کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > به نقض حقوق زنان و دختران کوچی توسط مردان کوچی پایان دهید

به نقض حقوق زنان و دختران کوچی توسط مردان کوچی پایان دهید

عکس از رفیع الله مندوخیل

دو شنبه 16 اوت 2010

مردان کوچی هیچگاه نتوانسته اند زندگی آرامی برای زنان و دختران کوچی فراهم کنند. دختران و زنان کوچی یکی از قربانیان کوچی گری در افغانستان هستند. مردان کوچی بصورت گسترده حقوق زنان و دختران کوچی را پایمال کرده و مانع از آموزش و رشد و ترقی آنان می شوند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > به نقض حقوق زنان و دختران کوچی توسط مردان کوچی پایان دهید

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • مردان هزاره نیز زنان و دختران خود را به غار های کوه های هزاره جات به زور مجبور به زنده گی کردن مینمانید . و یا به نام های رقیه و سکینه و بخت اور انها را به کابل مبفرستند که در خانه ( مومنی ) برده گی کند و برای خانه خود در هزاره جات ( نان اور ) باشد . هزاره از کجا تا حال دل سوز ( اوغو ) شده ؟ تا وقتی که یک ( امیر عبدالرحم خان ) در افغانستنان پیدا نشود . . شما مردم ( اتحاد ) نخواهید کرد .

 • از زمانی که اوغانها از کوه سلیمان به سرزمین پاک خرا سان تجاوز کرده بودن
  با امین شکل بوده تا هنوز اصل و نسب شان تغییر نه کرده و تعداد کم شان در ولایت های ما زندگی کرد ن اکنون فرهنگ وادب از ما آموختنhttp://www.youtube.com/watch?v=24LNQfIxbXI&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=AtXIz4fEB-s&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=jQrWwvqE2uw&feature=related

 • زنان و صفحات مخوف تاریخ افغانستان

  اعلام بردگی به فرمان رسمی دولت برهزاره ها:

  قرار نگارش تاج التواریخ نوشته خود امیرعبدالرحمن خان ، جنگ دولت امیر با هزاره ها که مرکز مقاومت و نبرد درارزگان بود آنرا تعیین کننده و سرنوشت ساز خوانده است . امیرعلاوه می کند که امپراطوران ، نادر افشار، احمد خان درانی وغیره تا کنون کسی هزارستان که قلب افغانستان است تابع نکرده بود ، من تنها کسی هستم که این مردم یاغیستان ( مردم هزارستان ) کافر و متمرد را تار و مار و به قتل رساندم و بقیه این مردم که تابع شدند بر آنها حکم بردگی را رسما جاری ساختم و مولیان اهل سنت و جماعت را مؤظف ساختم تا به « شیعیان هزاره » امور شریعت و نماز پنجگانه را یاد بدهند . امیر پس از اشغال ارزگان بردگی را اعلام داشتند و بالای تمام مردم هزاره به معرض اجراء قرار داد .

  در این زمینه علی الرغم اینکه جامعه هزاره به صورت خاص از سوی دولت وقت رسما به بردگی گرفته شد ، و به تعقیب آن امیر جنایات ضد انسانی و ستم ضد اسلامی را در مورد زنان و کودکان هزاره اعمال نیز نمود که ذیلا به دان اشاره می گردد
  http://hazarajat.com/dari/index.php?categoryid=9&p2_articleid=10&p2_page=2

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.