کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > نزول نرخ پشــم و پنبــه در شــام و عــراق

نزول نرخ پشــم و پنبــه در شــام و عــراق

بعــد از فــرار داعشــیان بســوی ترکــیه و جهــان غــرب نرخ پشــم و پنبــه در بازار هــای شــام و عــراق ســیر نزولــی کــرد.

جمعه 6 نوامبر 2015, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

هنگامیکه جلادان داعش بر سرزمین شام و عراق تسلط پیدا کردند زندگی اکثریت مردم آن سامان به جهنم سوزان مبدل گشت و درین میان خصوصا سازنده ها ، رقاصه ها ، فروشندگان مشروبات الکهولی و صاحبان صالون های آرایش و دلاکان در وضعیتی خیلی دشواری قرار گرفتند.
سازنده های که از زرنگی لازم و استعداد به نرخ روز نان خوردن برخوردار بودند به گفته ایرانی ها فورا دنده عوض کرده بجای ساز و سرود با خواندن نعت و منقبت و یا طلاوت قرآن کریم تامین اعاشه زندگی میکردند و فروشندگان مشروبات الکهولی هم بجای فروش آب انگور با تقدیم کشمش آب و آب زم زم به خلق خدا هم از آنها رفع تشنگی کرده و هم برای خود ثوابات فراوان اخروی کسب میکردند.
اما دلاکان بیچاره که دیگر کسی برای تراشیدن ریش نزدشان مراجعه نمیکرد برای تامین اعاشه فامیل مجبور بودند که از دلاکی به چرخگری تغیر وظیفه داده و کارد و چاقو یا ساطور و تبر جلادان داعش را تیز کنند.

اما از برکت ضربات مرگبار هواپیما های روسی بر مواضع داعشیان قصابان ریش کشال چنان دست و پا گم کرده و هراسان شدند که فورا بعد از تراشیدن ریش و پشم بسوی مرز های ترکیه هجوم برده و از آنجا روانه سرزمین باداران شان شدند.
گفته اند که شری برخیزد که به خیر ما باشد و یا طوفان شود که خدا مراد خوشه چین را دهد بلی همین کار شد و بازار دلاکان شام و عراق دو باره رونق گرفته و کار و بار شان چنان چوک شد که شب و روز بدون وقفه مصروف تراشیدن ریش و پشم داعشیان گشتند که کوت های پشم و پنبه در پیش دوکان هایشان چون کوه های پشم انبار شده و کودکان منطقه از پشت بام های خانه هایشان بالای آن کوه های پشم خیز می زدند.

شهرداری اول بفکر سوختاندن آن پشم ها شده ولی بعد تجاران پشم و پنبه آنها را به قیمت نازل خریداری کرده و در صنعت نمد سازی و تولید گلم و قالین از آن استفاده کردند.
اما درین اواخر صنعتکاران و تجاران زرنگ نبض زمانه را درک کرده بجای تولید نمد و گلم جای نماز های دعا قبول و کفن های ضد آتش جهنم از پشم مجاهدین فراری تولید کرده و به بازار مسلمین عرضه میدارند که بدینطریق هم دعای مسلمانان قبول شده و از آتش جهنم نجات می یابند و هم این کار درآمدی خوبی برای تجاران پشم و پنبه بحساب می رود.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > نزول نرخ پشــم و پنبــه در شــام و عــراق

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.