کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > فرهنگی > زندان چادری و اعتراض

زندان چادری و اعتراض

پنج شنبه 19 مارچ 2015, بوسيله‌ى به روایت عکس و تصویر

عکس ها از مطفا کیا دانشجوی رشته ی سینما در دانشگاه بلونیا- ایتالیا
درمیان هنرمندان جوان در افغانستان نام مصطفا کیا همیشه با روش منحصر به فرد کلیک خورده است. اما در کنار اینکه مصطفا کیا در کارهایش همیشه حرف های نوی برای گفتن داشته است، ساختار شکن نیز بوده است. مصطفا در کارهایش همیشه دنبال شکستن مرزها و محدودیت هاست. در عین زمان او در کارهای هنری اش همواره در جستجوی چشم انداز تازه ی بوده است.

برای دیدن بقیه ی عکس ها اینجا کلیک کنید.

چادری:
چادر به عنوان ‍پوششی تحمیلی که ریشه آن هم می تواند مذهبی باشد وهم سنتی. چادر همان قفسی است که زنان را به واسطه پوشش و حفظ خود در آن از گزند ٰنامحرمانٰ حفظ خواهد کرد.

زیبایی زنان را مالک می شوند و خود زنان را از داشتن حق ابراز این زیبایی منع می کنند. با پوشاندن خواهر‌٬ مادر و یا همسر خود در چادر یا برقع یا هر گونه پوششی و محصور کردن او در واقع به شعور و انسانست خود توهین می کنیم بدین صورت که شما از مردان دیگر هراسانید و به شرافت آنها شک دارید همچنان که دیگر مردان همین احساس را نسبت به شما دارند پس هیچ تفاوتی بین شما و او نیست و هر دو ظرفیت این را دارید تا به یک اندازه غیر قابل اعتماد و خطرناک باشید.

در رابطه با بحث انتخاب و حق انتخاب و اینکه بعضی از زنان خود پوششی مانند چادر یا برقع را انتخاب می کنند نیز می توان کتابها نوشت اما بی تردید نمی توان به انسانها یک انتخاب داد و به او گفت بین ۱ و ۱ حق انتخاب داری که ۱ را انتخاب کنی.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > فرهنگی > زندان چادری و اعتراض

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.