صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

mosafeer
سه شنبه 7 آپریل 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

درحاشیه ی " درحاشیه " (برای دوستان ایرانی )

چند روزی است که سریال کمیدی انتقادی "درحاشیه "، ساخته ی یکی ازمعروف ترین ومحبوب ترین طنز پردازان کشورایران، با بازی تعداد زیادی ازمطرح ترین معروف ترین کمیدین های ایرانی، ازتلویزون ایران به نمایش گذاشته می شود . این سریال، با وجود یک سری سَبُک بازی های بعضی کرکترها که به ذوق بیننده می زند(ازجمله طرزگپ زدن رضا هدایتی درنقش مستوفی ) ولی با آن هم ، مثل تمام کارهای مدیری، یکی ازبهترین سریال ها است که به یکی از بدترین معضلات اجتماعی کشورایران پرداخته است . ازآنجا که این معضلات درافغانستان ، خصوصا با وجود تعداد زیاد کلینیک ها وشفاخانه های خصوصی، شدید تراست ، این سریال برای بیینده ی اهل افغانستان ازجذابیت خاصی برخورداراست .( خصوصا اینکه برای هربیماری اگربه این کلنیک ها مراجعه کنیم میگویند ؛ باید عملیات شوید ). 
ولی متاسفانه با وجود ضرورت اصلاحات درسیستم پزشکی وبا وجود ضرورت اینگونه برنامه های انتقادی برای اصلاح اقشارمختلف ، یکی از کمیدی ترین رویداد ها درمورد این سریال ، اقدام جامعه پزشکی ایران برعلیه ساخت وپخش این سریال می باشد که آدم را به تعجب وامی دارد. تعجب ازاینکه ؛ چرا درجامعه ی مثل ایران که هنربالندگی نسبی دارد، ولی یک عده ازنخبگان آن جامعه ، با حرکت شبه طالبانی- صرفا با این دست آویزکه این سریال به یک قشرخدمت گزارتوهین کرده است ، دربرابرآن دست به تحصن وتظاهرات می زند . جامعه پزشکی ایران فراموش کرده اند که سال ها است با سریال های انتقادی زیادی که ازسوی طنزپردازان وهنرمندان تولید شده است، به اقشارمختلف مردم خندیده است ، ولی حالا که نوبت رسیده است تا خود را درآیینه ببینند؛ تحمل بازنمایی قیافه زشت خودشان را ندارند .

شخصا که سال ها است کارهای مهران مدیری را تعقیب می کنم ، همیشه لذت برده ام . ومهران مدیری شخصیت توهین کننده ندارد، بلکه خیلی ازکجی های رایج وگاه مقدس نما را درجامعه می بیند وبرای جامعه کج مدار، بازنمایی میکند . درتمام کارهای ایشان شاید گاه گاهی ظاهرتوهین آمیزی باشد، ولی جامعه ی فرهیخته، جامعه یی است که ازانتقاد برخود به هیجان واحساسات نیاید . آروزمندم فشارهای جاری باعث نشود پخش این سریال قشنگ که هم میخنداند وهم سوخت می دهد ، متوقف شود . 

 


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-844.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس