کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

سه شنبه 7 آوريل 2015, بوسيله‌ى mosafeer

درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

چند روزی است که سریال کمیدی انتقادی "درحاشیه "، ساخته ی یکی ازمعروف ترین ومحبوب ترین طنز پردازان کشورایران، با بازی تعداد زیادی ازمطرح ترین معروف ترین کمیدین های ایرانی، ازتلویزون ایران به نمایش گذاشته می شود . این سریال، با وجود یک سری سَبُک بازی های بعضی کرکترها که به ذوق بیننده می زند(ازجمله طرزگپ زدن رضا هدایتی درنقش مستوفی ) ولی با آن هم ، مثل تمام کارهای مدیری، یکی ازبهترین سریال ها است که به یکی از بدترین معضلات اجتماعی کشورایران پرداخته است . ازآنجا که این معضلات درافغانستان ، خصوصا با وجود تعداد زیاد کلینیک ها وشفاخانه های خصوصی، شدید تراست ، این سریال برای بیینده ی اهل افغانستان ازجذابیت خاصی برخورداراست .( خصوصا اینکه برای هربیماری اگربه این کلنیک ها مراجعه کنیم میگویند ؛ باید عملیات شوید ). 
ولی متاسفانه با وجود ضرورت اصلاحات درسیستم پزشکی وبا وجود ضرورت اینگونه برنامه های انتقادی برای اصلاح اقشارمختلف ، یکی از کمیدی ترین رویداد ها درمورد این سریال ، اقدام جامعه پزشکی ایران برعلیه ساخت وپخش این سریال می باشد که آدم را به تعجب وامی دارد. تعجب ازاینکه ؛ چرا درجامعه ی مثل ایران که هنربالندگی نسبی دارد، ولی یک عده ازنخبگان آن جامعه ، با حرکت شبه طالبانی- صرفا با این دست آویزکه این سریال به یک قشرخدمت گزارتوهین کرده است ، دربرابرآن دست به تحصن وتظاهرات می زند . جامعه پزشکی ایران فراموش کرده اند که سال ها است با سریال های انتقادی زیادی که ازسوی طنزپردازان وهنرمندان تولید شده است، به اقشارمختلف مردم خندیده است ، ولی حالا که نوبت رسیده است تا خود را درآیینه ببینند؛ تحمل بازنمایی قیافه زشت خودشان را ندارند .

شخصا که سال ها است کارهای مهران مدیری را تعقیب می کنم ، همیشه لذت برده ام . ومهران مدیری شخصیت توهین کننده ندارد، بلکه خیلی ازکجی های رایج وگاه مقدس نما را درجامعه می بیند وبرای جامعه کج مدار، بازنمایی میکند . درتمام کارهای ایشان شاید گاه گاهی ظاهرتوهین آمیزی باشد، ولی جامعه ی فرهیخته، جامعه یی است که ازانتقاد برخود به هیجان واحساسات نیاید . آروزمندم فشارهای جاری باعث نشود پخش این سریال قشنگ که هم میخنداند وهم سوخت می دهد ، متوقف شود . 

 


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-844.aspx

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


77 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.