کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > تروریست پروری حکومت فاصله ی پشتون ها را با غیر پشتون ها زیاد تر کرده (...)

تروریست پروری حکومت فاصله ی پشتون ها را با غیر پشتون ها زیاد تر کرده است

دو شنبه 26 نوامبر 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: قبایل پشتون در دو صدسال اخیر همواره در جنگ با غیر پشتون ها بوده اند. در سیاست اصلی پشتونیزم، هزاره به گورستان، تاجیک به تاجیکستان، اوزبیک به اوزبکستان و تورکمن به تورکمنستان باید فرستاده شوند. این سیاست کثیف و خونین تاکنون به کشتار وسیع غیر پشتون ها و اشغال زمین های آنان توسط قبایل پشتون انجامیده است.
پانزده سال پیش با فروپاشی نظام طالبانی امید می رفت که قبایل پشتون به زندگی مسالمت آمیز با غیر پشتون ها بپردازند و ضمن رعایت اصول حقوق بشری، سعی در تغییر بنیادی زندگی خود داشته باشند.
با این وجود مردم شاهد بودند که چنین نشد. سیاستمداران پشتون با سوء استفاده از موقعیت خود که با استفاده از جاسوسی و مزدوری برای استخبارات بین المللی بدست آورده بودند، بصورت هدفمند غیر پشتون ها را به حاشیه رانده، تبعیض سیستماتیک اعمال کرده و تروریست های پشتون را با فریب و نیرنگ از لیست های سیاه سازمان های بین المللی بیرون آوردند و آنان را برای کشتار بیشتر غیر پشتون ها حمایت کردند. آنان همچنین از آنجایی که شاهرگ های اقتصادی را در دست گرفتند، فساد گسترده را ترویج دادند. برای نمونه اشرف غنی احمدزی که یکی از افراد کلیدی حکومت فاسد کرزی بود، از زمانی که به ریاست جمهوری گمارده شده، بصورت پنهان میلیون ها دالر به تروریست های پشتون داد و زن او رولا غنی نیز در فساد و اختلاس او بصورت مستقیم دست دارد.
از سوی دیگر تروریست های پشتون بیشتر زیر نام طالبان و گاه زیر نام داعشی، به جنایات خود ادامه دادند و رسانه ها، سیاستمداران و به اصطلاح روشنفکران پشتون بیشتر یا بصورت علنی و یا در پنهان با آنان همکاری کردند.
اقدامات بالا و بازداشت چهره های ضد طالب که بیشتر از جمع غیر پشتون ها می باشند، باعث شده که فاصله ی پشتون ها با غیر پشتون ها هر روز بیشتر از پیش شده و غیر پشتون ها به این یقین برسند که پشتون ها همواره تا نابودی غیر پشتون دست از جنگ بر نخواهند داشت.
در گذشته، تروریست های پشتون، جنایات خود را زیر نام اسلام پیش می بردند و از نیروهای اخوانی غیر پشتون برای درهم کوبیدن غیر پشتون ها استفاده می کردند. اما با وجود بیانیه ها و تذکرات و فتواهای برخی ملایان در نفی و حرام بودن انتحار و کشتار، طالبان همچنان به این کشتار ادامه می دهند. وقتی اهرم اسلام نیز از طالبان گرفته شود، آنگاه هیولای پشتونیزم را بخوبی می توان مشاهده کرد، همگونه که زمانی انتحاری های پشتون زیر لباس زنان کوچی بازداشت می شدند و چهره ی آنان مشاهده می شد.
ادامه ی جنگ قبایل پشتون با غیر پشتون ها نتیجه اش دوری بیشتر می شود و غیر پشتون ها را بیشتر از پیش به تجزیه و جدا زندگی کردن از پشتون ها ترغیب می کند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


55 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > تروریست پروری حکومت فاصله ی پشتون ها را با غیر پشتون ها زیاد تر کرده (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.