کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > محسنی از روی ناچاری فتوا استفراق می کند

محسنی از روی ناچاری فتوا استفراق می کند

سه شنبه 17 مارچ 2015, بوسيله‌ى بشیر بختیاری

فقیه مجاهد و آقای جاوید رهبر و معاون حرکت اسلامی تا اواخر دهه ی 60 بشدت تحت فشار های رژیم ایران قرار داشت و هرماه چند باری توسط سازمان اطلاعات رژیم ایران احضار و مورد باز پرسی قرار میگرفت،ایران را چنان برای وی تنگ ساخته بود که اغلب ملاقات های محسنی باید زیر نظر سازمان اطلاعات ایران صورت میگرفت .تنها گروه ضد ولایت فقیه ،گروه امریکایی حزب حرکت اسلامی شیخ محسنی بود. ا ز تمامی نقدینه و سپرده های مالی حرکت اسلامی اطلاعات ایران با خبر بود.مجله استقامت و نشریه فجر امید حرکت اسلامی متن به متن قبلاز چاپ باید توسط وزارت ارشاد ایران بررسی و تاید میگردید. برای وی حکم ممنوع الخروجی از ایران را صادر نموده بودند. اما وی اواخر 1369 با کم کردن ریش و لباس مبدل با پرداخت پول کلان توسط لاری های باری از قم تا زاهدان و بعد با موتر سایکل از مرز ایران وارد پاکستان گردید متعاقب آن آقای سید جاوید نیز بعد از زندانی شدن و چوب کاری اطلاعاتی های ایران با وثیقه گذاشتن موتر پیکان خود ، راه فرار از ایران را درپیش گرفت .

شیخ آصف درپاکستان تا حدودی زندگی راحتی داشت.در آن کشور تنهاتهدید جدی که برایش شباهت به کابوس مرگ داشت خطری بود که از ناحیه شهید غلام نبی مشتاق سایه وار در تعقیبش بود. زیرا مشتاق بهیچ قیمتی موضوع خواهرش را فراموش نمیکرد و بطور جدی در تعقیب این ابلیس عیاش بود،شیخ قندهاری اما با پیش دستی ، مشتاق را با همکاری سید انوری بتاریخ 26 حوت 1368 از سرراه خود برداشته بود. (1)
در هشتم ثور 1371 بعدازسقوط رژیم نجیب و پیروزی جهادی ها بخت خوابیده شیخ آصف نیز بیدار شد.شیخ آصف درکنارگروه های هفتگانه وارد کابل گردید.
محسنی که تشّکل حزب وحدت را مرگ سیاسی خویش میدانست در کابل دست به هر پستی و پلیدی زد تامقامش را در گوشه دسترخوان بی بنیاد ربانی حفظ نماید بهمین خاطر تن به هر دستور ربانی سپرد. در طول دوران خانه جنگی های کابل ، این شَقّی نقش قاضی شریع را بخوبی انجام داد. فقیه مجاهد همه آن دوران را یا آبستن فتوا بود یا درنقاهت زایمان نفاق به سر میبرد،بپاس همین خوش خدمتی های شیخ بود که برعلاوه زنده ماندن زیر ریش ربانی ، تکه زمین بزرگی که مربوط وزارت داخله افغانستان میشد را نیز تصاحب نمود که امروز روی آن کارخانه جاسوس کشی خاتم النبیین را با سرمایه گزاری ایران بنا نهاده است.

امروز اگر این روباه پیر دم می جنباند و با افتخار بظاهر از فتوای خویش علیه مقاومت غرب کابل به رهبری رهبر خردمند و ملی ما شهید مزاری اما در حقیقت ازقتل عام و تهاجم و چپاول علیه کتله قومی خاصی یاد مینماید دلیل عمده آن 1 - خلای رهبری سالم است. 2 - استفاده منفی از احساسات کور مذهبی مردم . 3 - عدم انسجام مردمی ما در مقابل بلایا و آفت های از این قبیل بوده میتوانند.
1 - قمندان غلام نبی مشتاق ابتدا در ولسوالی(کوته هشرو)ی ولایت میدان زخمی و سپس در دوبندی ولایت لوگر در حال انتقال به پاکستان بشهادت رسید

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > محسنی از روی ناچاری فتوا استفراق می کند

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.