کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > ورود یک گروه بزرگ از پناهجویان افغانستانی درایتالیا

ورود یک گروه بزرگ از پناهجویان افغانستانی درایتالیا

قاچاقچیانی که این مهاجرین را از ترکیه به ایتالیا رسانده بودند نیزتوسط پلیس ایتالیا دستگیر شده است.این قاچاقبران که یک ترک ویک اکراینی هستند پس ازآنکه پناهجویان را درساحل پیاده نمودند، میخواستند با یک قایق از آنجا فرار کنند ولی با شلیک نیروهای پلیس مجبور به توقف گردیده وبازداشت شدند.

چهار شنبه 25 آگوست 2010, بوسيله‌ى بصیر آهنگ

این اولین بار است که چنین گروه عظیم از پناهجویان افغانستانی با کشتی خودرا به ایتالیا رسانده اند. پیش ازاین پناهجویان افغانستانی با مخفی شدن درزیر کامیون های بار بری از بندرهای پاترا وایگومونیتزیا دریونان کوشش میکردند خودرا به ایتالیا وکشورهای دیگر اروپایی برسانند. مخفی شدن درزیر کامیون های باربری بیشتر اوقات به مرگ این پناهجویان می انجامید.

چهل دو پناهجوی افغانستانی صبح امروز به ایتالیا رسیدند. سخنگوی واحد اسکادران نیروی دریایی ایتالیا به خبرنگاران گفته است حوالی ساعت شش صبح امروز چهارشنبه 25 اگست، نیروهای گارد ساحلی این کشور، 42 مهاجرافغانستانی و 122 مهاجرکرد را که به طور غیر قانونی خودرا به ساحل کلبریا درجنوب این کشور رسانده بودند دستگیر کرده است.

این مهاجرین درحدود پنج روز قبل بایک کشتی از ترکیه عازم ایتالیا شده بودند. وضعیت این پناهجویان خوب گزارش شده است وگفته میشود تنها یکی ازاین پناهجویان به دلیل مشکل تنفسی دربیمارستانی بستری شده است. این پناهجویان برای موقت در یک مرکز نگهداری از آواره گان منتقل میشوند تا درخواست های پناهندگی آنها بررسی شود.

قاچاقچیانی که این مهاجرین را از ترکیه به ایتالیا رسانده بودند نیزتوسط پلیس ایتالیا دستگیر شده است.این قاچاقبران که یک ترک ویک اکراینی هستند پس ازآنکه پناهجویان را درساحل پیاده نمودند، میخواستند با یک قایق از آنجا فرار کنند ولی با شلیک نیروهای پلیس مجبور به توقف گردیده وبازداشت شدند. این اولین بار است که چنین گروه عظیم از پناهجویان افغانستانی با کشتی خودرا به ایتالیا رسانده اند. پیش ازاین پناهجویان افغانستانی با مخفی شدن درزیر کامیون های بار بری از بندرهای پاترا وایگومونیتزیا دریونان کوشش میکردند خودرا به ایتالیا وکشورهای دیگر اروپایی برسانند.

مخفی شدن درزیر کامیون های باربری بیشتر اوقات به مرگ این پناهجویان می انجامید. درهمین حال افزایش بی سابقه مهاجرین افغانستانی دریونان وبی سرپناهی آنها عده ی از سازمانهای حقوق بشری دراین کشور را نگران ساخته است. طبق آخرین گزارش ها درماه جاری میلادی حدود 500 خانواده افغانستانی به یونان رسیده وبیشتر آنها به دلیل نداشتن سرپناه درپارکها ومحوطه کلیسا ها میخوابند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


58 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > ورود یک گروه بزرگ از پناهجویان افغانستانی درایتالیا

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.