IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان!

تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان!

mosafeer
دوشنبه 26 جنوری 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان .

رفتارشگفت انگیزنمایندگان پارلمان درکشور، نه تنها دنیای سیاست را که بلکه دنیای هنررا نیزبه شگفتی واداشته است . نظریکتن ازهنرمندان هالیود را جویا شدیم .

جناب پروفیسور، این رفتارنمایندگان پارلمان افغانستان را شما درکدام ژانرهنری قرارمی دهید ؟

پروفیسور:"اسکروبال". این کلمه گویا ترین تعریف برای نمایش هایی است که این روزها درپارلمان دیده می شود . خوشبختانه تمام شاخصه های اسکروبال درحرکات نمایندگان مجلس ،خصوصا خانم ها، وجود داد .اسکروبال محصول دوران رکود اقتصادی درآمریکا واوضاع نابسامان روانی مردم دراین دوران بود. درست مثل شرایط امروزافغانستان . این نمایش ها با عرضه شخصیت های شاد و شنگول که با بی خیالی دردنیایی پرازثروت و شکوه به سر می بردند ، گریزگاهی بودند برای مردم خسته ، و برای مدتی کوتاه آنها را از مسائل و مشکلاتی که پیش روی شان بود ، دور می کردند. شما ببینید این روزها همه مردم سرگرم تماشای تلویزون هستند . نه کاراست نه بار،همه مشغول گفتگودرباره کابینه اند . یکی از ویژگی های بارز کمدی های اسکروبال ، شخصیتی بود که قهرمان زن این فیلم ها ارائه می داد. این زنان آزاد و مستقل بودند و همتای مردان ، پرخاشگر. که درظاهرشعوربالایی از خود به نمایش می گذاشتند . دراین کمدی ها مهمل گویی بسیاررواج داشت و جالب آنکه این مهمل گویی ها درعین بی منطقی ، منطقی جلوه می کردند.

البته بعضی ازمتخصصین هنر،حرکات نمایندگان را درژانر"اسلب استیک" گفته اند . اسلب استیک ، به نوعی کمدی اطلاق می شود که ، مقدار قابل توجهی حرکات پرخاشگرانه و خشن در آنها وجود دارد که دستمایه خنده قرار می گیرند. در این نوع کمدی ها بازیگران با مشت و لگد و پرتاب چیزها به هوا و به سوی همدیگر، صحنه را به شکلی مضحک به آشوب می کشند .موی کشک خانم های پارلمان را اگرنگاه کنید ، هیچ چیزی ازاین ژانرکم نیست .


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-814.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس