کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > فرهنگی > اعتراض به حبس غیر قانونی استاد نجیب الله مسافر با تحریم شرکت اتصالات و شکستاندن و آتش (...)

اعتراض به حبس غیر قانونی استاد نجیب الله مسافر با تحریم شرکت اتصالات و شکستاندن و آتش زدن سیم کارت های این شرکت عربی

جمعه 27 فبروری 2015, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

در اعتراض به بازداشت غیر قانونی استاد نجیب الله مسافر یکی از برجسته ترین عکاسان کشور که در آن شرکت عربی اتصالات مقصر اصلی می باشد، هنرمدان بصورت گسترده دست به تحریم این شرکت عربی در افغانستان زده و تصویرهایی از آتش زدن سیم کارت های آن در شبکه ی اجتماعی فیسبوک به نشر رسانده اند.
از استاد نجیب الله مسافر به عنوان پدر عکاسی افغانستان یاد می شود که از زمان شروع به فعالیت عکاسی تاکنون رویدادهای مهم افغانستان را با عکس ثبت کرده است. عکاسان زیادی که امروز در رسانه های داخلی و بین المللی مشغول به کار می باشند، عکاسی را زیر نظر استاد نجیب الله مسافر آموخته اند.

استاد نجیب الله مسافر از چند روز به اینسو بنا بر حکم محکمه ای در کابل به شش ماه حبس محکوم شد و اکنون در زندان پل چرخی بسر می برد. آقای مسافر در سال 1385 در ورزشگاه کابل همراه با عکاسان داخلی و بین المللی عکس هایی را از رژه/ رسم گذشت در حضور حامد کرزی رییس جمهور وقت می گیرد. یکی از این عکس ها، عکس دو دختری ست که نشان بسکتبال را حمل می کردند. بخش طراحی و دیزاین شرکت اتصالات این عکس را با تغییرات مورد استفاده قرار می دهد. در تغییرات بوجود آمده، نشان بسکتبال حذف شده و بجای آن نشان شرکت اتصالات قرار می گیرد. این عکس تغییر داده شده ی استاد مسافر در تبلیغات شرکت اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد. پس از مدتی خانواده دخترانی که عکس آن ها مورد استفاده قرار گرفته از شرکت اتصالات شکایت می کنند. شکایت آن ها در نهایت با رضایت طرفین پایان می یابد. پس از چند سال، محکمه اما بصورت غیابی استاد نجیب الله مسافر را به شش ماه حبس محکوم می کند.
IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > فرهنگی > اعتراض به حبس غیر قانونی استاد نجیب الله مسافر با تحریم شرکت اتصالات و شکستاندن و آتش (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.