صفحه نخست > کارتون > طنز روز > گــرانقیــمت ترین کــون دنیــا

گــرانقیــمت ترین کــون دنیــا

ســرپرســت ســفارت امــریکــا در کــابل گفــته : امــریکــا حــاضــر اســت برای دفــاع از کــون ایشــچی حتــی از بمــب اتم اســتفاده کــند !
شمس الحق حقانی
جمعه 14 جولای 2017

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حالا این سوال بحق در ذهن هر انسان کنجکاو خطور میکند که علت اینهمه پافشاری و قبول خطرات احتمالی در دفاع از کون ایشچی برای امریکا چه خواهد بود؟
آیا انگیزه این گیر و دار واقعا دفاع از ارزش های دیموکراسی و جامعه مدنیست چیزیکه امریکا ادعا میکند ولی عقل سلیم هیچ انسان عاقل نمی تواند آن را قبول کند ؟
اگر چنین باشد پس چرا امریکا تا امروز درموارد دیگر چون سربریدن دختر نه ساله ، سنگسار شدن فرخنده ، کشتار صد نفر در اعتراضات مدنی و قتل بیشتر از دو صد انسان بیگناه در بستر مریضی که ارزش های دیموکراسی را به مراتب بیشتر و بیشرمانه تر پامال کرد به دفاع از آنها صدایش را بلند نکرد ؟
پس دیده می شود که دفاع از ارزش های دیموکراسی و جامعه مدنی فقط یک بهانه ای بیش نیست و علت اصلی چیزی دیگر است.

ناگزیرانگیزه این حرکت غیرمترقبه ونامتعارف امریکا را باید در نوعیت و کیفیت کون ایشچی جستجو کرد نه در زیر پا شدن ارزش های دیموکراسی و جامعه مدنی.
اما کون چملک و فلاکت زده یک پیر مرد هفتاد ساله که گوشت یا چربوی بد بوی آن را حتی سگان ولگرد هوت خیل هم نخواهند خورد چه کیفیتی می تواند داشته باشد که امریکا برای دفاع از آن حاضر به جنگ اتمی است ؟
حتی اگر از الماس و طلای عربی هم می بود ارزش اینهمه لشکرکشی و جنگ و دعوی را نمیداشت پس بدون شک که ارزش آن از طلا و الماس به مراتب بالا تر است و دلیل آن فقط نادر و کمیاب بودن آن می تواند باشد که بدون شک کون که در افغانستان تخت و بخت معاون اول ریاست جمهوری را سرنگون کرده و او را به دیار غربت تبعید کرد و تنش های قومی و گروهی را تا جای دامن زد که خطر بروز جنگ های داخلی را هر لحظه ممکن گردانیده و حتی تقابل نیرو های متخاصم بین المللی را متصور ساخته چنین کونی بحق ارزش به مراتب بالاتر از از الماس کوه نور و طلای عربی و زمرد و لاجورد پنجشیر را دارد.

گزارش های تائید ناشده حاکی از آن است که موزیم های واشنگتن و لندن با پسر ایشچی تماس برقرار کرده و خواهان خریداری کون ایشچی بعد از مرگش شده اند تا آن را در ویترین های موزیم هایشان به عنوان گرانقیمت ترین کون جهان به نمایش گذارند و همچنین شایعاتی وجود دارد که مافیای بین المللی در صدد اختطاف ایشچی برای فروش کون او در بازار سیاه به قیمت گزاف می باشد.
وجود چنین شایعات طبعا که باعث تشویش و اضطراب برای ایشچی وپسرش شده و او را مجبور به اخذ تدابیر شدید امنیتی زیر نظر ریاست امنیت ملی و نظارت شخص حنیف اتمر و پوشیدن نیکر آهنی و انصراف از بیرون منزل رفتن بدون ضرورت شدید کرده.
گمان برم ایشچی سخت ازین کارش پشیمان است و شب و روز بر حماقت خود و شیطنت اشرف غنی و حنیف اتمر نفرین می فرستد و در هراس است که برعلاوه باختن آبرو عزتش کونش را هم به مفت نبازد.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس