کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > بقـــه کـــه از مـــار تقلـــید کـــند

بقـــه کـــه از مـــار تقلـــید کـــند

بقـــه تقـــلید از مـــار کـــرد لخشـــید کـــون ره افـــگار کـــرد

سه شنبه 18 جولای 2017, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

دیکتاتورشدن هم یک پوز و چنه می خواهد اگر به بروت های کشال استالین خون آشام یا به چشمان از حدقه بیرون آمده آدولف هیتلر قصاب نگاه کنیم لرزه بر اندام آدم افتاده و بوی مرگ و قساوت به مشام میرسد اما حالا که در جهان امروز آدم قحطی آمده هر جلمبور و شیر سوخته چون اشرف غنی که اگر محکم برویش پف کنی سینه بغل خواهد شد آمده خواب دیکتاتوری دیده و ادای هیتلر و عبدالرحمن خان میکند.

یکی از لازمه های یک نظام دیکتاتوری یک دولت مقتدر مرکزی مجهز با سازمان اطلاعاتی قوی می باشد که همه دیکتاتوران مشهور عالم از استالین گرفته تا هیتلر و موسولینی و هیتلر خود ما امیرعبدالرحمن خان با سعادت داشتن آن توانستند دست به آنهمه جنایت و قساوت بزنند.

اما حالا درین دوران قحط الرجالی این شیرسوخته پاگل شاه که متاسفانه برعلاوه محروم بودن از سلامت جسمی و روانی در امر مردمداری و سیاست چنان ناشیانه به پیش می رود که به جز بی بی گل و نفر خدمتش جناب دانش همه را از خود رنجانده و از فرط ضعف و بیچارگی از روی التماس و چاپلوسی دشمنان ملتش را مخالف سیاسی و برادران ناراض خطاب کرده انها را از زندان رها می سازد ولی با آنهم دایره حکومتش از مرکز شهر کابل فرا تر نرفته و طالب و داعش گاه و ناگه در پشت دیوارهای ارگ هم دست به فعالیت های انفجاری و انتحاری میزنند.

در چنین وضعیت فلاکتبار که دل هندو و مسلمان به حال زار این جوکر می سوزد او در دنیای جنونش هوس دیکتاتوری به سرکرده گاهی کفش کهنه هیتلر به پا و زمان دستار فرسوده امیرعبدالرحمن خان به سر میکند.
اما خیلی غیر قابل باور این واقعیت تلخ و دردناک است که حتی در همین حالت هم یکتعداد کاسه لیسان بی عرضه گرد دسترخوان او را غنیمت شمرده ازیاوه سرایی های جنون آمیز او بنام پالیسی و برنامه دولت یاد کرده و او را در پرواز های جنون امیزش بال و پر میدهند.
او هم از اینهمه چاپلوسی و کاسه لیسی مگسان دور کاسه چنان به وجد آمده که گاهی از همه وزرای کابینه اخذ امتحان تخصصی میکند و زمان دیگر حتی دلاکان شهر را در امر ختنه کردن درست کودکان نظارت و بازپرسی می نماید.

چــنین جــوکــر که باشــد رهــبر مــا
مبــــادا ســــایه اش کــم از ســـر مــا

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


59 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > بقـــه کـــه از مـــار تقلـــید کـــند

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.