کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > قریشی ریکارد آسیا را شکست!!!

قریشی ریکارد آسیا را شکست!!!

افتخار آفرینی دیگر

شنبه 13 سپتامبر 2008, بوسيله‌ى مصدق پارسا

احمد سیر قریشی فوتبالیست افغان ریکارد کنترول توپ آسیا را شکست.

احمد سیر قریشی عضو باشگاه جوانان میهن در 3 ساعت و 11 دقیقه ( 200800 ) بار به توپ ضربه زد و افتخار دیگری در تاریخ کشور مان آفرید. او در شرایطی که روزه بر دهن داشت به این افتخار نایل آمد. این ریکارد قبلاً با (13500) ضربه در اختیار یک بازیکن ایرانی بود

احمد سیر قریشی از این پیشتر نیز با سیزده هزار و دو صد و پنجاه ضربه ریکارد دار این حرکت در افغانستان بود.

در همین راستا یاسین محمدی عضو فدراسیون فوتبال و داور ناظر بر ثبت این ریکارد به رسانه ها اعلام کرد فدراسیون فوتبال افغانستان تلاش خواهد کرد تا گزارش تصویری ثبت این ریکارد را به فدراسیون آسیایی ارسال کند تا در کتاب ریکارد های آسیایی به ثبت برسد.

قریشی میگوید:

"من عاشق فوتبال هستم و از کودکی به دریبل زدن با توپ علاقه زیادی داشتم و همیشه این حرکت را تمرین میکردم. خدا را سپاسگزار هستم که به من کمک کرد تا بتوانم ریکارد آسیایی را به عنوان یک جوان افغان بشکنم"

و اما سایت فدراسیون فوتبال افغانستان در زمینه نوشت:

احمد سیر قریشی عضو تیم فوتبال جوانان میهن 25 سال عمر دارد در شهر لندن زندگی مینماید, نظر به استعدادی که دارد توانست ریکارد جدید را در سطح آسیا قایم نماید.

آقای قریشی بتاریخ 9/9/2008 از ساعت 2:15 دریبل را آغاز نمود بدون اینکه توپ از نزدش بیفتد و یا تعادل خود را حفظ نتواند بدون کمی و کاستی با مورال بلند توانست سه ساعت و 11 دقیقه دریبل نماید که تا 20 هزار و هشتصد دریبل رسید.

احمد سیر قریشی میتوانست بالاتر از آن هم دریبل نماید ولی به دلیل اینکه ماه مبارک رمضان بود و خودش نیز روزه داشت نظر به هدایت مربی اش آقای عبداله کارگر و هیات نظاره کنندة فدراسیون فوتبال, دریبل را توقف نمود.
نظر به اظهار هیات نظارت در افغانستان ریکارد آقای قریشی را کسی نمیتواند بشکند در سطح آسیا نیز چنین نتیجه ای تا حال دیده نشده است.

در اخیر این برنامه آقای خلیل اله فروزی رئیس کابلبانک و مشاور فدراسیون فوتبال افغانستان احمد سیر قریشی را مورد ستایش قرار داده و موفقیت بیشتری برایشان آرزو نمودند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > قریشی ریکارد آسیا را شکست!!!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.