کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > ما حرامی هستیم اگر با «طالب»، برادر باشیم!

ما حرامی هستیم اگر با «طالب»، برادر باشیم!

يكشنبه 14 دسامبر 2014, بوسيله‌ى chendavol

جنرال طاقت: 
«افغانستان به یک دیکتاتوری مثل "عبدالرحمان خان" نیاز دارد».
«هر كس افغان (پشتون) نيست، حرامي است».

 
جنرال طاقت و اسماعيل يون از شخصيت هاى بسيار تاثيرگذار روى خودآگاهى قومى جوامع تاجيك، اوزبيك و تا حدودى هزاره هستند. اگر كسانى مثل اين دو نمى بودند، به طور نمونه عصبيت تاجيكى تا اين سرحد برانگيخته، پخته، عمومى و فعال نمى شد. جنرال طاقت و اسماعيل يون تنديس و تجسم نفرت قومى، تماميت خواهى و روحيه خصومت و سركوبگرى قومى هستند كه گاهى در چهره عبدالرحمان جابر و گاهى در صورت ملا عمر ظهور مى كند. مهمترين خصيصه اين ها بدذات و بى ارزش پندارى اقوام غير است. جنرال طاقت، سواد و توانايى فكرى روستار تره كى را ندارد تا ماهيت روحى و روانى اش را در قالب تئورى هاى شبهِ علمى ارائه كند، بلكه او بر اساس همان طينت بدوى و وحشى اش، اقوام غير را بر اساس سواد و محدوديت درك اش به صورت ساده حرام زاده مى نامد و مى بيند. حرام زاده يعنى اينكه پست، فرودست، بى ارزش، نامشروع، شايسته ى هر نوع رفتار بد و درشت. حرام زاده يعنى ذات و خودِ پست و ناپاك داشتن.

البته بگذريم كه فاشيست ها هميشه در مورد خودى، كور و در برابر ديگران ذره بين هستند. وگرنه آيا حرامزادگى از اين بيشتر مى شود كه سمبل تقلب و فساد، مدال پاكى و صداقت بدهد؟ آيا حرامزادگى از اين بيشتر مى شود كه خود را در ميان مردم بيگناه منفجر بسازى تا به بهشت بروى؟ آيا حرامزادگى از اين بيشتر مى شود كه قاتلان مردم بيگناه را "برادر" بخوانى؟ آيا اين نهايت حرامزادگى نيست كه يك باند جنايتكار و آدمكش و وحشى را "مخالف سياسى" بدانى؟ حرام زاده كسانى هستند كه در آن سوى مرز در آغوش بيگانگان نقشه ى جنايت در سرزمين مادرى شان را مى كشند. 
روزگار اين است. هم جنايت مى كنند، هم تقلب مى كنند، هم مزدورى بيگانه را مى كنند و هم در نهايت بيگناه تر و معصوم تر از همه، ديگران را متهم به "حرامى" بودن مى كنند. 
من مخالف جامعه پشتون نيستم و بدون شك پشتون هاى آدم و انسان و خوب و محترم بسيار هستند. اما اين واقعيت را نمى توان انكار كرد كه امروز بيشترين عوامل فاجعه و جنايت و خيانت در افغانستان از درون جامعه پشتون بر مى خيزند. امروز جامعه پشتون براى مردم افغانستان بستر شر و فساد و جنايت شده است. هر روز يك انتحار در كابل، نه در هزاره جات سازماندهى و پلان مى شود، نه در پنجشير و بدخشان و ميمنه و فارياب. اين عوامل فاجعه و جنايت از درون جامعه پشتون مى آيند و عموما پشتون هستند. امروز هزاره، تاجيك و اوزبيك به فرمان هيچ كشور بيگانه اى در درون افغانستان جنايت نمى كنند. اما چرا گفته مى شود كه كليد حل بحران افغانستان در دست پاكستان است؟ چون يك جمعيت عظيمى از جامعه پشتون در قالب طالبان و شبكه حقانى مزدور حلقه به گوش پاكستان هستند و دستورى در كشور جنايت آفرينى مى كنند و در بسيارى موارد قربانى جنايت آفرينى آنها مردم عادى و مظلوم پشتون هستند.

صفحه فیس بوک جعفر عطایی


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-33...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > ما حرامی هستیم اگر با «طالب»، برادر باشیم!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.