کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > قــول شــرف پاکســتان

قــول شــرف پاکســتان

پاکســتان قــول شــرف داده کــه دیگــر در امــور داخلــی افغــانســتان دخــالــت نکــند !

دو شنبه 7 سپتامبر 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

حکایت میکنند که حکیمی بسا تیز هوش و خردمندی در دربار سلطان محمود غزنوی زندگی میکرد که از فرط تیزهوشی و فراست زیاد نر و ماده بودن پرندگان را در هوا تشخیص میداد ، روزی سلطان محمود قبل از آنکه حکیم مذکور به دربار او حضور یاب گردد امر کرد که یک ورق کاغذی را در زیر توشک او بگذارند.
حکیم به محض که بالای توشک نشست کمی خود را جمع و جور کرده و گفت :
عجبا ازین دو امر یکی به حقیقت نزدیک است یا امروز سقف خانه کمی پائین آمده و یا اینکه زمین خانه مقداری بالا رفته !

اکنون هم ازین دو امر یکی به حقیقت نزدیک است یا حامد کرزی شخص خیلی کودن و نادانی بود و یا اینکه ملا اشرف غنی واقعا مرد متفکر و خردمند است.
ما به خاطر داریم که کرزی مدت چارده سال به طور متواتر فریب شیطانی سازمان استخباراتی پاکستان را خورده و بعد از هر دخالت آشکار در امور داخلی کشور و انجام اعمال دهشت افگنانه آی اس آی پاکستان به او قول شرف میداد که دیگر در امور داخلی افغانستان دخالت نمیکند ولی هنوز رنگ قلم آن تعهد نامه پیشین خشک نشده بود که باز عمال داخلی پاکستان دست به عملی خرابکارانه دیگری می زدند که مدت چارده سال همان آش بود و همان کاسه.

اما با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی به زعامت ملا اشرف غنی عمر این بازی های شیطانی سازمان استخباراتی پاکستان به پایان رسید و جلالتماب ایشان به حکومت پاکستان اولتیماتم یک ماهه برای ختم دخالت های شیطانی آن کشور صادر کرده و عدم رعایت آن را با ختم روابط دیپلوماتیک تهدید کرد.
از آن جایکه سازمان استخباراتی پاکستان از دوران حکومت کرزی به پیمان شکنی های متواتر با دولت افغانستان عادت کرده بود گمان می برد که آن عمل را با حکومت وحدت ملی به زعامت ملا اشرف غنی نیز می تواند انجام دهد اما مغز متفکر افغان در اولین پیمان شکنی پاکستان به صدای بلند فریاد زده که :
من بچه خر باشم اگر این پیمان شکنی ها را بند نکنم !
و همان کار را هم کرد زمانیکه سرتاج عزیر مشاور امنیتی پاکستان جهت اطمینان دادن به ادامه پیمان دوستی میان دو کشور وارد کابل شد جلالتماب به ایشان صاف و پوست کنده گفت :
من دیگر تعهدات حکومت پاکستان را بدون ضمانت اجرایی قبول ندارم و به این صورت حکومت نظامی پاکستان مجبور گشت که سفرای غیر رسمی شان جنابان اسمعیل یون ، ضیا الحق امر خیل ، انوارالحق احدی ، جنرال طاقت ، فاروق وردک و مولوی تره خیل را به عنوان ضمانت های انسانی در کابل مستقر کرده و به بدین وسیله به حکومت افغانستان از اجرای پیمان های منعقده اش اطمیان خاطر دهد.

با تقــــــــــــديم حــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > قــول شــرف پاکســتان

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.