صفحه نخست > کارتون > طنز روز > وزیرســتان بغــلان مــبارک باد !

وزیرســتان بغــلان مــبارک باد !

در راســتای برقــراری تعــادل قــومــی در کشــوردر دند غــوری بغــلان وزیرســتان شــمالی افغــانســتان ایجــاد شــد
شمس الحق حقانی
دوشنبه 21 سپتامبر 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بر همه هویداست که روح و روان ملا اشرف غنی را همیش دو درد جانکاه رنج میداد یکی فقدان تعادل قومی در زندان بگرام که نود و هشت فیصد زندانیان بگرام را گویندگان یک زبان تشکیل میداد و دیگری بی عدالتی در تقسیم جنگ و نا امنی در کشور که باز هم نود و هشت فیصد مردمان جنگ زده و نا آرام کشور متشکل از گویندگان همان زبان بودند.
برای حل معضله اولی مغز متفکر کشور از رحم و مروت کار گرفته بجای انداختن همشهریان کشور از اقوام تاجک ، هزاره و ازبک در زندان بگرام جهت برقراری تعادل قومی راه حلی دیگری در پیش گرفته و به جبران آن بی عدالتی همه مسولین امنیتی کشور را از گویندگان یک زبان انتخاب کرد که بدینصورت حق به حقدار رسید و تعادل قومی برقرار گشت بدون اینکه یک نفر بی گناه روانه زندان بگرام گردد.

اکنون در راستای برقراری تعادل قومی در تقسیم عادلانه جنگ و نا امنی در کشور باز هم جلالتماب ملا اشرف غنی دست به ابتکاری بی سابقه زده و به اصطلاح با یک تیر دو هدف را نشانه گرفته است.
اردوی پاکستان که از مدت چارده سال بدینسو با وعده های دروغین مبنی بر حاضر کردن سران طالبان به میز مذاکره در حقیقت به تعقیب اهداف شوم خود پرداخته و اصلا در عال خیال هم به چنین چیزی نه اندیشیده که این بازی های شیطانی پاکستان بالاخره کاسه صبر مغز متفکر را لبریز کرده و او را مجبور ساخت که دست به ابتکار عمل زده و به تائید شعر علامه اقبال خود در صدد ایجاد وزیرستان دیگری گردد.

مــذهب زنده دلان خــواب پریشــانی نیســت
در همین خاک وزیرستان دیگر ساختن است

حالا جناب ملا اشرف غنی با بستن توافقنامه دند غوری و ایجاد وزیرستان افغانی در ولایت بغلان از یکسو به جنرالان پاکستانی نشان داد که دیگر فریب نیرنگ های شیطانی آنها را نخورده و به انتظار آوردن سران طالبان از وزیرستان جنوبی به میز مذاکره نخواهد نشست و از سوی دیگر با ایجاد وزیرستان شمالی در بغلان نیت خیرش را به مخالفین سیاسی و برادران ناراضش نشان داده و ثابت کرد که واقعا گوشت از ناخن جدایی ندارد.
اکنون ملا اشرف غنی امیدوار است که بتواند مخالفین سیاسی و برادران ناراضش را از سرار کشور در وزیرستان شمالی دعوت کرده و پایگاه قوی و قدرتمندی برایشان در آنجا ایجاد کند تا بعدا شوری عالی صلح افغانستان با آنها داخل مذاکره شده و در باره برقراری صلح دایمی میان جمهوری اسلامی افغانستان و امارت اسلامی افغانستان با هم داخل مذاکره و گفتگو گردند.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس