صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > تجاوزگروهی!

تجاوزگروهی!

mosafeer
سه شنبه 5 می 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تجاوزگروهی

می گویند یک نفربه گوساله ای تجاوزکرده بود ، بعد هرجا میدید دو نفرباهم کُرکُرک وپُس پُسک دارند، با قهرمیگفت ؛ چه گوساله گوساله است ؟

حالا این قصه رفته رفته قصه ی آزادی بیان ورسانه ها با وزارت خانه ی مربوطه است . وزیراطلاعات وفرهنگ ادعا کرده چهارتا روزنامه براو تجاوزکرده است.ما برآن شدیم ابعاد این جنایت را بررسی کنیم . 

البته به جا بود مقام وزارت ، کمی ازنگاه فرهنگی به مقوله نگاه می کرد وبه جای راه انداختن هیاهو، درسکوت به تعامل با مسئله می پرداخت . چرا که دوره بگیروببند گذشته است. ازطرفی ، یک ضرب المثل انگلیسی میگوید؛"اگرنمی توانیم ازتجاوزبرخود جلو گیری کنیم ، بهتراست ازآن لذت ببریم " واما مشاوران وزارت فرهنگ به این باوراست که اصولا تجاوزیک مقوله فرهنگی است و وظیفه وزارت فرهنگ نیزرسیدگی به امورفرهنگی کشورمی باشد .

1- با دیدگاه فرهنگی، ما هنوز بطور جمعی به این باورهستیم که تجاوزتوسط مردان برعلیه زنان انجام می‌شود وتا کنون تلاش کرده ایم تجاوزیک رسانه- مثل روزنامه- را به یک مقام وزارت انکارکنیم . ما حاضر نیستیم بپذیریم که رسانه ها تجاوزگراند وارباب رسانه متجاوز، درحالیکه آنها اغلب مرتکب این کارمی شوند. بخشی از این انکار، به این دلیل است که ماهیت رکن چهارمی بودن رسانه را هنوزباورنداریم وحفظ این عقیده که تنها مردان مرتکب این عمل می‌شوند، بسیار آسان‌تر است، تا اینکه فکرکنیم رسانه ها نیزتجاوزمی کنند . غافل ازاینکه اگرپای تجاوزدرمیان بیاید، رسانه ها بسیارخوب تربلدند مردان بزرگ را بی عفت کنند .

2-افراد ی که درراس هرم فرهنگی کشورجلوس میکنند ، به جای دغدغه ی اینکه مبادا مورد تجاوزقراربگیرند ،بهتراست دراین خصوص فکرکنند که مورد تجاوز قرار گیرند. به این لحاظ، بهتراست با گوشه چشمی به رسانه ها تفهیم کنند که منتظرتجاوزاند نه سکوت وبایکوت. از سوی دیگر، اغلب متجاوزان فکر می‌کنند (یا ترجیح می‌دهند فکر کنند) که فردی که به او تجاوز می‌کنند، مخالفتی با این کار ندارد و علی‌رغم ممانعت ظاهری، باطنا راضیست. عین همین قضیه وزارت فرهنگ با روزنامه های کشور، کی فکرمی کرد وزیرفرهنگ ما اینقدربی حوصله است؟ تجاوز لزوما این نیست که شخصی تفنگ را بر روی شقیقه‌ی یک فرد بگذار، بلکه با یک دانه قلم هم میشه تجاوزکرد . 


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-858.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس