صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > معامله نفتی و اختلاس سه میلیون دالری

معامله نفتی و اختلاس سه میلیون دالری

امین فرهنگ، محمد کاظم و احمد ضیاء مسعود پاسخ بدهند!
جمعه 5 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: يک مقام بلندپایه در وزارت تجارت افغانستان که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس گفت که يک سال پيش طی قراردادی محمد کاظم سکرتر دفتر احمد ضیاء مسعود معاون دوم رییس جمهور، با يکی از تاجران همدست خود، يک معامله ی نفتی به ارزش سه ميليون دالر آمريکايی را با وزارت تجارت افغانستان داشته که تاکنون پول را پرداخت نکرده اند. اين منبع افزود که اين معامله بر اساس دستوری به امضای احمد ضیاء مسعود صورت گرفته وگر وزير تجارت آقای فرهنگ اجازه ی انجام چنين معامله ای را نمی داد.

اين منبع اضافه می کند که محمد کاظم مانند يک دلال تمام کارهای اين قرارداد نفتی را پيش برده و مشخص نيست که سهم خود وی از اين قرارداد چه اندازه بوده است. او می گويد با انجام چنين معامله ای قانون نقض شده و مجرمان آزادانه به کارهای خود ادامه می دهند. نهادهای قضایی افغانستان و مسوولين تاکنون بررسی اين دوسیه و و پيگرد عوامل آن که سه ميليون دالر به دولت خسارت وارد کرده اند را روی دست نگرفته اند.

قابل يادآوری ست که تاکنون اسناد مختلف که نشان دهنده ی سوء استفاده و اختلاس در بخش های مختلف وزارت امور تجارت افغانستان می باشد، در کابل پرس نشر و بخشی از مافيای نفت در کشور افشا شده است.

افشای اسناد مافيای مواد نفتی!

متهمان به اختلاس ميليون ها دالر که در مافيای مواد نفتی بی کيفيت و تقلبی دست دارند آزاد شده اند! اين دوسیه مانند دوسيه ی زد و بند و اختلاس حنيف اتمر که توسط رمضان بشردوست افشا شده بود، توسط سارنوالان بدون ارجاع به دادگاه مختومه اعلام شد

دو شنبه 23 ژوئن 2008

اين نکته نيز قابل يادآوری ست که تاکنون گزارش های مختلف از دست داشتن محمد کاظم سکرتر دفتر معاون اول رييس جمهور در دلالی و سوء استفاده از موقعيت خود، به کابل پرس رسيده که آقای محمد کاظم در نامه ای کوتاه به کابل پرس نسبت به اين گزارش ها واکنش نشان داده است.


متن کامل نامه ای که به کابل پرس رسيده، بدون کم و کاست چنين می باشد:


گرداننده گان محترم کابل پرس!

پس از تقدیم سلام و تمنیات نیک:

این چندمین باراست که در سایت شما به قلم کسی مکرراً مطالبی راجع به من که مسئولیت دفتر مقام محترم معاونیت اول ریاست جمهوری را دارم بنشر میرسد، از این سبب ضرور میدانم تا نکاتی در مورد مطالب منتشره مذکورخاطر نشان سازم :

دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری با درک مسئولیت ملی و اسلامی دربرابر مردم و کشور، امور مربوط را بر وفق قانون و با در نظرداشت منافع و مصالح علیای کشور بطور شفاف انجام داده و می دهد.
نشر چنین مطالبی از سوی افراد معین در کابل پرس نسبت به این دفتر، کسب محض و ماجرا جویانه می باشد. با جرئت کامل می گویم اگرآنگونه که ادعا شده است، نویسنده در مورد اینجانب و یا هریک از اعضای دفتر معاونیت اول ریاست جمهو ری اسنادی داشته باشد، جهت تثبیت حقایق آنرا به مراجع مسئول در جمهوری اسلامی افغانستان ارایه بدارندتا طبق احکام قانون مورد بازپرس قانونی قرارداده شود. در غیر آن این دفتر حق خو میداند تا از مجاری قانونی به دفاع از خود پرداخته به مراجعی که خلاف احکام و آداب مطبوعات وژورنالیزم دست به نشر و پخش چنین اکاذیب می زنند، برخورد قانونی نماید.

محمد کاظم

چند سند از طرف کاظم برای کاظم

امضا محفوظ است!

يكشنبه 13 ژوئيه 2008


سکرتر احمد ضیا مسعود دست گل دیگری به آب داد!

کابل: چهارراهی ملک اصغر الی چهار راهی صدارت/ کاظم در تبانی پولی با همایون شاه اصفی انکشاف شهر را به بن بست کشانیده است/کاظم از حساب ترمیم و سرقلفی دو باره دکان های عقب مستوفیت کابل پول زیادی گرفته است

چهار شنبه 25 ژوئن 2008

نویسنده: جواد

از چند ماه قبل که شهرداری به خاطر کلان کردن سرک چهارراهی ملک اصغر الی چهار راهی صدارت اقدام کرد ، ناگهان با موانع از سوی مقامات دولتی مواجه شد که در نتیجه کار تخریب قسمت هایی از آبادی های کهنه به استقامت دست راست متوقف ساخته شده است. دلیل این توقف چنین ذکر شده است که در نبش چهار راهی ( مقابل ولایت کابل) خانه همایون شاه آصفی از خاندان محمد زایی قرار دارد عکاسخانه های مشهور از قبیل عکاسخانه رام پرکاش نیز جزو دکان های خانه و زمین همایون شاه آصفی است. این شخص خاندانی موفق شده است که پلان های شهرداری برای تغییر چهره شهر را با دادن یک صد هزار دالر به کاظم سکرتر ضیا مسعود خنثی کند./ ادامه...


کاظم در دفتر احمد ضيا مسعود!

معاش از دو جا، واسطه گری و...

سه شنبه 3 ژوئن 2008

نویسنده: جواد

به تائید نوشته ای آقای محمد الله در مورد جوانانیکه که جنون میلیونر شدن بر سر شان زده است و از اینکه دیده اند که در افغانستان وقتی به موقف مهمی که دست میابی تا چه حد زمینه استفاده رشوت ستانی مساعد است.

بعضی چهر ها با ظاهر محترم و قابل اعتماد به نظر میخورند اما وقتیکه به یک موقف و مقام دست می یابند چهره اصلی و باتنی خود را معلوم میکنند که کاظم یکی از این نمونه ها است که اگر به کسی نیازی داشته باشد از هیچ گونه تملق و فریب دریغ نمی نماید.

تا جایکه ما در مورد سوابق کاظم معلومات را داریم میخواهم برای دوستان کاظم و کسانیکه بالای وی فریب خورده اند به شمول احمد ضیا معاون اول رییس جمهور در مورد سوابق این شخص مورد اعتماد شان آشنا شوند.

کاظم در این اواخر حتا به خاطر خوشنودی احمد ضیا اکت حرکات و طرز صحبت و خنده کردن احمد ضیا را میکند و فکر میکند که خودش در کرسی معاونیت تکیه زده است. / ادامه...


حلقه فساد کاران به دور ضیا مسعود

نويسنده: احمدالله – کابل

شنبه 12 آوريل 2008

گزارش های زیادی رسیده است که فساد، دزدی ، معامله گری با باند های اقتصادی به واسطه افراد ذیصلاح در چهار اطراف رئیس جمهور افغانستان کم کم دامنه اش را به سوی نزدیکان معاون اول رئیس جمهور هموار کرده است. احمد ضیا مسعود یکی از برادران قوماندان مسعود که بنا بر مصلحت خلیل زاد به چوکی معاونیت اول تکیه زد به طور علنی از جبهه ملی پشتیبانی می کند. ولی گماشته های احمد ضیا مسعود باند هایی را تشکیل داده اند که بیشتر قرار داد ها و فرصت های اقتصادی را برای خود شان به شکل مخفی سازماندهی می کنند. در راس این افراد محمد کاظم سکرتر ضیا مسعود قرار دارد که از تمامی تاجران و کسانی که کارشان از طریق ضیا مسعود قابل اجرا می باشد، پول های گزافی اخذ می کند. گزارش های مستندی وجود دارد که کاظم سکرتر ضیا مسعود از هر امری که برای دیگران می گیرد، سی یا چهل درصد را قبلا به حیث شیرینی و کمیشن برای خودش مطالبه می دارد. اخیر از طرف بعضی مراجعین و هموطنان ما اسنادی موجود است که به امضای معاون رئیس جمهور رسیده و خود شان میگویند که در بدل این امریه ها و سهولت های که فراهم شده اول برای کاظم سکرتر وی به طور نقدی و امتیازی حقوق قایل شده اند. یکی از این مراجعین که آدم مشهوری هم است گفت که دو سه بار کار های ناممکن را از طریق سکرتر ضیا مسعود در بدل پول انجام داده است که در صورت عادی هیچ امکان ان وجود نداشت. وی گفت که کاظم سکرتر ضیا مسعود تا چند سال پیش یک شخص عادی و کم سواد بود و زندگی سطح پایین داشت اما حالا به کمک چند تن دیگر از رفقایش و معامله غیرقانونی با تاجران و تقلب کاران به یک سرمایه دار تبدیل شده است. / ادامه...


راز دیگر از دفتر ضیا مسعود

نويسنده: احمد الله از کابل

چهار شنبه 16 آوريل 2008

در مقاله چند روز پیش ، یک قسمت از خیانت ها و رشوت های کلان که از طرف کاظم سکرتر ضیا مسعود از جاهای مختلف گرفته می شود از راه سایت کابل پرس تذکر دادم. برخی برادران و کسانی که از قضیه بی خبر اند یا احساسات قومی شان بالای شان غلبه می کند سخنانی را بر خلاف من ابراز کردند. من در چند راپور بعضی چیز های دیگر را می نویسم که برای شان کدام دلیل باقی نماند. کاظم خان نفر اصلی انتقال گزارش های دفتر ضیا مسعود به اداره امور و رفقای رئیس جمهوراست. / ادامه

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ادیب فرهادی، یک تن از دزدان حرفه ای که زمینه فساد مالی را برای فرهنگ، داکتر اسحاق نادری و چندین مقام دولتی دیگر از طریق اداره ARDS وANDS فرامم می نمود اخیرآ در طی سفر آقای کرزی به نیویارک، به واسطه داکتر نادری در پست معینیت وزارت تجارت تقرر حاصل نموده است.

  این در حالیست که مقامات بانک جهانی از عدم شفافیت حسابدهی ادیب به ستوه آمده بودند اما به نسبت اینکه پای خود بانک جهانی به ماجرا کشانده نشود موضوع را خاموش گذاشتند.

  اسناد تحصیلی جعل شده از طرف ادیب که ادیب را داکتر اقتصاد معرفی میکند از طریق کابل پرس? قبلآ به نشر رسیده بود.

  ادیب فرهادی سواد خواندن و نوشتن فارسی را اصلآ ندارد.

  اگر اسناد تحصیلی ادیب در آمریکا مورد بر رسی قرار گیرد این اسناد اصلآ از طرف مراجع تحصیلی آمریکا به رسمیت شناخته نمیشود.

  این است اصلاحات آقای کرزی. فقط داشتن پاسپورت آمریکای،مهارت در دزدی و فساد، معیارهای اصلی در تقرر و نصب در کرسی های بلند پایه دولتی میگردد.

  • Duzdani kai ba team Karzai shareek hastand kasi juraat mahakamai anhara nadarard. Faqat douzdan wa jinayat karan bi wasitat kai shareek Karzai wa team fasid an nist mahakama wa idam maishawand. Kasaniki ta dirouz dar sayaai digran rah miraft wa nan libas khodra ba mishkul ba dast mai awird hala haftai yak bar the hotel hai 5 stars Dubai masrouf ayashi astand, inha ba istifada az maqam dawlati aman maqam dizdan istifada maikonnand.

   Porsida shawad, kai Kazim baraai chai manzoori har chand hafta warid Dubai maishawad, in shakhs na mutakhasis ast wa na in aimkanat mali ra bidoon dizdi wa reshawat as maash dawlati ba dast awirda na maitawand

   Lanat ba in khainin be ihsas

 • Adib Farhadi, Farhang and Kazim partner becaome the Deputy Minister of Finance. What a favorable corrupt regime!!!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس