از همان آخور آب و نان می خورند. به شمول گرداننده این سایت که البته چندان اهمیتی هم ندارد. البته تعدای از این افراد بدون اینکه قصدی داشته باشند در جهت جریان غالب تبلیغاتی قرار گرفته استعمال میشوند. لطفا نظر خود را در زمینه بنویسید که شما چی فکر می کنید.

  • سلام وصدسلام !
   به تایید ازگفته های معقول وبه جای شماخواهم گفت که تلویوزیون بد نام طلوع یکی از نقطه های افگندن نفاق بین اقوام افغانستان وکوشش به شخصیت کشی وازبین برندن فرهنگ وکلتوراصیل افغانی میکند وهم چنان کوشش به ضعیف ساختن دین ومذاهب ازطریق نشان دادن سریال های که نمایش دهنده بت پرستی هامیباشد انجام میدهند. موفق باشید.

  • کاملاً به جا فرموده اید ، نظری شما را هیچ شخص رد کرده نمیتواند، چنین کار باید صورت گیرد.

 • chora nabasha hokomat tliban teer shoda zeytar az 10 melon afghanha ba taliban kar mekardand shoma barawin 10 melon afghan ra begerad ba khatare ka ba talinba kar mekardand dar tamami wazarat ha. beyaqal mardom farda shoma ba kar kardan ba ki khat garaft afghanhai begharat watan forosha ganral hai wakel hai beswad ra begeran

  • ای ایمل بیسواد، اگر خودت بیسواد نمیبودی و دیگر کلان هایت مثلی مارشال و دیگران بیسواد نیمبود ، اینقسم بی منطق صحبت نمیکردی

 • chora ba marshal Fahim cheeze nameged ke beswad wa qatel ast,choonke badar shoma wa Fahim moshtarak ast,yane Iran

  • Chera shuma Taleb numa ha en qadar az Marshal Fahim bad mebared o tanha mubarez afghan hast k ba taleban Pakistany janged wa afghanistan aziz ra nejat dad.

  • First to the person commented in English.
   Do not judge too quickly and do not believe false news without trusted source.Thanks
   از همه اولتر از شبکه خبری کابل ایکسپریس توقع جدی به عمل میاید که خبرهای دروغ را بغیر از بررسی واقعی به پخش نرساند و بعدآ بیایید که دیگر این وطن را ویران نکنیم و به تبلیغات دروغگین مردم شریف را متضرر ننمایی. مرگ بر مزدوران ایران و دشمنان وطن

   در وطنیکه مثل فهیم و خلیلی مردم بی سواد در سری قدرت باشد از ان چه گیله

 • آیاطالب بودن جرم است؟اگر جرم است اکثر مردم افغانستان طالب پرور هستند پس همه مجرمند.از جنایت کارانی چون دوستم وفهیم وعطا وملک وغیره که هزاران بار بهتر است.به نظر من تایید مسوولان زمان امارت اسلامی هزار بار بهتر از اکنون است .

  • بلی طالب بودن جرم میباشد :
   امروز ماشاهد اعمال سر بریدن ها انتحار ها و کشته شدن افراد بیگنا ه هستم این همه مربوط می شود به طالبان و ظالمان که مزدوران آی اس آی هستند و به نظر من این به شما به یک ننگ باشد که از طالبان حمایه نماید و اگر دارای فکر سالم عقل و منطق باشید این کار را نخواهید کرد ؟

  • فکر میکنم همش یک دسیسه بیش نیست نصف افغان ها بنام طالب ونصف دیگرش بنام این ان از بین رفته است چی جای خوش بود اگر این ریشه نفاق را از اول برکند وافتابی میساختیم که امروز نوکر امریکا نمیبودی همه داشت نداشت مان همه افتخارات وغورو افغانی ما زیر سوال نمیبودبجای اینک نام بیگزاریم باید این ریشه شوم سیاه را از بیخ بر کنیمواین حلقه غلامی را بر همیش از گوش انهایک دارند میل طالب شدن را دارن بکشیم

  • نمیدانم این بی سر سامانی تا به کی دوام داشت نمیدانم تا بکی این ملت مظلوم جفا این خاک را بخاطر اشتباهات رهبران بکشد من هرف های جمیل جان شیرزی را تاید میکنم ودر ضمن علاوه میکنم مرگ بشما هایک تفرقه ایجاد میکنی

  • اروزوی دیرینه مان همین بود که ودولت با ملت همکار بود تا باشد اصل پایداری مبنی بر روند دولت سازی را ملت سازی را ایجاد کنیم واین جای شک نیست که امروز مردم از ناحیه بر میبرندمن هم به حرف های جمیا جان شیر زای کاملا موافق بود

  • برادران
   رفیق ما جنرال صاحب جمعه گل جان همت قوماندان پولیس ارزگان اشغالی کارمند خاد مجاهد شورای نظار جنبش اسلامی حاجی دوستم و از تیم کرکت کرزی (دلاس بنگ لی)
   فراموش تان شده ..

 • به رهبری شبکه کابل ایکسپریس و جنرال ماشینی عبدالرزاق بیگ!

  از همه اولتر میخواهم بگویم که شبکه کابل یکسپریس یکه شبکه خبررسانی بوده که همیشه رشوت ، فساد ، اختلاس و دیگر مسایل مهم را که دولت به ان اغوشته میبود ، به نشر میرساند. لیک این دفعه خبر بسیار بیجای و دور از مفهوم را به نشر رسانده که به حیث یک افغان به خواندن ان من جدآ متاثر گردیدم، لطفاً در مورد توجه جدی صورت گیرد.
  حالی امدیم که در مورد جنرال ماشینی (عبدالرزاق بیگ) که ستر جنرالی خویش را با بوسیدن دست های مجددی تحفه گرفته و از سوی دیگر اسناد خودش در مورد رتبی عملی اش صدق ندارد که در ان خودش از فریب ، حیله و جعل کار گرفته، چند کلمه را به حضور شما بگذارم.
  1- آغای جنرال یک ادم متعصب و اغوشته به تبعیض میباشد.
  2- وی ستر جنرالی خویش را به بوسیدن دست های مجددی که به چندین جنرال های ماشینی جنرالی عطا فرموده ، گرفته
  3- همیشه با خصومت های شخصی خویش میخواهد با مردم شریف عداوت داشته باشد.
  4- بخاطریکه چند مدت اقای جنرال ریس تعلیم و تربیه وزارت داخله بود و با استفاده از منصب وظیفوی خویش چندین نفر را که اصلاً در اکادمی حضور نداشتند بحیث معلم مقررکرده بودند و معاش میگرفتند. وقتیکه اغای نعیمی قوماندان اکادمی پولیس شد و میخواست اصلاحات به وجود بیاورد ، اشخاص مذکور را منفک نمود تا عدالت را بر پا نماید، که در انوقت محترم جنرال صاحب سید نورالله به حیث ریس تدریسات اکادمی پولیس ایفای وظیفه مینمود. اقای جنرال بیگ براینکه چرا سید نورالله مانع منفک شدن خویشاوندان جنرال بیگ که بطور غیر قانونی در اکادمی معاش میگرفت، نشد، به جنرال صاحب عفده گرفت که تا حال چندین دفعه کوشش کرده ویرا بدنام سازد.

  • به عذر معذرت باید بگویم که نام جنرال ماشینی عبدالرازق بیگ هست که استباهاً در مقاله یکه در پاسخ خبر طالب بودن نوشته شد عبدالرزاق بیگ بوشته شده.

   (جنرال ماشینی که اتهامات وارد کرده اصلاً نامش عبدالرازق بیگ میباشد.)

  • محترم آغا صاحب به جواب دروغگوئی شما اینجانب بیگ به اطلاع شما و خواننده گان محترم می رسانم .نخست اینکه بعد از چند سال مضمون را که علیه بنده تحریر داشته اید مطالعه نمودم ، به خاطر یکه از جریان اطلاع نداشتم انسان همان قدر دروغ و تهمت را علیه اشخاص وارد نماید که زود حقیقت آن روشن نشود اولاً باید متذکر گردید که تهمت نمودن علیه شخص مطابق به ماده (436) قانون جزا افغانستان جرم می باشد و وارد کننده تهمت مورد تعقیب عدلی قرار می گیرد که در قانون جرا آنرا قذف می گوید . لطفاً شهرت مکمل و آدرس تان را روشن سازید که بنده دزدی ها و خرابی اجتماعی شما ---- کسانی که از آن پشتیبانی می نماید برای خواننده گان آشکار سازم صرف با تحریر آغا صاحب آدرس شما روش نمی گردد اگر واقعاً راستگو هستید این کار را می نمائید . در تحریر خویش نگاشته اید که جنرال ماشینی عبدالرازق بیگ . بناًبه اطلاع شما محترم می رسانم بنده بعد از دوره بکلوریا در سال 1347 از لیسه عالی غازی سند قراغت را بدست آورده که ثبت شماره به صفحه 24 ، جلد سوم و شماره 1988 مورخ 8/2/1349 ریاست تدریسات ثانوی وزارت محترم معارف قرار گرفته است که کاپی آنرا در آخر بخاطر تسکین خاطر شما آغا صاحب به نشر می رسانم که در وزارت معارف آن دیده میتوانید .
   به همین ترتیب در سال 1348 به اکادمی پولیس شامل و در سال 1350 از رسشته عمومی پولیس یعنی کمیسار فارغ شده و سند فراغت شماره 420 مورخ 1/10/1350 را به درجه لیسانس یعنی دیپلوم کمیساران را به دست آورده که آن وقت محترم آمان الله منصوری وزیر داخله بود . ممکن شما در آن وقت پیدا نشده باشید و کاپی آنرا نیز به خواننده گان نشر میدارم تا خواننده گان محترم در مورد محترم آغا صاحب که اولاد پیغمبر است تا قضاوت نمایند و بعداً بخاطر تحصیلات بالاتر از لیسانس در شهر مسکو برای مدت (18) ماه در رشته پولیس و حقوق تحصیل نموده که تاریخ آن از 13 نومبر 1980 الی 1982 و به همین ترتیب در سال 2003 در شهر لوبیگ آلمان بالاتر از آن به تحصیلات خویش ادامه داده ام .
   در دوران تدریس خویش در اکادمی پولیس که به حیث استاد ایفای وظیفه داشتم پنج کتاب مسلکی که جلد اول 278 صفحه جلد دوم 195 صفحه و جلد سوم 282 صفحه و جلد چهارم 108 صفحه در سال 1369 تحت نام امن و نظم عامه در بخشش های مختلف مسلک پولیس تحریر در طبع آن اقدام گردیده که از آن ایام تا الحال از صنف اول اکادمی پولیس الی صنف سوم از طرف استادان اکادمی پولیس به محصلین اکادمی پولیس تدریس میگردد و مراحل درجات علمی را طی نموده و آخرین ارتقای درجه علمی بنده از پوهنوال به پوهاند بوده که اسناد یکه به دست است به خاطر تسکین خاطر شما نیز به نشر می سپارم و حتی همین موضوع درجه علمی و رتبه به اساس راپور همین طور دوستان در اداره لوی حارنوالی مورد بررسی قرار گرفت و چون بنیاد نداشت اوراق حفظ شد و حتی در عقب پنج جلد کتاب امن و نظم عامه بطور اشکار تحریر است پوهنوال برید جنرال عبدالرازق بیگ که در آن ایام مل پاسوال ( برید جنرال ) بودم .
   پیرامون دست بوسی جناب حضرت صاحب باید نگاشت که جناب شان مانند من و تو و یکص تعداد دیگر ، جناب شان شخص عادی کشور نمیباشد ، هنگامیکه من و تو پیدا نشده بودیم که جناب شان مبارزه سیاسی اعضای خانواده شان شهید و از بین رفته و تا الحال زنده و مرده آنها معلوم نمیباشد ، همه را بخاطر فلاح کشور و ملت و جلوگیری از انتقام ها با استفاده از قدرت دولتی و سیاسی که عده ئی به سرمی پروارئید برای به همه اتباع کشور تخفه دادند و عضو عمومی را اعلام داشت که قدر این نعمت را هیچ کس نباید فراموش کرد و اگر عقل سلیم موجود باشد و این شخصیت بزرک در قرغه خانه یکه از جانب خشرو شان برایش داده شده است در یک ساختمان نهایت عادی زندگی دارند برای قضاوت با زندگی یک فوماندان عدی مقایسه شود.
   آنگاه قضاوت صورت گیرد و به خاطر شما آغا صاحب دو نمودنه از زنده گی جناب حضرت صاحب را یاد آور شدم و با اوجودیکه دست آورد های بی شمار عالیقدر شان در فعالیت های سیاسی و شخصی اوشان موجود است . شما اغا صاحب و کسانیکه شما را وظیفه داده که آن متن را در رابطه دست بوسی جناب حضرت تحریر داشته اید به اطمینان کامل بگویم که بار ها دست های جناب حضرت صاحب را بوسیده و من نه تنها دست های جناب حضرت صاحب را منحیث شخصیت خاص ، پاک عاقل ---- مانند پدر می بوسم و حتی به آن افتخار می نمایم این امر مربوطه به عقل سلیم و چشم بینا ضرورت است و آنانکه ندارند از آنها گله نیست .
   علاوه از اینکه در اکامی پولیس به حیث استاد ایفای وظیفه داشتم ، هنگامیکه در ولایت بلخ به حیث قوماندان امنیه مقرر شدم در پوهنتون بلخ در پوهنحی حقوق در صنوف سوم آن نیز درس میدادم و باید نگاشت عضو انجمن حقوقدانان افغانستان بوده و کارت نمبر (148) مورخ 1367 انجمن حقوق دانان را بدست دارم پیرامون رتب خویش معلومات به محترم آغا صاحب تقدیم می دارم اینکه رتب سمونوالی را به اساس امریه (892) مورخ 30/2/1368 وزیر امور داخله حاصل نمودم که کاپی آنرا نیز به نشر می رسانم و رتبه مل پاسوالی (بریدجنرالی ) طی فرمان (240) مورخ 6/2/1369 ریاست دولت وقت حاصل نموده که نفر چهارم در فرمان اسم اینجانب عبدالرازق بیگ میباشد . به همین ترتیب رتبه ستر پاسوالی (ستر جنرالی ) را طی فرمان (1716) مورخ 24/3/1371 دولت اسلامی افغانستان برایم داده شد و حتی این فرمان دو مراتبه از جانب مرحوم شهید صلح استاد ربانی صاحب نیز به منظوری رسیده و حتی فیصله محاکم ثلاثه نیز در مورد های تائید بالای رتبه ستر پاسوالی می گذارد که این اسناد نیز خدمت شما آغا صاحب تقدیم مدارم که مکتوب شماره 7304 مورخ 6/10/1389 وزارت محترم عدلیه میباشد جوابگو تحریر شما . حال قضاوت را می گذارم به اغا صاحب که اولاد پیغمبر است و هم خوانندگان محترم . در عین حال برادرانیکه تحریر آغا صاحب را بدون انکه من به آنها اشنائی داشته باشم رد نموده اند از آن ها اظهار سپاس و قدردانی میدارم و بخاطر صحت تصدیق شما دوستان این تحریر و اسناد را به نشر رسانیدم که شما هم یقین نماید که تصدیق شما صحت است .
   با ذکر مطالب فوق ، آغا صاحب عزیز با آن هم من جنرال ماشینی هستم و یا یک جنرال تحصیل کرده و به آغا صاحب نصیحت می کنم که باید در آینده به دیگران تهمت نه نموده متوجه اخلاق انسانی ، اسلامی و افغانی خود باشد و نوکر دیگران نشود و واقعیت ها را به مردم بشر برسانید.
   تفصیل اینکه اینجانب به حیث رئیس عمومی تعلیم و تربیه بوده توضیح خدمات آن در این جا گنجایش ندارد ولی متوان گفت از نقط صفر شروع گردید و تا به در حالت کنونی قرار گرفت قضاوت را به منسوبین و همکاران همان وقت می گذارم . گماشتن افسران غیر واجد در اکادمی پولیس باید معلومات داد که تقرر افسران از صلاحیت بنده نبوده بلکه مقام وزارت در زمینه تصمیم اتخاذ می دارم . علاوتاً توظیف استادان به اساس نورمهای معینه طبق مقرره اکادمی صورت میگرید و باید نگاشت هر افسر و یا شخص نه معلم شده میتواند و نه استاد در پوهنتون و یا اکادمی . یعنی یک شخص هر چیز شده میتواند ولی بدون دانش استاد شده نمیتواند .
   من با آقای نعیمی قوماندان اکادمی کدام مخالفت نداشتم صرف در موضوع افسران عالرتبه وزارت امور داخله که تابع کورس تحصیلی لیسانس شده بودند تاکید داشتم تا افسران و جنرالانیکه غیابت دارند ، تابع امتحان او شامل امتخان نشوند و نباید افسران به اساس شناخت و یا ترس از آنها و یا هم جهت اینکه باید بدانیم که تحصیل رتبه نمیباشد که بالای شانه گذاشته شود ، روی این اصل هر کس مطابق به لیاقت خویش کامیاب گردد . فقط همین مرام من بود و بالای همین موضوع تائید داشتم تا اینکه یک تعداد جنرالان را بنابر غیابت شان مطابق به مقرره اکادمی پولیس از امتحان محروم گردیده که از جریان جلالتماب وزیر امورداخله وقت محترم تاج محمد خان وردک مطلع هستند. و محترم جنرال صاحب سید نورالله حل رئیس تدریسات اسبق اکادمی پولیس یک شخص خوب است هنگامیکه من صنف سوم اکادمی بودم محترم شان صنف دوم اکادمی پولیس بود و از آن وقت با هم دوست بودیم .
   موضوع درجه علمی از پوهنوالی به پوهاندی محترم جنرال صاحب سید نو الله خل و اسناد تحصیلی محترم جنرال صاحب گل نبی خان از جانب کارمندان وزارت امور داخله به اطلاع ریاست عمومی مبارزه با فساد راپور داده شده بود ، اینجانب و جنرال صاحب زیارمل از جانب عصمتی صاحب جهت بررسی موضوع توظیف شدیم که موضوع بنابر مداخله وزیر اموداخله وقت انجام نیافت به همان حال بدون پرسش باقی ماند. . باید به اطلاع برسانم از نشر مکتوب یکه به امضای مرحوم عصمتی و مکتوب پیژنتون وزارت امور داخله در وقت طالبان که در آن نام محترم جنرال صاحب گل نبی خان تحریر است اصلاً اینجانب اطلاع نداشته و آنها باور نمایند که این کار را من انجام نهداده و در عین حال برای انها ثابت خواهند بود که اگر این کار و عمل را انجام می دادم جرئت انرا دارم به طور اشکار تحریر میدارشتم که این کار من است بائیست با در نمایند ، اصلاً چنین اعمال اخلاقاً خوب نیست و چنین عادت را نداردم . و باید متذکر شد اکثریت کارمندان دولت در رژیم طالبان در ادارات رژیم طالبان کار می کرد و من در آن هنگام به پشاور مهاجر بودم .
   باید اقرار نمایم ، بنده همیشه در کوشش است که مدیریت سالم را در انجام وظایف محوله به اساس قانونیت همرا با قاطعیت و صداقت بدون تعصب با همکاران تعقیب نمایم و همکاران ودوستان که با من همکار بودند و یا من با آنها همکار بودم شاید در هر دوره کاری ممکن موضوع را تصدیق نمائید با تشکر .

 • بنام الله یکتا و بی همتا
  به نظر من این ادعائی درست است نه خصومت شخصی.
  در کابینه آقای کرزی و دولت فعلی افغانستان اگر بگوئیم که 95 درصد طالبان و دیگر گروههای خائن به وطن، مردم، وظیفه و دین وجود دارد اشتباه نگفته ایم.

 • اول اينکه برادر کودن وجاهل ما درباره جنرال صاحب جمه ګل همت چیزی را که تحریر نمو‎ه کاملان ازحقیقت بدو‎ر است جمعه ګل خان را از دو‎ره تحصیل میشناسم مو‎صو‎ف یکی از پرکارترین مجاهد دلسو‎ز این و‎طن است که همرای مسعو‎د شهید مدت زیادی همسنگر بود وبعدا همراي ريس جمهو‎ر کرزی از اغاز قیام علیه طالبان درو‎لایت ارزګان یکجا شد و‎درشاه و‎لی کو‎ت جراحت شدید نیز برداشت

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس