در همین بخش

صفحه نخست > عکس > کریم خرم، جانور اخوانیِ که کرزی او را وزیر فرهنگ برگزیده!

کریم خرم، جانور اخوانیِ که کرزی او را وزیر فرهنگ برگزیده!

اثر گرافیک از جعفر رضایی
دوشنبه 20 اكتبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • آقاي جعفر رضائي ! دست شما دردنكند با اين كار زيبا و گويا ولي به يك مطلب توجه نكرديد و آن اينكه اگر جانور اصلي از شما سوال كند كه چرا بر من توهين كرديد وچهره موجود خبيث وزير وزارت خانه تان را دروجود من بيجاره بتصوير كشيديد چه خواهيد گفت ؟ آخر درست است كه من جانورم ولي نه آن جانوري كه شما من را معرفي كرديد اگر من چنين با شمم خدامرگم بده نميخواهم زنده بمانم آخر يك مقدار انصاف خوب است ....

 • آقای جعفر رضایی،

  از دیدن اثر هنری تان که روی آن کار کرده اید خیلی متاسف شدم زیرا شما به یک انسان اهانت کرده اید، و او را به یک میمون و یا گوریلا تشبه کرده اید در حالی که خداوند متعال در کلام پاک خود میفرماید ( و لقد کرمنا بنی آدم)و (لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم) اگر آقای خرم هر قدر شخصیت منفی باشد شما اجازه ندارید که وی را از دایره انسانیت خارج ساخته، به حیوان تشبه نموده و جانور خطاب نمایید.

  ما فرزندان آدم را کرامت بخشیدیم . » ( الاسرأ / 70 ) ، « به فرشتگان گفتیم آدم را سجده کنید .» در این آیهء مبارک احترام به « حیثیت و کرامت انسان » تأکید گردیده است . این دیگر هیچ فرق نمی کند که یک انسان پیامبر است و یا یک فرد عادی جامعه می باشد . و یا شخص به کدام دین ، مذهب ، اتنیک ، قاره ، جنسیت ، رنگ وغیره تعلق دارد . و یا حتا اگر یک شخص بی دین هم باشد . خلاصه ، احترام به « انسانیت و کرامت انسانی » هر فرد از اعضای جوامع انسانی از جمله حقوق و آزادی فردی و نیاز هر عصر جامعه بشری بوده و باید با تمام توانایی از کرامت انسانی حراست نمود . و همچنان خداوند فرشتگان را ملزم نمود که آدم را سجده کند که این امر خود بیانگر صریح و شفاف احترام به « کرامت انسان » نیز می باشد .

  از حضرت جابر رض روایت است که میفرماید: با پیامبر ص در جایی نشسته بودیم که جنازه ای را آوردند و از کنار ما عبور دادند، پیامبر اسلام با دیدن جنازه به رسم احترام برخواست، ما نیز برخواستیم سپس از وی پرسیدم مگر این جنازه یک شخص یهودی نبوده است؟ جناب فرمود بلی چرا؟ پس چرا احترامش کردید؟ با آن که از آیین ما بیرون و جز پیروان اسلام نبوده است؟ آن حضرت فرمود: درست است که مسلمان و برادر دینی ما نبوده است، اما انسان بوده و ما به خاطر انسانیت او احترام میکنیم.

  همچنان یک حدیث شریفی که فعلاً به یک ضرب المثل مشهور میهنی و مردمی در افغانستان تبدیل شده است هم داریم که گویند :

  « چیزی را که به خود نمی پسندی به دیگران نیز مپسند ! »
  در این راستا شاعر زیبا کلام حضرت مولوی بزرگوار نیز چنین فرموده است :
  آنج نپسندی به خود ای شیخ دین چون پسندی بر برادر این امین ؟
  این ندانی که پی من چه کنی هم در آن چه عاقبت خود افگنی ؟

  • خداوند گفته که به انسان که اشرف مخلوقات است هتک حرمت نکنید. اما این یکی که انسان نیست که شما ناراض شدین.
   نه ظاهر او به انسان میماند و نه باطنش. بیجهت خود را زحمت ندهید او را مردم خوب شناخته اند. او که نه ترا قبول دارد و نه فرهنگ ترا به چه حق انسان میشماری ؟ انسانها همدیگر را تحمل میکنند و به ارزش های همدیگر احترام دارند. ولی خرم را تعصب چنان کور ساخته که تا محشر هم چشمانش باز نخواهد شد. نو تشویش نکن این حیوانات انسان نما را تمام ملت ما میشناسند. او یاری دهنده یکی از قسی القلب ترین آدمخواران قرن بیست و یک گلبیدین است که خداوندش چنین لایق دیده تا درس عبرتی برای دیگران شود.

 • آقاي وكيل مدافع من حرف شما را تاييد ميكنم و تو آقاي رضايي از طرف اين محكمه محكوم به صد ضربه شلاق محكوم گرديدي تا ديگر به اين گوريلاء بيچاره چونين توهين بزرگ را نكني زيرا كريم خرم حيوان گوشتخوار است وگوريلا ما بيچاره علف خوار است

 • اینکه کریم خرم چگونه شخصیت است حرف جداست ولی آقای جعفر شما کاملاً عمل خلاف انسانیت و کرامت انسانی انجام داده اید و خداوند شما را هرگز نمیبخشد ، شما یک روز پشیمان خواهید شد و آنروز دور نخواهد بود.
  شما آقای مدافع از جانوران قسمی که خودتان فرموده اید شما تنها به جانوران آشنایی دارید و حقوق آنها را میدانید پس از شما هیچ گله یی نیست

 • دوست گرامی
  انتقاد درست است و جنبه اصلاحی دارد. اما کرامت انسانی به هر شکل آن باید حفظ شود. من از دست اندر کاران کابل می خواهم تا این تصویر را حذف کنند.

  • آقای جعفری

   یک کارتون مشابه دیگر هم بسازید که تمامی جانوران اخوانی و غیراخوانی را که امروز دور یک میز جمع شده و به گفته مردم خاک وطن را به فلان خود میزنند، نشان دهید. این کارتون جدید حتما چهره ای نجسی چون محقق، خلیلی، انوری، دانش، محسنی، خدایداد و ... را در بر گیرد که خدا نکرده کسی بر شما نکته گیری نکند که جانیان هزاره را فراموش کرده اید.

  • سلام به وکیل مدافع جانوران و وکیل مدافع خرم خان. به نظر من نیکی های که یک جانور مظلوم دارد حیف است که آدم شقب و بد طینت مثل خرم را جانور خطاب نماییم. رعایت کرامت انسانی در مقابل همه لازم است، الا دشمنان کرامت و انسانیت. کارهای که خرم مشغول آنست دشمنی آشکار با انسانیت، فرهنگ، کرامت و تمدن است. خرم براستیکه جانوری ددمنشی است درست در نقطه مخالف خود یعنی وزارت فرهنگ تکیه زده است. فارسی سیزی، فرهنگ سوزی و سینه سپر نمودن خرم در مقابل هر عملکرد که در ریشه در عزت و کرامت انسان دارد، دلیل متقن بر ددمنش بودن و جانور بودن خرم است. به کرامت انسانهای راستین سوگند که اگر دست خرم برسد مغاره های بامیان را نیز ویران می نماید... رعایت کرامت انسانی در مقابل همه لازم است، الا دشمنان کرامت و انسانیت.

  • ملگری او دوستانو گلبدین صاحب که تنها مششت باز داماد پنجشیری خوده میخواست همرایش راز دل میکرد میگفت یکی خو سر تو بازی خوردم دیگه سر وردک ها.

   گلبدین میگفت اگر وردک انقلابی شوه از سه حالت خارج نیست.

   یا ظاهر شاه را سجده مکنند مستعمره محمدزایی هایا کندهاریها میشوند(بر خلاف سایر غلجایها).
   یا ماویست میشوند(این هم بر خلاف دیگر پشتونها ).
   یااخوانی میشوند و پیش مه می ایند.
   بلی دوستان یگان گپ گلبدین حقیقت داره امروز برای ما وشما ثابت شد که وردک مستعمره کندهار اس به چار طرف کرزی نگاه کنید. وخوست فرنگ مستمره پنجشیر شده بود خدا کنداستقلال خوده بخیر گرفته باشه.
   مستعمره دیگر لوگر است لوگری ها انشا الله چند سال دیگر ذوب خواهند شد لوگری ها مستعمره کوچی ها شده اند .

 • مرگ بر جعفر رضایی!!!!
  شما چیزی از حقوق حیوانات میفهمید؟؟؟ مرا با این طرح تان کاملا ناامید ساختید جعفر جان. به شادی و خرس بیچاره توهین کردید. قربان. حزب گلبدین یک حزب وحشتناکیست که اعضایش را نمیتوان حتی با هیچ موجود هستی دیگر مقایسه نمود. خرس بیچاره تنها در جستجوی نان حیوانات کوچک را شکار میکنند و این قانون طبیعت است. شادی مظلوم که اصلا غیراز شپش های سرش و میوه های درخت جرات ازبین بردن هیچ چیزی را ندارد.... پس با کدام دلیل این موجود را با حیوانات مقایسه کردید؟؟

  • به محمد نعیم عطارد سلام : من در تعجب رفتم که شما کسی که این قدر آیت و حدث را میدانید ولی متوجه نیستید . که خدا آدم را بین ملک و حیوان آفریده، اگرآدم راه انسانیت را برگزیند
   خودرا به درجه ملایک میرساند و اگر مانند خرم خر, راه حیوانی را بر گزیند، حیوان درنده نزد خدا و بنده های خدا مرتبه اش بلند تر است .من اطمنان دارم که فردا روز قیامت حیوانات برای داد خواهی از آقای جعفررضای برخواهند خیست چون وجود حیوانات برای دنیا و انسان های مفید و ضروری است و این حیوانات را خدا به روا دید وخواست خود حیوان خلق کرده است این ها هیچ
   تقصری ندارند که حیوان اند وخدا این هارا حیوان آفریده است .و لی خرم را خدا انسان آفریده خدا وند میتوانیست او را هم حیوان بیافریند . مگر او را انسان آفرید تا با انس وشفقت و انسانیت به دیگر انسان ها وراه عبادت خدا ، خودرا به خدا نزدیک بیسازد ولی این آدم بی امری خدارا نموده و از انسان گری بیرون شده است . بر تمام ما لازم است تا اورا نفرین کنیم ولی حیوانات را با او مقایسه نمودن توهین به مقام مخلوقات خداست ..من ازآقای رضای خواهش دارم اگربه مار کبچه یا کبرا
   حد اقل مقایسه اش کند بهتر است این یک پشنهاد دوستانه بود ..عمر

   آنلاين بنگريد : کریم خرم، جانور اخوانیِ که کرزی او را وزیر فرهنگ برگزیده!

  • ده تمام نقاط وطن ما مادران بر بالین کودکان خود له لو له لو های مخصوص میخوانند مادران وردکی زمزمه میکنند ای خداوندا بچه مرا یایی استر کا(ظابط یا منصبدار) یایی موتروان کا اگر بچه کلان شد از ای دوکار نشد بدنبال مزدوری وغریبی به پکتیا می روند
   انجاست که میدانند بیرادر پکتیا خارج نیست وطن خود ماست از اینکه زنان را میبینند که به زمینها کار میکنند تعجب کرده ساعت بمغز خود فشار وارد میکنندولی جوابی برای ان پیداکرده نمی
   توانند.این است که موی سفیدان محل ماما وردک را واقف میسازند
   که ماما جان پکتیا اخر دنیانیست مردان ما همه سعودی عرب رفته اند. سفر دومی وردک ایران است درمسیر حرکت قبر احمدشاه درانی را ده قندهار زیارت کرده عازم پاریس( ایران) می شوند ایران را جنت روی زمین یافته ولی یک گلایه میداشته باشند نبود نصوار...یک وردک خوب باید یکدوره به خوست وپکتیا وایران رفته باشند.
   واحترامی به قبر احمد شاه نادر شاه واینک ظاهر شاه کرده باشند یک وردک اصلی خود فورمول نصوار وردکی راباید بداند.و هرجایکه خواب شد به زیر توشک نصوار خود راتف کند خا خانه وطندار اش ده کوته سنگی کا بل باشه یا هوتل های هرات...
   از منابع موثق استکه جناب وزیرخرم درمواقع که فارسیوان را کشت میدهد کف دست را به ران خود تیمم داده به بسیار خوشی میگوید( را واله وه دعقل پوده رررر) ودر زمستان سردکابل با هر غذا شولمبی (به گفته خوداش افغان ودکا)مینوشد وعتقاد دار که هر دو انسان را دنگر میسازد.

  • دانشمند محترم پوهاند اکادمیسن... استوان صاحب .
   انوری ومحسنی هزاره نی بلکه یکی عرب وسادات تبعیدشده به خراسان و دیگری مثل مردم هرات وایران فارس(شایدهم از شاخه قزلباش)نه تاجک پشتون ونه هزاره ولی هردو شیعه.کمی مطالعه کو تا معلومات پیدا کنی که ده اوغانستان چند مذهب وچند ملیت وجود داره تا در اینده اگر کتابی نوشتی اشتباه نکنی که هر شیعه را هزاره وهر سنی را پشتون قلمدادکنی هان یادت نرودکه کوچی قوم است نه ملیت انان را پشتون بنگارید.

 • dear brother salam: We are afghan and we should not do this and also we are human we are not animal like our brother wrote for you read Quran , it mean you didnt read it at all. look the world they are not looking for muslim and non muslim but they are working totgther please dont dont this again, because it show your manner.En az akhlaq shoma namayedagy mekunad, wa shoma ra yak shakhsy bad akhlaq marify mikunad.
  Khodawand tora wa rafiq hayee tora hedayat bekunad wa Haywaniat shomara bekashad.

جستجو در کابل پرس