IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > خبر و گزارش > شورشيان پلان ادعای نادرست مبنی بر کشته شدن افراد ملکی را دارند

شورشيان پلان ادعای نادرست مبنی بر کشته شدن افراد ملکی را دارند

چند اعلامیه از نیروهای بین المللی کمک به امنیت
پنج شنبه 4 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اشاره: آنچه در ادامه می آيد چند اعلامیه از نیروهای بین المللی کمک به امنیت افغانستان (آيساف/ ناتو) می باشد که توسط اين نيروها به کابل پرس ارسال شده است. اين اعلامیه ها بدون کم و کاست و ويرايش نشر می شود. سردبیر

شورشيان پلان ادعای نادرست مبنی بر کشته شدن افراد ملکی را دارند

کابل، افغانستان– به تأسی از نشریه خبری نمبر ٤٤٦ آیساف مورخ ١٠ سنبله ١٣٨٧.

نیروهای بین المللی کمک به امنیت ( آيساف)، طبق گزارش واصله نیروهای آیساف فراهم نمودن کمک های طبی برای مجروحین ملکی در ولسوالی سنگین ولایت هلمند را تائید مینمایند. همچنان به اساس معلومات واصله که دیروز از یک منبع مؤثق بدست آمده، شورشیان پلان دارند تا ادعای تبلیغاتی را دال براینکه نیروهای بین المللی به تعداد (٧٠) فرد ملکی را در ساحه متذکره کشته اند، راه اندازی نمایند.

نیروهای آیساف هیچ گزارشی در مورد به اثبات رساندن این ادعا ندارند. از سوی دیگر هیچ گزارشی به جز از مجروح شدن افراد ملکی که علت آن هم تا کنون روشن نیست در دست نیست.

نیروهای آیساف و ائتلاف ادعا های مبنی بر تلفات افراد ملکی را نهایت شدید انگاشته و در حال حاضر جهت روشن ساختن حقایق در مورد مجروحین تلاش میورزند.

آیساف استفاده از مشکلات افراد ملکی بی گناه توسط شورشیان به حیث وسیله تبلیغاتی شان را تقبیح مینماید. این کار مانع آیساف در پیشبرد ماموریتش جهت کمک به ایجاد صلح دوامدار، امنیت و دیموکراسی به مردم افغانستان نخواهد گردید.

نیروهای آیساف در حادثه ١١ سنبله ذیدخل نبودند

کابل، افغانستان– بعد از یک سلسله تحقیقات وسیع، آیساف چنین گزارش میدهد که نیروهای آیساف و ائتلاف به رهبری ایالات متحده امریکا کدام عملیات تهاجمی را که شام ١٠سنبله در شهر کابل به وقوع پیوست، انجام نداده اند.

اعتراض مورخ ١١ سنبله، به تعقیب این ادعا ها صورت گرفت که گویا نیروهای بین المللی یک فامیل را در هنگام شب مورد حمله قرار دادند و در آن یک مرد و دو کودک را کشته اند.

نیروهای آیساف به فامیل ها و اجتماع که از مرگ این افراد متأثر شده اند، ابراز تسلیت مینمایند.

بعد از یک بازجوی همه جانبه دریافتیم که در چنین عملیات نیروهای آیساف و ائتلاف به رهبری ایالات متحده امریکا شامل نبوده اند.

طفلی از اثر حمله تصادفی نیروهای آیساف کشته شد

کابل، افغانستان – یک طفل دیگر ازاثرجراحات برداشته ناشی از آتشباری تصادفی توپچی نیروهای آیساف در ساحه نزدیک به اهالی ملکی در ولایت پکتیکا جان سپرد.

حادثه متذکره قبلاً جان سه تن از اطفال را گرفته بود. هفت تن از مجروحین ملکی به مرکز طبی آیساف در ساحه انتقال داده شدند. متخصصین طبی آیساف زمینه تداوی را فراهم نمودند اما قادر به نجات جان طفل نگردیدند.

تورن جنرال جیفی شلوفسر قوماندان ساحوی آیساف در شرق گفت " ما تأثرات عمیق خویشرا در رابطه به حادثه غم انگیز به فامیل های قربانیان ابراز میداریم" وی افزود، " ما به وظیفه ای خویش با مردم و دولت افغانستان به منظور دریافت طرق حمایت آنها از دشمن و جلو گیری از وقوع همچو حادثات در آینده ادامه میدهیم.

نیروهای امنیتی افغان و آیساف موفقانه یک توربین جدید را به بند کجکی انتقال دادند

کابل، افغانستان (12 سنبله) – در ساعات اولیه صبح مورخ 12 سنبله، نیروهای ملی امنیتی افغان و آیساف موفقانه یک توربین جدید را به بند کجکی در ولایت هلمند انتقال دادند. نتیجه این عملیات یک افزایش ضروری در ظرفیت تولید انرژی برق خواهد بود که شرایط بهتر زنده گی را برای مردم جنوب افغانستان ایجاد می نماید.

قطار چند ملیتی مصافه 180 کیلومتری را بالای سرک و صحرا پیمود تا به مقصد خویش برسد. تعداد 4000 نفر نیروهای امنیتی افغان و آیساف بشمول بریتانیوی ها، آمریکائی ها، کانادائی ها، دنمارکی ها و استرالیائی ها در این عملیات سهیم بودند که امنیت قطار را تامین نموده و ساحه اطراف آنرا تحت پوشش داشتند.

پروژه های حمایوی دولت افغانستان قسمت از تلاش های جامعه بین المللی در راستای انکشاف مجدد منطقه جنوبی است و توسط آژانس ایالات متحده برای انکشاف بین المللی (USAID) تمویل گردیده است. این اراده را غرض حمایه انکشاف و رشد در جنوب افغانستان و تعهد طویل المدت دولت افغانستان و آیساف را به مردم آن نشان میدهد.

تورنجنرال لیزارد، قوماندان زون ساحوی جنوب، اظهار داشت: " اگرچه این عملیات فقط یک گام برای پروژه های بازسازی بسیار وسیع تر و طویل المدت تر بود، این عملیات آشکارا تعهد نیروهای امنیتی افغان و آیساف را به تلاش برای بازسازی در افغانستان نشان داد". او اضافه نمود: " نیروهای امنیتی افغان و آیساف معتقد اند که مردم افغانستان لیاقت آنرا دارند تا با افتخار و شرافت زنده گی نمایند و به آنها کمک خواهند کرد تا زنده گی عادی را داشته باشند.

تورنجنرال لیزارد بیان داشت : " ما، علیرغم تلاش های اخلالی دهشت افگنان، به هدف خویش نائل شدیم و توربین جدید را به بند کجکی انتقال دادیم و تلاش های دهشت افگنان موفقیت آمیز نبود. آنها برنده نخواهند شد و در حال برنده شدن نیز در منطقه جنوب نیستند".

دولت افغانستان، با حمایه نیروهای خویش و آیساف، بازسازی را در جنوب ادامه خواهد داد و این عملیات یک مثال عالی از استراتیژی کاری دولت است.

آیساف و ائتلاف ادعای تلفات 500 تن ملکی را رد مینمایند

کابل، افغانستان – آیساف و ائتلاف به رهبری ایالات متحده ادعای مبنی بر اینکه نیروهایش 500 تن افراد ملکی را در منطقه ساروان قلعه ولسوالی سنگین ولایت هلمند در هفته گذشته کشته اند، را رد مینمایند.
اين ادعا به تاریخ 11 سنبله در بعضی از نشریه های مطبوعاتی خبر داده شده است.

آیساف میتواند کاملاً روی قطعات و طیارات شان حساب نماید، که هیچ یک از آنها علیه افراد ملکی در منطقه ساروان قلعه استفاده نشده است. بنا بر این، آیساف چنین ادعای تلفات دسته جمعی افراد ملکی را تکذیب مینماید.
آیساف از صدور نشریه خبری اخیر توسط نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده آگاهی دارد و در این نشریه خبری گفته شده است که نیروهای افغان و ائتلاف بیش از 220 تن افراد شورشی را در عملیات جاری در منطقه دره سنگین از بین برده اند. ممکن است که ادعای تلفات افراد ملکی با تلفات شورشیان شناخته شده اشتباه شده باشد.


عساکر کانادائی آیساف در جنوب افغانستان کشته شدند

کابل، افغانستان- سه تن از عساکر کانادائی آیساف زمانی کشته شدند که دهشت افگنان بالای گزمه آنها در جنوب افغانستان به تاریخ 13 سنبله حمله نمودند.
برید جنرال ریچارد بلانشیت سخنگوی آیساف اظهار داشت: "من تأثرات عمیق خویش را به فامیلها و دوستان عساکرمتوفی اظهارمینمایم" ما فعالیت نیروهائی آیساف را در این فضای مشکل نهایتآ احترام نموده و از آن قدردانی مینمائیم."

اقارب عساکر موصوف اطلاع حاصل نموده اند.

loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس