کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > تعــادل قــومــی فقــط در زندان

تعــادل قــومــی فقــط در زندان

مــلا اشــرف غنــی خــواهــان برقــراری تعــادل قــومــی اســت امــا فقــط در زندان بگــرام ولــی نه در ســاخــتار حکــومــت وحــدت ملــی.

شنبه 9 می 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی


اگر بنا باشد که از نوشیروان عادل عصر خودمان صحبت کنیم پس فقط جلالتماب ملا اشرف غنی مستحق کسب این لقب خواهند بود چونکه روح بزرگ ایشان از ملاحظه هر نوع بی عدالتی اجتماعی فورا ناراحت شده و جناب شان زبان به اعتراض می گشایند طوریکه ایشان از فقدان عدالت اجتماعی و تعادل قومی در زندان بگرام به ستوه آمده و فریاد زد که :
" این چه بی عدالتیست که هشتاد و پنج فیصد زندانیان بگرام را گویندگان یک زبان تشکیل میدهند "

مخالفین ملا اشرف غنی که از هر وسیله برای انتقاد و اعتراض به شخص ایشان استفاده می برند اینجا نیز زبان به اعتراض گشوده و ادعا میکنند که جناب ملا اشرف غنی فقط در زندان بگرام خواهان برقراری تعادل قومی هستند ولی نه در ساختار حکومت وحدت ملی.
قرار ادعای آنها هشتاد و پنج فیصد مناصب عالی در دوایر و ادارات دولتی در انحصارهموطنان پشتون قرار دارند و فقط پانزده فیصد باقیمانده برای سه قوم دیگر این کشور در نظر گرفته شده که این کمال بی انصافی و خلاف روح عدالت اجتماعی و تعادل قومی بین شهروندان این کشور است.

آنها که متاسفانه از سواد و دانش لازم برخوردار نیستند و گمان می برند که برای حل یک معادله ریاضی فقط یک طریقه وجود دارد و اگر کسی از طریقه دیگری استفاده کرد هرگز به حل آن معادله توفیق نخواهد یافت.
خطای فکری مخالفین ملا اشرف غنی را دریک مثال ساده می توانیم بدین قرار به شرح رسانیم که تصور کنیم در یک پله ترازو چار عدد سیب قرار دارد و در پله مقابل یک عدد ناک حالا برای برقراری تعادل میان سیب و ناک ما به سه عدد ناک ضرورت داریم اما اگر چنین کاری برای ما روی کدام علتی ممکن نباشد طبعا که طریقه دیگری هم برای برقراری تعادل و توازن میان ناک و سیب وجود دارد و آن برداشتن سه عدد سیب از پله دیگر ترازوست.

این را همه میدانیم که عقل سلیم انسانی به هیچ وجهی بما اجازه نخواهد داد که برای برقراری تعادل قومی ما مردمان بی گناه تاجک ، هزاره و ازبک را روانه زندان بگرام کنیم اما با اتکا به مثال بالا ما می توانیم برای برقراری تعادل قومی از طریقه دیگری استفاده کنیم که آن جبران بی عدالتی قومی زندان بگرام در ساختار حکومت وحدت ملیست که هشتاد و پنج فیصد مناصب عالی در دوایر و ادارات دولتی را در انحصارهموطنان پشتون قرار میدهیم و فقط پانزده فیصد باقیمانده را میان سه قوم دیگر این کشور تقسیم کنیم که درین صورت هم حق به حقدار خواهد رسید و هم تعادل قومی بدون به زندان انداختن همشهریان غیر پشتون عملی خواهد شد.

حالا این از کمال نمک حرامی و نا سپاسی هموطنان فارسی زبان ما خواهد بود که بجای اینکه مدیون این لطف و کرم ملا ااشرف غنی باشند که ایشان را از زندان بگرام رها کرده و پانزده فیصد آنها را در قدرت سیاسی و مناصب عالی حکومتی سهیم گردانیده از ایشان انتقاد نمایند و ادعا کنند که جلالتماب ایشان فقط در زندان بگرام خواهان برقراری تعادل قومی می باشند.

با تقــــــــــــديم حــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


49 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > تعــادل قــومــی فقــط در زندان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.