صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > فدائیان اسلام !

فدائیان اسلام !

mosafeer
يكشنبه 26 آپریل 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

فدائیان اسلام !

1-دراین چند روز کلیپ های ازرزمندگان فدایی افغان درجنگ های سوریه ویمن وعراق صفحات تصویری رسانه هارا پرکرده است . اگردریک جمع "وحدت ملی گرایانه ی" افغانی با "ترکیب قومی مراعات شده" نشسته باشی ، بدترازخود این تصاویر، چشم غره های بینندگان افغانی این تصاویربه سمت هم دیگراست که مثل نیزه ای ، ازچشم یک طرف قضیه ، به قلب طرف دیگرقضیه ، می نشیند . دراین شرایط نه وسیله ی دفاع هست ، نه دلیلی برای توجیه . عکس قضیه هم به همینگونه است . تصورکنید دریک جمعی با ترکیب قومی مناسب نشسته هستیم که تصاویروحشتناک حمله های انتحاری درحین اخبارپخش می شود . بازچشم غره های نیش دار ازیک طرف، حواله طرف دیگرمی شود .

 این تصاویرسبب می شود که به این فکرکنیم اگرهمین جمع که دورسفره ی نشسته اند ودریک فضای "وحدت ملی مابانه"، باهم نان صرف می کنند، احیانا دریک بیابان می بودند وبه دست هرکدام به جای دوتا چشم، یک دشنه می بود ؛ چه اتفاقی می افتاد ؟

2- ازشواهد چنین برمی آید که مردم افغانستان بنا به دلایلی، بیشتراززندگی ، به مرگ علاقمند اند، ودنبال بهانه یی می گردند تا سبب مرگ گردند . فرقی ندارد ؛ مرگ یا برای خودش، یا برای دیگران . دراین میان افرادی هستند که نقش عزرائیل را درلباس مدافعان دین بازی میکنند . بسان وسیله ی مرگ،با هزارو یک رقم فتوای دینی ازطرف خدا و پیامبرش ، آدم ها را به سلاخی می کشند . سال ها مردم را مثل گوسفند ، به کشتن وکشته شدن گسیل داشته اند ، ولی هیچ گاه فرزند خودشان درجبهه های حق علیه باطل، حتی برای تفریح هم شرکت نکرده اند . چون ازقدیم گفته اند؛ مرگ خوب است ولی برای همسایه .مرگ درراه دین، همیشه فرزندان غیورملت و پیروان صدیق ائیمه ووپیامبران را درآغوش میگیرد . افرادی که برای دفاع ازفلان وبهمان سرباز گیری می کنند ، همیشه به نرخ دین نان میخورند وازخون شهدای ملت ، نهال چوکی داری خودشان را آبیاری می کنند . 


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-853.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس