کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > جشن «افغان‌ـملت» در مرگ «صدا» و «فریاد»

جشن «افغان‌ـملت» در مرگ «صدا» و «فریاد»

سه شنبه 21 اكتبر 2014, بوسيله‌ى chendavol

 لغو مصوبه شورای وزیران حکومت پیشین در نام‌گذاری سرک پل سوخته تا دارالامان در کابل از سرک «فیض‌محمد کاتب» به پل سوخته ـ دارالامان و افتتاح آن به مناسبت ورود نخست‌وزیر ترکیه، اولین اقدام حکومت تازه‌بنیاد سهامی وحدت ملی به رهبری اشرف غنی است.

در همان هفته اول، همه نامه‌نگاری‌های دفتر ریاست جمهوری تازه به زبان پشتو آغاز شده است و از زبان فارسی که زبان اصلی کشور و زبان رسمی این سرزمین است، خبری نیست؛ همان زبانی که هزاران اندیشمند این کشور از جمله «کاتب» برای زنده نگاه داشتن آن کوشیدند و آخر سر جان فدا کردند.

جالب است که از درباره هر دو رویداد وحدت‌ستیزانه و ضد ملی این حکومت تازه، از گلوی هزاره‌ها و تاجیکان و دیگر قوم‌های کشور فریادی بلند نمی‌شود. حذف نام «پدر تاریخ‌نگاری افغانستان» از یک سرک مهم پایتخت و حذف زبان فارسی از نامه‌نگاری‌های اداری کشور چیزی نیست که فقط فارسی‌زبانان یا یک قوم خاص برای مقابله با آن تلاش کنند. هرگونه بی‌توجهی به این موردها فردا روز تیم فاشیستی حاکم بر ارگ را به کارهای دیگری می‌کشاند که همه از آن زیان خواهیم کرد.

باز هم می‌توان از بی‌ننگی مدعیان حفظ حقوق مردم یاد کرد که مثل همیشه «رأی» ملت بی‌چاره را به بهای رسیدن به کرسی‌های سرخ قدرت به پای «اشرف غنی بابا» فروختند. این قدرت‌مندان با پشتوانه حضور تحصیل‌کردگان خودفروخته چنین می‌کنند؛ آنانی که بالا رفتن از نردبان قدرت برایشان بیش‌تر از آموخته‌هایشان اهمیت دارد. این گروه را در هر دو تیم انتخاباتی می‌توان یافت که اکنون دم بر نمی‌آورند. ننگ باد بر فرهنگ‌فروشان.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-29...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > جشن «افغان‌ـملت» در مرگ «صدا» و «فریاد»

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.