کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > افکار عمومی متوجه فاجعه انسانی در پنجشیر و ربوده شدن مردم هزاره؛ حکومت در حال جابجایی (...)

افکار عمومی متوجه فاجعه انسانی در پنجشیر و ربوده شدن مردم هزاره؛ حکومت در حال جابجایی ناقلین و کوچی طالبان در شمال و در ارگان های حکومتی-امنیتی

جمعه 27 فبروری 2015, بوسيله‌ى کابل پرس

حکومت کوچی طالب از تمرکز افکار عمومی بر فاجعه انسانی در پنجشیر و ربوده شدن 30 تن از مردم هزاره، جهت پیشبرد سیاست های قبیله ای خود استفاده می کند. منابع کابل پرس می گویند در این چند روز جابجایی عناصر کوچی طالب در ارگان های امنیتی به شدت جریان دارد. اشرف غنی احمدزی هر روز افراد تازه ای از کوچی طالبان را در بخش های مختلف امنیتی و در ارگان هایی مانند وزارت دفاع، داخله و امنیت ملی جابجا می کند بدون اینکه این جابجایی ها از طریق رسانه ها به اطلاع مردم برسد. این منابع می گویند در چنین حالاتی که افکار عمومی متوجه فجایع بزرگ می باشد مقامات افغان سرعت پروژه هایی از این دست را بیشتر می کنند.

این منابع کابل پرس می گویند که دادن تذکره به پشتون های پاکستانی به شدت افزایش یافته است. در تذکره هایی که به آنان داده می شود مشخصات آنان به عنوان باشنده ی اصلی ولایات مرکزی و شمالی مانند میدان، بامیان، پروان، بغلان، بلخ، فاریاب و سرپل ذکر می شود. این منابع می گویند برخی از افرادی که تذکره دریافت می کنند ابتدا در مناطق همجوار با ناقلینی که در جریان چند دهه پیش از جمله در زمان طالبان در شمال جابجا شده اند ساکن می شوند. آنان حتا با استفاده از پول های هنگفت که منابع آن ممکن است از بودجه ی دولت باشد، اقدام به خرید زمین و جایداد می کنند. این منابع می گویند برخی از این ناقلین جدید ثروتمند می باشند. آنان در مناطق قبایلی پاکستان زمین های وسیع کشت مواد مخدر دارند و از همین روی وقتی وارد مناطق شمالی کشور می شوند، مستقیم اقدام به خرید زمین می کنند. برخی از این منابع می گویند که ناقلین جدید ممکن اقدام به کشت و تولید مواد مخدر نیز بکنند که این مساله می تواند فاجعه را چند برابر تشدید کرده و جنگ و جهالت را برای چندین دهه ی آینده تضمین نماید.

از طرف دیگر منابع کابل پرس می گویند از چندی پیش به اینسو، با اشاره ی اشرف غنی احمدزی، امنیت ملی افغانستان از اقدامات خود علیه طالبان کاسته است. این منابع می گویند در این قسمت نقش پاکستان و بریتانیا برجسته می باشد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


54 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > افکار عمومی متوجه فاجعه انسانی در پنجشیر و ربوده شدن مردم هزاره؛ حکومت در حال جابجایی (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.