کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > وزیرســتان بغــلان مــبارک باد !

وزیرســتان بغــلان مــبارک باد !

در راســتای برقــراری تعــادل قــومــی در کشــوردر دند غــوری بغــلان وزیرســتان شــمالی افغــانســتان ایجــاد شــد

دو شنبه 21 سپتامبر 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی


بر همه هویداست که روح و روان ملا اشرف غنی را همیش دو درد جانکاه رنج میداد یکی فقدان تعادل قومی در زندان بگرام که نود و هشت فیصد زندانیان بگرام را گویندگان یک زبان تشکیل میداد و دیگری بی عدالتی در تقسیم جنگ و نا امنی در کشور که باز هم نود و هشت فیصد مردمان جنگ زده و نا آرام کشور متشکل از گویندگان همان زبان بودند.
برای حل معضله اولی مغز متفکر کشور از رحم و مروت کار گرفته بجای انداختن همشهریان کشور از اقوام تاجک ، هزاره و ازبک در زندان بگرام جهت برقراری تعادل قومی راه حلی دیگری در پیش گرفته و به جبران آن بی عدالتی همه مسولین امنیتی کشور را از گویندگان یک زبان انتخاب کرد که بدینصورت حق به حقدار رسید و تعادل قومی برقرار گشت بدون اینکه یک نفر بی گناه روانه زندان بگرام گردد.

اکنون در راستای برقراری تعادل قومی در تقسیم عادلانه جنگ و نا امنی در کشور باز هم جلالتماب ملا اشرف غنی دست به ابتکاری بی سابقه زده و به اصطلاح با یک تیر دو هدف را نشانه گرفته است.
اردوی پاکستان که از مدت چارده سال بدینسو با وعده های دروغین مبنی بر حاضر کردن سران طالبان به میز مذاکره در حقیقت به تعقیب اهداف شوم خود پرداخته و اصلا در عال خیال هم به چنین چیزی نه اندیشیده که این بازی های شیطانی پاکستان بالاخره کاسه صبر مغز متفکر را لبریز کرده و او را مجبور ساخت که دست به ابتکار عمل زده و به تائید شعر علامه اقبال خود در صدد ایجاد وزیرستان دیگری گردد.

مــذهب زنده دلان خــواب پریشــانی نیســت
در همین خاک وزیرستان دیگر ساختن است

حالا جناب ملا اشرف غنی با بستن توافقنامه دند غوری و ایجاد وزیرستان افغانی در ولایت بغلان از یکسو به جنرالان پاکستانی نشان داد که دیگر فریب نیرنگ های شیطانی آنها را نخورده و به انتظار آوردن سران طالبان از وزیرستان جنوبی به میز مذاکره نخواهد نشست و از سوی دیگر با ایجاد وزیرستان شمالی در بغلان نیت خیرش را به مخالفین سیاسی و برادران ناراضش نشان داده و ثابت کرد که واقعا گوشت از ناخن جدایی ندارد.
اکنون ملا اشرف غنی امیدوار است که بتواند مخالفین سیاسی و برادران ناراضش را از سرار کشور در وزیرستان شمالی دعوت کرده و پایگاه قوی و قدرتمندی برایشان در آنجا ایجاد کند تا بعدا شوری عالی صلح افغانستان با آنها داخل مذاکره شده و در باره برقراری صلح دایمی میان جمهوری اسلامی افغانستان و امارت اسلامی افغانستان با هم داخل مذاکره و گفتگو گردند.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


70 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > وزیرســتان بغــلان مــبارک باد !

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.