کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > پنجشیر و احمد شاه مسعود!

پنجشیر و احمد شاه مسعود!

عکسی از خبرگزاری فرانسه

پنج شنبه 11 سپتامبر 2008

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > پنجشیر و احمد شاه مسعود!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • مسعود ای قهرمان روحت شاد باشد.
  پنجشیر و احمد شاه مسعود نه بلکه جهان و احمد شاه مسعود چشم پوشی از این حقیقت وجدان هر انسان آ گاه را ازیت خواهد کرد.مسعود یک چهره روشن و مقاوم تاریخ جهان بود که دیگر تکرار نخواهد شد.

  جمشید از لوگر

  • این عکس نشاندهنده اینست که به زور همین تفنگ است که جنایتکار و خاینی چون احمد شاه مسعود را میخواهند بر سرما منحیث قهرمان مولی بقبولانند.

   اما تنها صدها بازمانده قربانیان قتل عام افشار کار هم به سر مزار این خاین و جانی خواهند شاشید.

   مسعود را امروز همانهایی میخواهند قهرمان جا بزنند و از آن سود سیاسی و اقتصادی و تبلیغاتی برند، که خود طرح قتلش را برچیدند و این قهرمان خود را مردار ساختند. امروز از همه بیشتر قانونی و فهیم و عبداله و عارف و صالح و داوود و .... برای مسعود اشک تمساح میریزند ولی همه میدانند که همینها بودند که مسعود را بقتل رسانیدند.

  • مسعود کسی نیست کی قهرمانی را به زور تفنک کماهی کرده باشد بلکه مسعود کسی است کی مردمش این لقب را برای وی داده است ومردم واقعی افغانستان به قهرمان ملی خود افتخار میکنند وهر لهظه برای ان اشک میریزند
   تو ایکی این نظر رادر باره قهرمان ملی افغانستان داری یک افغان نیستی واگرافغان هستی مطمهن هستم کی یک جاسوس هستی کی برای کشور های مسل باکستان.امریکا.انگلند.چاسوسی میکونی.بس تو چی فیفامی از فداکاری های قهرمان ملی.
   بعد از این اگر خواستی نام قهرمان ملی را بگیری ان دهن کثیفت را خوب بشوی تا یک کمی باک شود

  • واقعه به اصطلاح قتل عام افشار خود یک قهرمانی مسعود شهید بود که جواب دندان شکن به دشمنان کوردل ومتعصب صلح و امنیت ونظم آبخورده از تشت مردار مداخله گران ایرانی قهرمانانه ارایه کرده صفحه دیگری از قهرمانی هایش را در دل تاریخ حک نمود.اگر شما به خاطر تعصبات قومی تان حاضر به پزیرش شخصیت استثنایی مسعود بزرگ نیستید این حسادت کور دلانه شما است ور نه قهرمانان ولو از هر قوم ( پشتون ، تاجک ،هزاره و غیره) افتخار ملت استند

 • Namedanum chara shuma ein qhadar ba aen Khain Meli alaqha daried kai her waqhat eik chaizai der mured ein Jasus her kas wa nakus der website tan mebashad

 • شهید احمد شاه مسعود رهبر آذادی خواهان وطن
  مسعود عزیز دوشمنان زبونت نگزاشتن که بر قعله آی میهنت سعود نمایی
  رفاه و عظمتت را که یگانه آرزویت بود به چشم سر نظاره کنی
  مسعود عزیز
  راهت ادامه دارد
  این جوانان آزادی خواه همیشه راهت را تعقیب می نمایم
  روحت شاد و یادت گرامی باد

 • درود فراوان به روح پاک احمد شاه مسعود فرزند صدیق والا مقام و قهرمان ملی و بین المللی میفرستم. مسعود یگانه شخصیت ممتازی بود که در نسل بنی آدم مانند خلفای راشدین و یاران حضرت رسول اکرم « ص » ظهور کرد. خداوند «ج» آنرا برای نجات ملت مستعضف افغانستان از چنگال اژده و هیولا های مرتد که خود را در کدر و لباس اسلام و انسان ملبس ساختنه اند، خلق کرده بود . بلی دوستان همانطوریکه در جهاد اسلام در زمان حضرت محمد رسول اکریم «ص»منافقان بنام اسلام خود را برای بدنام کردن اسلام درکنار مسلمانان جای و پنهان کرده بودند ، در کنار مسعود بزرگ نیز عده ای از ملحدین و جاسوسان آی.اس.آی و دیگر سازمان های خرابکار جای داشتنه بودند در چنین شرایط اوضاع بحرانی و خون بار که آنهم از طرف دشمنان مزدور و فروخته شده گان درجهت بهر برداری سازمان دهی میگردید زمینه ای قرصتی مناسب برای تشخیص و شناخت این مزدوران ملحد کار دشوار ومشکلی بود. خیر چون رضای خداوند ـج»در حفظ و نگهداری حضرت مسعود تا زمانی بود که خداوند کریم به آن حیات و شجاعت رادمردی مقرر کرده بود ، که به دشمنان اشغالگر شانس پیروزی را نداد. دوستان شریف و نجیب دور از گزند شیطان و شیاطین همانطوریکه شما در جامعه اسلام نگاه و توجه میکنید می بینید که اسلام به فرقه های مختلف تقسیم شدند. مثلأ فرقه تشیع و تسنن وغیره . این فرقه ها در یک ایده ئولوژی مشترک وعقیدوی روی قبول و شناخت خلفای راشدین بحیث خلیفه اول ودوم وسوم وچهارم ودیگر مسایل باهم اشکال دارند و یکدیگر را بشدت بباد انتقاد میگیرند. همینطور دشمنان فریب خورده و کوتاه نظر که البته از بارگاه خداند رانده شده اند با حضرت مسعود بنا به تعصبات قومی وزبانی در خصومت و دشمنی قرار دارند.جای چنین اشخاص در جهنم است.اگر کسانیکه آرزو ی عفوه و بخشش گناهان شان را از خداوند مهربان دارند . از کینه وتعصبات بی مورد که نشانه ای رسیدن به سرمنزل را در قبال ندارند ، اجتناب و دوری بجویند. ومن الله توفقیق

  • برادر محترم از یاد تان رفت که بنویسید
   احمد شاه مسعود شیر پنجشیربود ولی روبا کابل شناخته شد او یک متر سرک ویا پل را جور نکرد فقد به ویرانی تلاش مینمود آن چور ، چپاول و انسان کشی را خو چی میکنی خلاصه باید هم قهرمان ویرانی باشد.

  • براساس آموزه های دینی اسلام صد فیصد باوردارم که امروزناقهرمان ملی احمد شاه مسعود جانی بخاطر قتل عام وکشتارزنان، اطفال ، پیروجوان بی گناه و چوروچپاول اموال ودارایی مردم درآتش ابدی جهنم می سوزد ولعن الله علی احمد شاه مسعود قاتل الملت الاسلامیت الافغانستانیه

 • تخریب گر افغانستان جنایتکار جنگی فروشنده داراییی های ملی از بین برنده اردوی ملی به امر پاکستانی ها راکت زن و همکار گلبدین خودخواه و دزد لاجورد و زمرد چور کننده کابل - دوست روسها و دشمن جهاد فروشنده افغانستان -

  بازهم برایش قبر و عابده می سازیم ؟ ماهم مانند وی دزد و جنایتکار هستیم ؟ بیسواد و نامرد و بیغیرت ؟ شاید

  • جناب زمینداور!
   اولاًازطرزصحبت شما معلوم و هویدا است که تاحال هم فرهنگ قبیلوی در رگهایت جاریست و مانند دیگرفاشیستانت واقعیت ها را پنهان میکنی ثانیاًاگه به تاریخ این کشور نظری بیندازی بعد میدانی که جنایتکار جنگی بیسواد و نامرد و بیغیرت و وطن فروش القاب کیها اند؟ احمد شاه مسعود بزرگ این رادمرد هماسه آفرین و فرزندواقعی خراسان که نگذاشت این وطن را سوبه پنجم پاکستان کنید یا کسانی که در طول دونیم قرن بر این خاک جفا کرده اند؟ او مردی بود که با وجود آنکه همه چیزرا میدانست باآن هم هموطن خطاب میکرد تا باشد که این ملت در صلح آزادی برادری و برابری زندگی کند. او ابداً مانند شاه شجاع عبدالرحمن خان نادر غدار ظاهر مکار و خلقیها و پرچمیها و گلب الدین و ملای کور و بلاخره دلقک شاه قره قلی پوش وطن را به اجنبیها نفروخته بلکه به مردانگی از آن تا پای مرگ دفاع نمود.تو و فاشیستهای امثالت باید بدانید که مسعود شخص نبود که با تبلیغات کینه توزانه بشود او را خداینکرده نام بد کرد بلکه او یک مکتب بود بدان که راه او برای آزادی احقاق حق و دفاع در مقابل تجاوز بیگانه خواه هرکی باشد ادامه خواهد داشت.

  • Massoud kasse bood ke dar Afghanistan zada shod wa dar ein keshvar dar moqabel tajawozgaran, zorgoyan mostabedin, jenayatkaran wa ghaira mardana razmid, va mardana shahid shod, dar sakhttarin sharayet mardome mazloome khuda ra tanha nagzasht wa dar pahloei anha estad wa defah kard dar natija laqabe qahraman melli ra kasb kard,,,

  • به ادارهء محترم کابل پرس !
   مقالات در نظر خواهی عامه کار بسیار با ارزش است. سبب ان میشود تا انسان ها بدانند که دیگر هم وطنان شان چگونه فکر می کنند.دو و دشنان ار نهایت بی دانشی بی فرهنگی یک شخص نمایندگی می کند مثلا کسی چیزی برای گفتن نداشت شروع می کند به توهین وحقارت دیگران ویا یک قوم شریف دیگر مثلا قصد نادانی احمدشاه مسعود را از یک قوم دیگر می کشند. ویا خیانت حکمتیار وملا عمر را به یک قوم حواله میدهند. ویا جفا های رهبران هزاره را به مردم غیور هزاره ارتباط مدهند.
   ببینین مردم با شهامت پنجشیر چقدر قربانی دادند .ولی حالا در عیش ونوش صرف چند نفر بزدل که چندین کیلومتر دور از جبهه از طریق مخابره حکم کشتار مردم را صادر می کردند فخر فروشی می کنند.
   ترورریزم هم نسبی است و انواع و اقسام مخطلف دارد ترورریزم دولتی مثل امریکا اسرائیل ایران پاکستان و گروپ های سامان داده شده مثل سازمان القاعده طالبان وغیره بعضی وقت ها این سازمان های ترورستی اگاهانه و یا نا اگاهانه کار های درستی را هم انجام میدهند مثلا تررورست های عرب با کشتن احمدشاه مسعود یک عمل شجاعانه را انجام دادند . وطن مار از چنگال یک شریر بزرگ نجات دادند. ای کاش این عمل در مورد ملا عمر و گل بی دین نیز اجرا شود. تا اعدالت واقیعی بر قرار شود.
   با احترام پروانی

  • بچیم پروانی جان ! تو واقعیت یک بدجنس و ناخلف هستی که علیه قهرمان پرافتخار وافتخار آفرین کشورت قضاوت بی شرمانه که درتارو پود و سرشت خلقت زندگی شما ریشه دوانده است، نمودید . مقاومت شیرمرد غیورقهرمان احمد شاه مسعود بود ، که از ناموس شما تا آخرین لحظه حیات که جام شهادت را نوشید دفاع کرد. نخواست و اجازه نداد که پاکستانی های وهابی و عرب های وهابی حاکم به سرنوشت کشور ما شوند ، و بالای ناموس شما تجاوزجنسی و حمله ای وحشیاانه کند. قهرمان افتخار آفرین اسلام احمدشاه مسعود علیه نوکران که در طی 260 سال با اینطرف حلقه ای غلامی انگلیسها را در گوش و گردن خود آویخته و با نواختن ساز برگ آن رقص میکنند ، مبارزه و آنها را با شکست بزرگ تاریخی به زانو در آورد. روحش شاد و بهشت برین جایش باشد. شما کسانی هستند که همیش علیه شخصیت های صالح و با ناموس کشور توطئه و دسیسه میسازید. بخاطر اینکه دکان و تجارت شما را مسدود میکنند. آیا نظر تو همین بود که باید قهرمان پرافتخار سطر اسلام شهید احمدشاه مسعود باید به وهابی های پاکستانی و عربی اجازه میداد هر عملی که خواسته شان میبود بالای ملت مظلوم افغانستان تعمیل میکردند؟ آیا در سایت کابل پرس شکنجه شاهزاده عرب را ندیدید که چطور و با لکه ای ننگین ، افغانت را شکنجه و آنرا بقتل رسانید؟ میخواستی که همین عمل در کشورت ازطرف آنها حاکم می بود؟ شرم است به تو و امثال ات . انسانیکه بخاطرتعصب و زبان شخصیت والا مقام و قهرمان ملی کشور خود را محکوم و از واقعیت چشم پوشی کند. سگ از آن بهتر ااست که وفا میکند.

 • احمد شاه مسعود

  در سال 1953 در پنجشیر تولد یافته ، تحصیلات ابتدائی را در لیسة استقلال تکمیل نموده ، سپس شامل فاکولتة پولی تخنیک کابل شد. در انجا با جوانان مسلمان اخوان ارتباط پیدا کرد. پس از کودتای داود در سال 1973 ، به پاکستان فرار نمود.

  در آ نزمان از طرف حکومت ذ وا لفقار علی بو تو تحت تر بیه قرارگرفت. بعدا جهت بر هم زدن نظم به پنجشیر مراجعت کرد و در یک پلان سر تاسری اخوانی ها بر تاسیسات دولتی حمله نمودند ، ولی بزودی این دسیسه از طرف داود دفع کردیده . تعدادی اخوانی ها کشته و تعدادی د ستگیرشدند ولی مسعود به پاکستان برگشت.

  پس از کودتای ثور 1978 ، مسعود به حزب جمیعت ربانی پیوست و به افغانستان بازگشت و بر ضد رژیم دست به مبارزه زد. در سال 1985 وی با روس ها قرار داد آتش بس به امضا رسا نید. در پهلوی حزب جمیعت ، شورای نطار خودش را تاسیس نمود که یک ارگان داگانة نظامی و اداری از جمیعت بود. وی پس از خروج شوروی ها در توسعة نفوذش در سمت شمال ادامه داد در بهبوهة سقوط رژیم با دوستم و حزب وحدت جهت اشغال کابل اتحاد نمود. پس از سقوط رژیم قدرت را در کابل بد ست گرفت و بحیث وزیر دفاع تعیین گردید.

  در سپتمبر 1996 از کابل توسط طالبان رانده شد و قبل از حملة امریکا علیه طالبان حدود اربعة قلمرو وی صرف ولایت بدخشان بود. وی بتاریخ 9 سپتمبر 2001 با یک پلان تروریستی توسط افراطیون عرب با همکاری طالبان به قتل رسید.

 • من يك ايراني هستم احمد شاه مسعود را به عنوان يك مجاهد خستگي ناپذير درراه وطنش ومبارزه با استكبار ميشناسم او چهره اي ماندگار همانند چه گوارا وماندلا خواهد ماند زحمات اورا پاس بداريد ويا حداقل بي احترامي به او نكنيد

 • من به عنوان یه ایرانی همیشه بهش به چشم یه قهرمان نگاه می کنم.نمی دونم این دوستانی که به احمد شاه میگن ویرانگر نظرشون در مورد طالبان چیه؟
  امامن به عنوان یه غیر افغان به احمد شاه افتخار می کنم به خاطر آزادگیش.شجاعتش ووفاداریش به مردم و میهنش.....
  امیدوارم روزی برسه که همه مردم افغانستان به جایی برسن که بتونن غم همیشگی تو نگاه احمد شاهو درک کنن.

  • آخ که چقدر دردناک است، کسی را که همه جهان سر تعظیم برای شهامتش فرود میاورد امروز در کشور خودش مردمانی نسبت به بد بینی های پوچ و تبعیضات قومی شان او را به بد ترین نام ها میخواند، مسعود را که فخر تمام خراسان بزرگ شد، مسعود را که چون سپر همه مردم را از شر طالبان و آنانیکه همه مردم جز خود شانرا به بیرون رفتن از زمین کشور امر میکردند و زنان و کودکان و درختانشانرا همه بر باد میدادند. و در پی نا بودی نسل های شان بودند، نجات داد. مسعود که قهرمانانه روس ابر قدرت را با شکست های فاحش روبرو کرد و یکی از دلایل شکست آن در افغانستان شد. مسعود که نامش باعث افتخار و نشاندهنده شهامت میهن دوستان افغانستان است.

   آخ مسعور بزرگ! ما متاسفم که توان عزم نام بزرگ تورا نداریم، اما آنانیکه اهل این وطنیکه همه چیزش فقط در محور قوم و تبعیض است، نیستند بدون اینکه هزاره و تاجیک و پشتون و ازبک باشند ، تورا خوب میشناسند، تو فرزند فرزانه خراسان را همه پاس دارند. دیگر به گفته های این قوم گرایان و خود پسندان حاجت نیست.

 • قهرمانی صفت مردان بود
  نه که شان یک مشت حیوان بود

  تقدیم به شیر بچه های روباه صفت جنایتکار ملی افغانستان احمد شاه مسعود

  این قهرمان ساختگی ، این سنگ فروش لعنتی

  آخر سقوط میکند

  این قاتل بیچارگان این مزدور بیگانگان

  این آمر غارتگران ، آخر سقوط میکند

  مام وطن افسرده شد ،کابل بسوخت ویرانه شد

  این اقتدار ظالمان ، آخر سقوط میکند

  عزت نماند به مرد و زن ، آواره شد خلق وطن

  این شیر بچه ای کاغذی، آخر سقوط میکند

  موزیم کابل چور شد ، اهل قلم ترور شد

  این خیل غارت پیشه گان، آخر سقوط میکند

  ای جابران سخت دل این کابل است شهر سخا

  این شیرچور کاخها، آخر سقوط میکند

  ای تو ز کوه پائین شده، گم شو برو از کابلم از این دیار
  خوشگلم

  این کرگسان کوه نشین ، آخر سقوط میکند

  ای توت و تلخان خوره کان، کتاب سوزان جاهلان

  این بت خود تراشتان، آخر سقوط میکند

  فهیم و عبدالله ببین، ولی و بسم الله ببین

  این راهیان بز بچه، آخرسقوط میکند

  ای پنجشیری کوهستانی، بدهیکلان سرچپات

  دور سیاه شوم تان ، آخر سقوط میکند

  این شیوه ای سخن زدن ، نه دری است نه پارسی

  این لهجه کوهستانی ، آخر سقوط میکند

  ای کابلی زبان توست ، دری دل نشین توست

  این لهجه زشت شمال ، آخر سقوط میکند

  "حق آید و باطل رود ، پای شما در گل رود

  اندیشه شیطانکی آخر سقوط میکند"

  ختم شود این دور شوم دور سقاوی دوهم

  غلام بچه به هر لباس، آخر سقوط میکند

  شاهد کابلی

  توضیح: منظور از شمال دزدان و کیسه بران شمالی است که در کابل عزیز من از دیر بار به همین نام مشهور اند. در زمان ظاهر شاهی اگر کسی به بس های ملی سفر میکرد و لهجه کوهستانی مردم شمالی را میشنید به دوست یا مسافر دیگر هشدار میداد که دزدان شمالی سوار بس اند

 • سلام به همه هموطنان عزیز!

  مدتی می شود که من سایت کابل پرس را بخاطر داشتن مطالب جالب می خوانم بسیار خوشحالم که سایتی مانند کابل پرس داریم و اخبار تازه و جالب را برای ما نشر می نماید. در این روز ها متوجه شدم که در مورد بعضی مطالب می شود نظر داد و نقد نمود. بسیار برایم خوش آیند بود ولی با خواندن مطلبی در مورد احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور متوجه شدم که هنوز هم در وطن ما قوم پرستی و سمت پرستی به تحریک مزدوران بیگانگان و دشمنان وطن عزیز ما در اوج خود قرار دارد واگر نه فداکاری و قهرمانی های مسعود عزیز به همه جهانیان هویدا است. امروز همه افغانان افتخار می نمایند که ابر قدرتی که تا دندان مسلح بود در این خطه مرد خیز شکست خورد و جهانیان افغانان را مردان سلحشور می دانند، این همه از برکت و شجاعت مجاهدین سربکف افغان و خصوصا مردانی مانند مسعود عزیز به دست آمده. امروز تاریخ افغانستان با شکست دو ابر قدرت رنگ دیگری به خود گرفته است.امروز هر کشوری که بخواهد به افغانستان قصد حمله را داشته باشد با فکر کردن در مورد دو امپراطوری هائی که در این خطه شکست خورد پشتش به لرزه می افتد. این همه از برکت مجاهدین بود. جهاد کلمه مقدس است. مانندی که اسلام دینی آسمانی ولی می بینیم مسلمانانی است بدتر از حیوان پس نمی شود که اسلام را به بدی یاد کنیم. درست همان طور نمی توان جهاد و مجاهد را دشنام داد. هدف از جهاد اعلای کلمه الله و آزادی وطن بود که برای هر افغان و مسلمان مقدس و مایه افتخار است. ولی بودند مجاهدینی که از جهاد به نفع شخصی خود استفاده نمودند.
  احمد شاه مسعود کسی بود که از یک خانوادهه تقریبا بی نیاز از مادیات دنیوی داخل جبهه گردید که سنگ خوابگاه اش و تلخان خوراکش بود. او قهرمانی است جهانی و همه افغانها باید به او افتخار نمایند. و کسی که از او به بدی یاد می کند. از همان افغانهای بی فرهنگی است که عمر شان در بی فرهنگی در کشور های همسایه و جهان سپری گردیده و درد این ملت را نمی دانند.
  ای افغان میدانی که ما امروز چی درد داریم و در گذشته درد این ملت چی بود. داشتن ضروریات مادی کافی؟ نه! ما افغانها دین، وطن و آزادی می خواهیم. که به خاطر رسیدن به این هدف جنگیدیم.
  کسانیکه از مسعود و مجاهدین به بدی یاد میکنند اصلاً مسلمان نیستند چون مسلمان نمی خواهد زیر سلطه بی دینان زندگی کند و به خاطر این کار مسعود غیر از جنگ راه دیگری نداشت. در جنگ همیشه ویرانی و کشت و خون وجود دارد. تصویر بزرگ جنگ مهم است که در چه مورد است. حضرت پیامبر گرامی ما هم با کفار و منافقین مبارزه نموده است. در آن افراد و اشخاص به قتل رسیده است. بلاخره گفتنی زیاد است ولی در اخیر مسعود مایه افتخار افغانستان و مردم آن است. روس ها اعتراف می نمایند که شصت فیصد ضربات توسط نیروهای تحت فرمان او بالای روس ها اجرا گردیده است. بناء تمام مجاهدین مایه افتخار است و خصوصا مسعود عزیز.

  • ای بی خبر رحیمی

   از این همه یاوه سرایی در مورد جنایتکار ملی مسعود بهتر بود سکوت میکردی و چیزی نیمگفتی.

   یگانه خدمت بزرگ مسعود به کشور ما این است که دروازه های افغانستان را بروی پنجابی های کثیف پاکستانی هم باز کرد. روسها که قبلا بوسیله برادر مسعودوف یعنی کارملوف به افغانستان آمدند مسعود پاکستانی ها را هم آورد.

   او بود که جنایات نابخشودنی در مقابل مردم کشور انجام داد و سلطه او جز تجاوز ، قتل، تاراج و ویرانی چیزی دیگری نبود.

   همین شعر شاهد جان کابلی را هر روز بخوان و آنرا در پیشانی نوشته کن که شاید وجدان خواب رفته ات بیدار شود.

 • آنانی را که خداوند عزت ومرتبت عنایت فرماید از ناسزا وفحش کویی اخکر زباله دان چه ترس وچه باک.او که یادش وراهش جاوید وماندکار است کرچه ظاهرآ با ما نیست ولی کسانیکه ضرب شصت بر حقش را چشیده اند هنوز بر خود میلرزند وقبول ندارند که او جسمآ دیکر نیست وبه مقام والای شهادت نایل کردیده ولی هیبت او حال واحوال این بیچاره کان را خراب کرده . افسوس

 • آقای پشاوری اصلی . همه خوب میدانند که دشمن اصلی راه ومکتب قهرمان ملی که ها اند ولی باز هم بخاطر شما معرفی میکنم . یا کمونیستان خلقی وپرچمی ویا فروخته شده کان و وفاداران به پاکستان .ورنه در هر کوشه ای مهین ما آن مرد مجاهد قهرمان ملی ویا بهتر بکویم قهرمان بین المللی جای ومقام خاص خود را دارد . درست است در دوران جنک های تحمیلی مشکلاتی با قوم محترم هزاره پیدا شد ولی در نهایت هردو طرف با انتقام و عکس العمل باعث خونریزی و مصایبی شدند که در اصل واز بنیاد خواهان آن نبودند ؛ یعنی این کشتار ها از هردو طرف جز اشتباهات وعدم موجودیت یک اداره سالم بود ومخالفین اصلی که هردو را جزو باشنده کان اصلی این خاک نمیدانستند خوب از فرصت استفاده نموده دامنه این جنک را درازتر ساختند .همین امروز هم اکر خوب توجه کنیم میبینم که همین افراد میخواهند آب را کل آلود نموده ماهی بکیرند ولی اینها بدانند که در طول تاریخ ما با هم دوست بوده وهستیم ما نه عبدالرحمن داشتیم ونه هم ملا عمر که در اصل بودن این قوم را در افغانستان غلط میشمارند و بانسل کشی های مکرر این حرف را به عمل پیاده کردند ویا کشتار مردمان شمال در چندین بار . پس کمی با حوصله وبایک بینیش سیاسی به مسایل نکاه کرده عمل نمایید.

 • قهرمان ؟ کدام قهرمان ؟
  خوب قهرمان ايرانى ها ___ قهرمان روس ها __ قهرمان فرانسوىها
  قهرمان هندى ها و بلى قهرمان پاکستان که به دستورش اردوى با شهامت که ازترسش پاکستان خواب نداشت انرا از بين برد
  قهرمان ؟ کدام قهرمان ؟
  خوب قاتل شصت هزار انسان بى گناه کابل . کودتاچى که عليه پلان سازمان ملل متحد تاخت با لاى تانک هاى دوستم به کابل امد و تا امروز موجوديت 42 کشور در اينجا از برکت همان قهرمان است
  قهرمان ؟ کدام قهرمان ؟
  خوب قهرمانى که در طول چهار سال زمامدارى اش گردنه باغ بالا را از وحدتى ها گرفته نتوانست موزيم ملى و تمام دارايي هاى کشور را به پنجشير و فرانسه برد
  قهرمان ؟ کدام قهرمان ؟
  بلى قهرمانى که تمام مليت هاى کشور از ان نفرت دارند پشتون ها ، هزاره ها ، تاجيک ها و ازبک ها حتى يک گروپ خود پنجشيرى ها پس بالاى کى قهرمان است ؟ چرا برايش ملى ميگويند؟
  قهرمانان واقعى انانى بودند که اين فتنه را خاموش ساختند اين شاگرد ابليس را به جهنم فرستادند
  همه به روح پاک ان دو تن که اين کثيف را به قتل رساندند دعا کنيد

 • دوستان نهایت عزیز.
  درود بر روان پاک شهدا راه ازادی کشور ما به خصوص رهبر مقاومت سردار شهدا،مجاهدفقیر،رهبر مدبر ،قوماندان نستوه احمد شاه مسعودقهرمان ملی افغانستان .
  دوستان عزیز.
  مسعود افتخار اقوام مختلف با هم برادر میهن ما است ما همه شایدو باید به او که اکنون در میان مانیست افتخار کنیم ...
  بااحترام
  رحیمی از کابل

 • 8 مارس 09:15, نويسنده: شیر
  در افغانستان متاسفانه جنایتکاران به قهرمانان ملی مردم مبدل شده اند. و تاسف زیاد اینکه روشنفکران که داد از عدالت اجتماعی و حقوق بشر و ایجاد یک جامعه مرفعه مانند رزاق مامون دارند طبل قهرمانی این جنایتکاران را از همه بیشتر به صدا در میاورند.

  وقتی قهرمان هزاره جنایتکار جنگی عبدالعلی مزاری ، قهرمان پشتون جنایتکار لعین حکمتیار ، قهرمان تاجک جنایتکار کبیر ملا مسعود و قهرمان ازبک شاه احمق شاه دوستم باشد پس وای به حال این ملت.من نمیدانم آیا آنانیکه ملای جنایت پیشه مسعود را قهرمان شان خطاب میکنند یکبار هم فکر کرده اند که او را چرا قهرمان گفت :

  به خاطر ویرانی کابل، اردو، پولیس و قتل هزاران بیگناه ؟

  به خاطر قرار داد همکاری او در سال 1974 با آی اس آی پاکستانی های بویناک برای سرنگون کردن رژیم داود ؟

  به خاطر قتل عام مردم افشار و کارته سه کابل ؟

  به خاطر قرار داد آتش بس با روسها که هشت سال تمام بر اساس آن امنیت کاروان های نظامی شانرا تامین میکرد ؟

  به خاطر خطاب کردن طالبان پنجابی "کبوتر های سفید" و رفتن او برای خیر مقدم گفتن آنها به میدان وردک ؟

  به خاطر فرار نامردانه او به پنجشیر و بعداً به کولاب از دست به اصطلاح چند طالب پای لوچ؟

  و یا به خاطر صد های جنایت ، خیانت و دون صفتی دیگر ؟

  به همین ترتیب من از برادران پشتون که حکمتیار لعین و برادان هزاره که عبدالعلی مزاری این مبتکر رقص مرده را قهرمانان شان خطاب میکنند عین سوال را دارم که بخاطر چه ؟

  به خاطر سینه بریدن های زنان بیگناه، به خاطر سر بریدن های جوانان بیگناه و تماشای رقص مرده ، به خاطر راکت باران کابل و یا قتل هزاران بیگناه دیگر این ها به قهرمانان شما مبدل گشته اند ؟

  آیا بهتر نیست رمضان بشر دوست ، غازی امان الله خان یا میر مسجدی خان کوهدامنی یا حتی پهلوان کبیر احمد جان را که بوسیله مسعود جنایتکار جام شهادت نوشید ، قهرمانان تان اعلان کنید ؟

  من میگویم شرم و ننگ باد به رزاق مامون که خود را روشنفکر هم خطاب میکند و از یک جنایتکار سیه دل و سیه کردار قهرمان خیالی میتراشد.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.