کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > رهــا ســازی گــروگانهــای هــزاره

رهــا ســازی گــروگانهــای هــزاره

اشــرف غنــی به مــردم هــزاره قــول داد که بعــد از تشــکیل کابیــنه و تعــین معیــنان و والیــان به زود ترین فــرصــت غــم گــروگانهــای هــزاره را خــواهــد خــورد

چهار شنبه 1 آوريل 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

تقریبا حدود یک و نیم ماه قبل سی و یکنفر مسافر هزاره که از ایران بسوی کابل در حرکت بودند در شاهراه کابل قندهار از طرف دزدان مسلح نقاب پوش خارجی که به زبان های فارسی و پشتو تکلم نمی توانستند ربوده شدند ، اینهم خیلی جای تعجب است که این دزدان مسلح نقاب پوش خارجی که به زبان های فارسی و پشتو آشنایی نداشتند ولی در عین حال منطقه را مانند جیب واسکت شان بلد بودند که بدون کمک دزدان داخلی موفق به انجام این آدم ربایی گردیدند.

ولی بهر صورت بعدا عملیات نظامی به فرمان ملا اشرف غنی تحت قومانده جنرال رازق که گفته بود تا آخرین مسافر را از چنگ آدم ربایان رها نسازد به قندهار بر نخواهد گشت راه انداخته شد که قرار ادعای مطبوعات بیشتر از صد طالب در یک روز کشته و دوصد طالب دیگر زخمی شدند ولی متاسفانه عملیات به پایان رسید ولی مسافرین از چنگ آدم ربایان رها نگردیدند و جنرال رازق به قندهار بازگشت.

این مسافرین خیلی آدم های بد شانسی هستند که در بد ترین وقت دچار چنین سرنوشت شدند ، حالا که سران حکومت وحدت ملی سخت سر گرم تعین کابینه و حل و فصل منازعات بین کابینه و پارلمان هستند و به درازا کشیدن این منازعات از یکسو باعث ازدیاد نا امنی ها و از جانبی رکود اقتصادی کشور شده که حالا بزرگان حکومت مجبورند همه امور دیگر را بحالشان گذاشته و در قدم اول به تعین و معرفی وزرای باقیمانده در پارلمان بپردازند که این کار با وجود سعی و تلاش شبانه روزی عین و غین و معاونین محترم شان به شش ماه وقت دیگر نیاز خواهد داشت.

بعد از تعین و معرفی وزرای باقیمانده نوبت معرفی معینان وزرا خواهد رسید که آنهم کاری خالی از جار و جنجال نخواهد بود و اگر بسیار محتاطانه و خوشبینانه پیش بینی کنیم پنج تا شش ماه دیگر آنکار در بر خواهد گرفت.
تعین والیان یکی از پرجنجال ترین و چالش برانگیز ترین کاریست که باردیگر هوا داران عین وغین را به سگ و پشک تبدیل کرده و دوام و بقای حکومت وحدت ملی را با خطر فروپاشی مواجه خواهد ساخت که برای انجام موفقانه این تعینات شش ماه تا یکسال وقت دیگر لازم خواهد بود.
بهر صورت تا ختم کامل کار تعینات و معرفی وزرای باقیمانده ، معینان و والیان حدود یک و نیم تا دوسال وقت دیگر لازم خواهد بود که اگر تا آنموقع عمر حکومت وحدت ملی به پایان نرسیده بود شاید ملا اشرف غنی پس از فراغت از آن امور مهمه برای رهایی مسافرین هزاره وقت پیدا کند.

این از یکسو خیلی دردناک و تاثر آور خواهد بود که مسافرین بیچاره حالا مدت دوسال دیگر را در اسارت آدم ربایان بسر برند ولی اگر از زاویه دیگری به موضوع نگریسته و منافع علیای کشور را در نظر گیریم این قربانی مسافرین بحق ارزش آن را خواهد داشت چون در غیر آن مجبور حکومت وحدت ملی کار تعین کابینه را بازهم به تعویق انداخته و برای رهایی مسافرین ربوده شده دست بکار شود که این هرگز به خیر و صلاح کشور نخواهد بود.

با تقــــــــــــديم حــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


85 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > رهــا ســازی گــروگانهــای هــزاره

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.