کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان!

تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان!

دو شنبه 26 جنوری 2015, بوسيله‌ى mosafeer

تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان .

رفتارشگفت انگیزنمایندگان پارلمان درکشور، نه تنها دنیای سیاست را که بلکه دنیای هنررا نیزبه شگفتی واداشته است . نظریکتن ازهنرمندان هالیود را جویا شدیم .

جناب پروفیسور، این رفتارنمایندگان پارلمان افغانستان را شما درکدام ژانرهنری قرارمی دهید ؟

پروفیسور:"اسکروبال". این کلمه گویا ترین تعریف برای نمایش هایی است که این روزها درپارلمان دیده می شود . خوشبختانه تمام شاخصه های اسکروبال درحرکات نمایندگان مجلس ،خصوصا خانم ها، وجود داد .اسکروبال محصول دوران رکود اقتصادی درآمریکا واوضاع نابسامان روانی مردم دراین دوران بود. درست مثل شرایط امروزافغانستان . این نمایش ها با عرضه شخصیت های شاد و شنگول که با بی خیالی دردنیایی پرازثروت و شکوه به سر می بردند ، گریزگاهی بودند برای مردم خسته ، و برای مدتی کوتاه آنها را از مسائل و مشکلاتی که پیش روی شان بود ، دور می کردند. شما ببینید این روزها همه مردم سرگرم تماشای تلویزون هستند . نه کاراست نه بار،همه مشغول گفتگودرباره کابینه اند . یکی از ویژگی های بارز کمدی های اسکروبال ، شخصیتی بود که قهرمان زن این فیلم ها ارائه می داد. این زنان آزاد و مستقل بودند و همتای مردان ، پرخاشگر. که درظاهرشعوربالایی از خود به نمایش می گذاشتند . دراین کمدی ها مهمل گویی بسیاررواج داشت و جالب آنکه این مهمل گویی ها درعین بی منطقی ، منطقی جلوه می کردند.

البته بعضی ازمتخصصین هنر،حرکات نمایندگان را درژانر"اسلب استیک" گفته اند . اسلب استیک ، به نوعی کمدی اطلاق می شود که ، مقدار قابل توجهی حرکات پرخاشگرانه و خشن در آنها وجود دارد که دستمایه خنده قرار می گیرند. در این نوع کمدی ها بازیگران با مشت و لگد و پرتاب چیزها به هوا و به سوی همدیگر، صحنه را به شکلی مضحک به آشوب می کشند .موی کشک خانم های پارلمان را اگرنگاه کنید ، هیچ چیزی ازاین ژانرکم نیست .


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-814.aspx

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


57 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > تحلیل هنری رفتارنمایندگان درپارلمان!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.