کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > سازمان جاسوسی آمریکا معلومات خود را در مورد درصد اقوام در فغانستان تصحیح (...)

سازمان جاسوسی آمریکا معلومات خود را در مورد درصد اقوام در فغانستان تصحیح کرد!

يكشنبه 9 جولای 2017, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

سازمان جاسوسی آمریکا موسوم به سیا، آمار و معلوماتی را تحت عنوان فکت بوک از کشورهای مختلف روی سایت رسمی خود قرار داده که در قسمت فغانستان، تا چندی پیش معلومات آن در مورد کمیت نفوس و درصدی اقوام کاملن غلط بود. معلوماتی که در سایت سیا و در قسمت فکت بوک نشر شده بود، پشتون ها را اکثریت قلمداد کرده و سایر گروه های قومی را اقلیت هایی که درصد نفوس آنان کمتر از 25 و 20 درصد می باشد.
اکنون اما این سازمان معلومات عمومی خود را در این قسمت تغییر داده و نوشته است که در این مورد حساس معلومات امروزی موجود نیست و نمونه های کوچک از پاسخ دهندگان (به پرسش ها در مورد قومیت) نمی توانند جایگزین مطمئن باشند.

هر چند هنوز معلومات غلط زیادی در مورد فغانستان در سازمان هایی مانند سیا وجود دارد و بر اساس معلومات غلط این سازمان ها بسیاری از سیاست های کلان کشورها در مورد فغانستان تنظیم می شوند اما، به نظر می رسد، مساله ی اکثریت و اقلیت که بصورت غلط مشهور درآمده بود، اکنون مورد پرسش جدی گروه های قومی قرار گرفته است.
حکومت فغانستان در چند دهه، بر اساس معلومات غلطی که پشتون ها را اکثریت قلمداد می کرد، امکانات و امتیازات ويژه برای این گروه قومی در نظر می گرفت و اکنون با گسترش اعتراض ها و افزایش سطح آگاهی عمومی، دست زدن به چنین اقداماتی مانند گذشته آسان نیست.
حکومت فغانستان بر اساس سیاست اکثریت سازی پشتون ها و اکثریت جا زدن آنان، تاکنون از سرشماری نفوس که هم میزان جمعیت را مشخص کند و هم کیفیت و کمیت گروه های قومی را، سر باز زده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > سازمان جاسوسی آمریکا معلومات خود را در مورد درصد اقوام در فغانستان تصحیح (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.