صفحه نخست > خبر و گزارش > حملات انتحاری در پاکستان!

حملات انتحاری در پاکستان!

بیش از چهل کشته/ ده عکس/ نظر شما درباره ی حملات انتحاری در پاکستان چیست؟
شنبه 20 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: در يکی از بزرگترین حملات انتحاری در پاکستان، بیش از چهل تن در يکی از هتل های شهر اسلام آباد پایتخت اين کشور کشته شدند. درست ساعاتی پس از اظهارات آصف زرداری رییس جمهور پاکستان درباره ی تمام ارضی کشورش و عزم این کشور در مبارزه با تروريزم، اين حمله صورت گرفته است. پاکستان طی چند دهه مهد پرورش انديشه های بنيادگرایانه بوده و بنيادگرايان افغان، پاکستانی، عرب، چچنی و..از آنجا به عنوان محلی برای يکپارچگی خود و آنچه آن را جهاد در افغانستان می نامند ، استفاده کرده اند. جهاد آنان در افغانستان برابر با کشتار، نقض گسترده ی حقوق بشر، تخريب زيربناهای افغانستان، برپایی حکومت مجاهدین، امارت تاريک طالبان، حملات انتحاری و ...بوده است. هنوز مردم افغانستان از وجود عناصر بنيادگرا در بدنه ی دولت و بيرون از دولت رنج می برند و اين عناصر در کنار همکاران خود که نکتایی زده و حمام رفته اند، همراه با نقض حقوق بشر، در چور و چپاول گستره ی دارايی های همگانی نقش دارند.

نظرات خوانندگان کابل پرس درباره ی اظهارات آصف زرداری و حملات انتحاری در پاکستان چیست؟


عکس ها از خبرگزاری های رویترز و اسوشیتد پرس

loading...
loading...

پيام‌ها

 • بادرود به تمام وطنداران عزیز
  البته این حمله در هوتل در اسلام آباد یا در سر کوه یا در آسمان یا در قعر زمین به هر جائی باشد فقط یک چاره دارد و آن خواندن قرآن (تازی نامه ) عرب بدو و درک آن امروز تمام کشتاری که انجام می گیرد مسئولیت آن به دوش شیخان عرب آخند های ایران هستند که سرمایه ها را که از جیب مردم بنام حج و بنام صدقه و خیرات و راه های خرافات بدست می آورند درین راه ها مصرف می نمایند و باز رشته اصلی آن دردست انگلیس و خود آمریکا هست . که اینها خوش ندارند این کشتار ازبین برود فقط میخواهند که تروریستان اسلام عزیز به خود شان کار نداشته باشد و بقیه هر قدر انسان را کشتند باکی ندارند. من منحیث یک افغان که پیرو راه و رسم (آیین زردشت گرامی ) هستم و از همه افغانان میخواهم تاریخ را بخوانند تاریخ را که مادر گذشته درمکاتب خوانده ایم همه دست کاری شده و حقیقت را من درین سایت برای شما مینویسم امیدوارم استفاده کنید آمریکاو انگلیس خودشان ملت هایشان را نجات داده و هیچ مشکلی ندارند و لی مشکلات برای ملت ما و امثال آنها است که همه در گرسنگی و فقر دودست به سوی آسمان دراز کمک میخواهند و در انتظار بهشت هم هستند .در فرهنگ والای پارسی در دنیا به آخر رسیده و تمام دانش بشری را بدست داده که باز هم به آنها دست برد می زنند و برای خودشان می برند.اسلام را انگلیس برای اهداف خودش این قدر بزرگ کرده حتی عکس خمینی را هم درماه نشان داد که تا امروز مردم ایران که بزرگترین ثروت را دارا هستند همه درفقر و پول شان خرچ ترور میشود . خلاصه مردم ایران و افغانستان یک راه دارند و آن راه مطالعه تاریخ اصلی کشور شان است تا استحمار عرب تازی را که بوسیله دین و ملا و آخند و غیره آمده بشناسند آن وقت چاره رهایی آسان میشودمگر ما با جاپانی و چینی و انگلیس و آمریکا چه فرق داریم. آیا خدای اهورا مزدا به ما عقل و خرد نداده ؟اگر اسلام عزیز برای بشر میبود اول از دست خودشان خطانمی خورد که برای ما برسد .حالا/ میگه گوشت گندهگردن قصاب/ تا مغز خودرا ازین گوشت گنده که صرف سود آن برای عرب خرافاتی و بیتمدن می رسد . چیزی برای ماندارد.نجات نیابیم/ همین آش و همین کاسه خواهد بود/
  مگر مولانا بزرگ به ما نمی گوید که:/هم خانه و هم خواجه و هم کعبه شمایید/بس است دیگر خواب و اگر نه می دانیم ما و مردن دیگران و خوردن. خدا به ما خرد داده که زندگی خوب کنیم و فریب دشمنان را نخوریم .مولانا صاحب ،بیدل صاحب ،خیام صاحب ، سعدی صاحب ، فردوسی صاحب ،جامی صاحب ،فرخی یزدی صاحب کلید تمام جامعه را برای ما داده ولی ما خودکش و بیگانه پرست مثل بز دنبال قصاب می رویم .
  تا به خود و آیین اجدادی خود همانا آشو زرتشت اسپنتمان بزرگ بر نگردیم از خرافات هیچ عایدی بدست نمی آید .مگر آیین هندی بد است که با مقاومت جنگیدند ولی اسلام نشدند.و دیگران و امروز نه کشتن دارند و نه انتهاری خوب پاکستان را ببین که حالا دامن خودش ازین آتش بازی آتش گرفته/چاه کن جایش در جاه است / ولی ماهم باید از عقل کار بگیریم.www.tondar.org تاریخ حقیقی ما

  خیام بزرگ و جواب سوال:
  تاچند زنم به روی دریا هاخشت/ بیزار شدم ز بت پرستان کنشت/ خیام کی گفت قیامتی خواهد بود؟/ کی رفت به دوزخ کی آمد زبهشت /

  repondre message

  آنلاين بنگريد : راه نجات یک راه است برای همیشه فقط برای دو ملت با تاریخ و تمدن و لیاقت تا بیدار و حاکم سرنوشت خود شوند.

  • برادر یم دری این پول مواد مخدر وپول طیل عربستان سعودیست تو هنوز
   خابی روسیه در زمان تجاوزش به افغانستان وکمک امریکا به مجاهدین
   را هرگز فراموش نمی کند حالا امریکا تجاوز کرده نوبت روسیه است که
   مخالفان امریکا را کمک کند پول صدقه انقدر نیست که پیش چشم تورا
   گرفته والسلام

  • این حملات چیزی نیستند مگر برگشت موج !
   ساختار سیاسی اجتماعی جامعه پاکستان طوریست که لایه های اسلامیون متحجر در مقایسه با میانه روان آن، بیشتر اند و تمام آنانی هم که از پی منافع خود شان در برپایی چنین صحنه ها به نام اسلام اند؛ از همان اکثریت تند رو و افراطی سرباز گیری می کنند.
   استعمار انگلیس گاهیکه پس از فرو پاشی امپراطوری وسیع آن که هیچ گاه آفتاب در قلمروش غروب نمی کرد، از هند بریتانوی مجبور به خروج شد،با در نظر داشت منافع دراز مدت بنیاد زیان بار این همه مدرسه ها و تشکیلات و فرقه های دینی را گذاشته و خود به جزیره انگلیس برگشت. برای انگلیس در اثر تعاملات و مطالعات پیگیر و صبورانه اش روشن بود که حربه همیشه کار آ در دستش مذهب و آن هم مذهب تحریف شده خواهد بود.
   اینست که امروز شاهد انسان کشی به اسم اسلام و دفاع از دین و پیروی از شریعت ایم. اگر چنین نیست چگونه مولانا فضل الرحمان فتوا جهاد علیه مردم ما را آنهم علیه شیعه و باشندگان مناطق شمال و مرکزی صادر میکند و زنان مسلمان را مثل اسیر و کنیز با بی حرمتی به اسارت میبرد؟
   پاکستان همیشه مرکز فعالیت های انگلیس در منطقه بوده و دولت مردان آنهم چار یا نا چار در خط استراتیژی های آنها باید گام نهند، و به این میگویند نظم نوین جهانی !!!
   تمام این مسایل حل شدنی هستند؛ تنها زمانی که مسلمانان به عقل جدا از وحی نیز اهمیت گذارند و از آن نیز استفاده کنند.
   ورنه با رفتن ملاعمر و بن لادن این غایله ها نمی خوابند و ملاعمر ها در جمع " افغان " ؟؟؟!!! های میرنی کم نیستند و بن لادن ها در طوایف خشکه دماغ عرب جاهل!

 • درود به روح شهدای بی گناه و ملکی، اما گفته اند که:

  خون نا حق دست زدامان قاتل بر نداشت---دیده باشی لکه های دامن قصاب را

  پاکستانی ها کی را کشته بودید که حالا کشته میشود؟؟

  پاکستانی ها و دستگاه های منحوس استخباراتی آنها حالا آنچه را که سال ها برای قتل مردمان بیگناه افغانستان کشت کرده بودند حالا در بدترین حالات تاریخ چرکین کشور نا کشور خود درو میکنند..

  خون ناحق صدها شهید بی گناه کشور بیچاره و ناتوان افغانستان و بخصوص شهدای حمله انتحاری اخیر در مقابل سفارت هند که بزدلی و رزالت پاکستانی ها را به نمایش کذاشت اینک قسما خون بها بیدا کرده و کفاره میکیرد.

  بنده همین اکنون از مدت یک هفته بدین سو که در مرکز کشور چرکستان هستم و پیوسته مطبواعات داخلی و خارجی را در رابطه به پاکستان و مشکلات فرا راه دولت تاره بکار آن تعقیب میکنم و برداشت بنده تا اکنون چنین است که مشکلات عدیده فراه راه کشور دشمن است و در این شب و روز از بدترین حالات در تاریخ معاصر خود کذر میکند، کذشته از بحران عمیق اقتصادی، بحرانات و بی اتفاقی های سیاسی، ریس جمهور دزد که متهم به قتل خانمش نیز میباش، و اینک مبارزه با تروریزم، و ایجار بحران بی اعتمادی این کشور و آمریکا و اخیرا تغیز استراژی حملاتی امریکا در سرحدات پاکستان و مناطق وزیرستان شمالی، انشالله این کشور را از پای در خواهد اورد و منطقه از شر این شیطان عظیم نجات خواهد یافت..

  وطنداران و افغانهای عزیز، صرفنظر از همه مشکلات و پرابلم های داخلی که ما و شما داریم اینکه بعد از هفت سال مبارزه دیپلوماتیک و صلح امیز هر چند ند ضعیف و نا بکار بااین کشور بدبخت ، اکنون دولت و مردم افغانستان به این موفقیت دست یافته اند که جامعه بین اللملی و امریکا را کاملا معتقد با این امر بسازند که استرایژی نظامی مبارزه علیه تروریزم را تغیر مسیر به داخل مناطق دهشت افگن پاکتسانی بدهند..

  از این موفقیت استقبال کنید، بی حوصله نباشید و لطفا از تبعیضات قومی و لسانی و به جان هم پرداختن در صفحات انترنت و و دیگر رسانه ها پرهیز نماید.
  همه افغانیم و آینده انشاالله از مردم افغانستان است.

  repondre message

 • به همه سلام!
  این حمله انتحاری توسط دستگاه استخبارتی پاگستان غرض ترور زرداری و گیلانی سازماندهی شده بود به دلیل اینکه در همین هوتل که حمله صورت گرفته ریس دولت زرداری و صدراعظم پاکستان برای افتحاری روزه دعوت شده بودند.
  سوال این جاه است که چی کسی از این راز باخبر بود؟
  دستگاه استخبارتی پاکستان با سیاست های خام و نادرست خود یک مرتبه کشمیر را از دست داده اند و بار دوم بنگال را... و این بار نوبت صوبه سرحد( پشتنخوا) و بلوچستان است.
  این جنگ اخری و نفس های لرزان پاکستان است که رو به تجزیه است.
  جلال ابادی

  repondre message

  آنلاين بنگريد : تجزیه پاکستان

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس