صفحه نخست > دیدگاه > مرگ ملاعمر، ارگ کابل را عزادار کرد!

مرگ ملاعمر، ارگ کابل را عزادار کرد!

سفرهء تبهکاران و تکنوکرات های وابسته به استعمار، رنگین است؛ اما در روستاها ، اهالی از شدت فقر، فرزندان خود را میفروشند
فرهاد فاریابی
يكشنبه 2 آگوست 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

افغانستان، جایی است که افکار طالبی،از دوران حکومت ربانی،از مرزهای مجاور به این دیار رخنه کرده است؛خانه نشین کردن زنان، تعمیم « بچه بازی» ، سنگسار و بریدن دست اهالی ، آدم ربايی و اختطاف مسافران و تقویت کشت تریاک، از مشخصات اسلام طالبی،به حساب میرود !

محمداشرف غنی که شبه حکومتی را مشتمل بر تبهکاران شورای نظار، قاتلان اهالی کابل ، وجاسوسان کشور های خارجی به دستور امریکا، تشکیل داده؛ از گزارش ناگهانی رسانه های پاکستان حاکی از مرگ امیرالمومنین قندهاری، سخت به خشم و هیجان اندر شده است.شاه شجاع دوران، حامد خان کرزی، گویا بخاطررحلت نابه هنگام «!»

امیرالمومنین جنت مکان یک جلسه ء اضطراری در کاخ خود تشکیل داده،کریم خرم و فاروق وردک را در راس کمیته ای قرار داده، تا وسائل ضروری برای عزاداری شاندار برای ملا عمر آخوند ، فراهم سازند!
گفته میشود، اشرف غنی در صدد پائین آوردن پرچم رسمی دولت وبرپایی حد اقل سه روز عزای رسمی ( ملی) بخاطررحلت جانسوز امیرالمومنین عمر میباشد!
افغانستان، جایی است که افکار طالبی،از دوران حکومت ربانی،از مرزهای مجاور به این دیار رخنه کرده است؛خانه نشین کردن زنان، تعمیم « بچه بازی» ، سنگسار و بریدن دست اهالی ، آدم ربايی و اختطاف مسافران و تقویت کشت تریاک، از مشخصات اسلام طالبی،به حساب میرود!
صد ها هزار کودک و زن و نوجوان که بدست پیروان ملاعمر ، در سال های اخیر به هلاکت رسیده اند ، برابر یک خردل ، احساسات حامد کرزی، اشرف خان و حکومتگران را جریحه دار نکرد؛ مقارن اعیاد اسلامی، همه وقت ، امیرالمومنین، سر باشندگان افغانستان را می برید ، در همان حال ، حامد کرزی با چپن چاپ اندازش جولان میکرد، کلاه قرهکلی اش را تکان میداد و ملای آدمکش را « برادر» میخواند!
مردم افغانستان، به این باور اند که مقدمات صلح و سلم در افغانستان، زمانی تامین میشود که جنایتکاران جنگی و رهبران هفت و هشت ، محاکمه و مجازات شوند؛این امر ، سال هاست ، به تعویق افتاده است؛ کشور در اشغال اجنبی است ؛ سفرهء تبهکاران و تکنوکرات های وابسته به استعمار، رنگین است؛ اما در روستاها ، اهالی از شدت فقر، فرزندان خود را میفروشند!

افکار طالبی و اسلام قشری و بیابانی ، چندان در چار گوشهء کشور، نفوذ یافته است که در روز روشن،مشتی اوباش، زنی را به بهانه های واهی، سربه نیست میکنند ، قاتلان اصلی این زن، با گردن افراشته هنوز که هنوز است در شهر گشت میزنند و یک محاکمه نمایشی گویا برای مجازات عاملان قتل این خانم به راه می افتد ،بعد همه چیز ماست مالی میشود و باش تا صبح دولتش بدمد!
اثرات مرگ ملاعمر:
مرگ ملاعمرآخوند، چه تاثیری در جامعه ای خواهد گذاشت که وحشت و بربریت تنظیمی واغواگری مذهبی اینک بوسیلهء همفکران جاسوس و جهادی ملای احتمالا درگذشته در درون دولت دست نشانده ، نهادینه شده است !
اشرف غنی ها، محقق ها، عبدالله عبدالله ها، گلب الدین ها، سیاف ها ، همان سازی را میزنند که امیرالمومنین از دنیا رفته، میزد؛ یک کفتار اگر به خاک هلاک افتاد،از زوزهء شغالان ،کاسته نشده است !
این که شایعات چندین ساله درگذشت یک تروریست معروف اکنون میخواهد به واقعیت نزدیک شود، شاید نسخهء نوین از شعبده های سیاسی رنگارنگ پاکستانی باشد، گویا پاکستان میخواهد رجل دلخواه خویش را به عنوان رهبر جدید طالبان اعلام دارد !
در کابل شایع است که پاکستان میخواهد« ملا اختر منصور» را بحیث رهبر تازه این گروه تروریستی اعلام دارد اما بخش اعظم طالبان با این تصمیم ، مخالف اند !

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس