کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > تعــبیر غــلط سخــنان مــولانا پشــم الرحمن

تعــبیر غــلط سخــنان مــولانا پشــم الرحمن

سخــنان مــولانا پشــم الــرحمــن مبنــی بر اعــلان حکــم جهــاد در افغــانســتان غــلط تعبــیر شــده اســت

چهار شنبه 24 دسامبر 2014, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

بعد از اعتراضات گسترده مردم در افغانستان بر علیه حکم جهاد مولانا پشم الرحمن وی گفته که سخنان او از طرف مطبوعات غلط تعبیر شده و احساسات اسلامی امت مسلمان افغان بناحق علیه وی تحریک گردیده است.

ایشان در یک کنفرانس مطبوعاتی که به همین منظور در مرکز سازمان اطلاعاتی پاکستان در روالپندی دایر شده بود به خبرنگاران گفت :
السلام علیکم یا ایهل المومنین والمومنات فی کل العالم !
بلی من به همه مومنین و مومنات روی عالم درود می فرستم چونکه دین مقدس اسلام مرز های جغرافیایی را هرگز به رسمیت نشناخته و نخواهد شناخت.
برای من پاکستان و افغانستان هر دو سرزمین اسلام است و یهود و نصارا دشمنان هر دو امت اسلامی اند لهذا من اعلان حکم جهاد در افغانستان را منحیث وظیفه اسلامی و شرعی ام پنداشته و یکبار دیگر بر آن تاکید میکنم.

اما متاسفانه درینجا سو تعبیری از جانب مطبوعات صورت گرفته که گویا انگیزه اعلان جهاد من وجود نیرو های خارجی در افغانستان بوده که این یک دروغ بزرگ و افترا محض است.
اگر وجود نیرو های خارجی در یک کشور اسلامی باعث اعلان جهاد در آن کشور گردد پس باید پیشتر از همه علمای دین در سرزمین حرمین شرفین اعلان جهاد میکردند و کشور اسلامی پاکستان نیز ازین حالت مبرا نمی بود چونکه این یک واقعیت آشکار و غیر قابل انکار است که بدون کمک های مالی غرب اردوی پاکستان نیز عمری درازی نخواهد داشت و حتی مدارس دینی پاکستان بدون همین پولهای کمکی دنیای کفر دروازه هایشان را دیر یا زود باید بروی طلاب شان می بستند.

فریضه هر مرد و زن مسلمان است تا بداند که خداوند متعال مسلمان را برای انجام طاعات و عبادات الهی و کفار را برای انجام امور دنیوی خلق کرده و از آنجایکه به قول معروف دو خربوزه به یکدست گرفته نمی شود و مرد مومن نمی تواند در کنار طاعات و عبادات الهی به امور دنیوی وعلم و تخنیک روز بپردازد پس به او اجازه داده شده که از هر طریق ممکن اعاشه و اباطه زندگی دنیوی اش را از کفارعالم و دنیای کفر بدست آرد.
طبعا که شکل آبرومندانه و بهتر آن دریافت جزیه از غیر مسلمان است که متاسفانه آن دوره های طلایی را مسلمانان پشت سر گذاشته اند و حالا که قدرت نظامی جزیه گرفتن از کفار را ندارند پس می توانند از راه های دیگر حق شان را از کفار بدست آرند که این برای شان از شیر مادر هم حلال تر است.

بلی برادران مومن من یکبار دیگر بر اعلان جهادم در افغانستان تاکید میکنم اما نه در برابر نیرو های خارجی و لشکر صلیبی چونکه آنها گاو شیری امت مسلمان است بلکه اعلان جهاد من در برابر گسترش فساد های اخلاقی و اخلاق غیر اسلامی در بین خود افغان هاست.
برای یک کشور اسلامی که بر علاوه داشتن صد هزاران مساجد شریف و مدارس دینی افتخار همسایگی کشور اسلامی پاکستان را نیز دارد بسا شرم است که زنان شان در محافل رقص و پایکوبی در حضور صد ها مرد نا محرم بر علاوه اخلاق اسلامی شرافت و کرامت انسانی شان را نیز زیر پا کنند و یا مرد و زن به شکل خیلی مضحک و زننده به انجام ( چکن دانس ) پرداخته و چنان حرکات سکسی و شهوت برانگیز از خود به نمایش گذارند که تصور آن حتی در مراکز فساد غرب و جهان کفر دور از تصور باشد.
دیدن چنین معصیات بزرگ و گناهان کبیره در جامعه افغانی مرا وادشت که به انجام امر به معروف و نهی عن المنکر پرداخته و در مقابل آن اعلان جهاد کنم تا خدای نا خواسته امت مسلمان افغانستان در آخرت نیز از همسایگی امت مومن پاکستان محروم و بی بهره نگردد.

با تقديم حــــــــــــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


71 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > تعــبیر غــلط سخــنان مــولانا پشــم الرحمن

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.