کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > آیا «سرکار دوست داشتنی» مجازات می شود؟

آیا «سرکار دوست داشتنی» مجازات می شود؟

پنج شنبه 18 دسامبر 2014, بوسيله‌ى chendavol

نخستین واکنش رسمی نیروی انتظامی ایران به کلیپ «توهین یک افسر نیروی انتظامی به مهاجران غیرقانونی افغانستانی دستگیرشده در ایران» به نقل از خبرگزاری تسنیم و بی.بی.سی:

سعید منتظر المهدی، معاون اجتماعی پلیس ایران، به خبرگزاری تسنیم گفته است که اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس، دستور داده مامورانی که با مهاجران و پناهجویان افغان بدرفتاری می‌کنند شناسایی شده و با آنها برخورد قضایی و انضباطی شود. 

آقای منتظرالمهدی تاکید کرده است: "چنین رویه‌ای در نیروی انتظامی به هیچ وجه قابل قبول نیست." او همچنین گفته است: "عزیزان افغانستانی به‌حکم انسانیت، افراد قابل احترامی بوده و اساسا نیز انسان‌های زحمت‌کش، برادران دینی و هم‌فرهنگ و تاریخی ما هستند. لذا ما همواره به آن‌ها به‌عنوان افراد پناهجو نگاه و تلاش می‌کنیم رعایت کرامت انسانی در حقوق آنان صورت پذیرد."

به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که به نظر می‌رسد در آن یک افسر نیروی انتظامی مهاجران و یا پناهجویان افغانی بازداشت‌شده را به صف کرده، به آنها "بشین، پاشو" می‌دهد و آنها را با الفاظ توهین‌آمیز خطاب می‌کند. او سپس از این مهاجران افغان می‌پرسد که آیا از رفتار او راضی هستند یا نه. در پایان ویدئو او مهاجران افغان را وادار می‌کند دسته جمعی فریاد بزنند: "سرکار دوستت داریم" و خودش هم به آنها می‌گوید که دوستشان دارد.

سعید منتظر المهدی، معاون اجتماعی پلیس ایران، گفته است: "گاهی در برخی نقاط کشور اتفاقاتی از این دست برخوردها صورت می‌پذیرد که به‌طور قطع در این موارد افراد خاطی و خودسر مورد مواخذه و تنبیه قرار می‌گیرند." پیش از این نیز فیلم‌های دیگری از بدرفتاری ماموران ایرانی با مهاجران و پناهجویان افغان منتشر شده است.

 


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/post-34...

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


61 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > آیا «سرکار دوست داشتنی» مجازات می شود؟

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.