صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم

انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم

حکومت افغانستان تاکنون حکومت دزدان و جنایتکاران بوده است و نه حکومت مردم افغانستان. همصدا با داکتر رمضان بشردوست
کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست
پنج شنبه 6 نوامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سلام وطنداران عزیز!

داکتر رمضان بشردوست با شعار دفاع از حقوق تمام اقشار جامعه، نامزدی خود را برای انتخابات رياست جمهوری افغانستان اعلام کرده است. کارنامه ی داکتر رمضان بشردوست چه به عنوان وزير پلان افغانستان و چه به عنوان نماينده ی مردم در شورای ملی نشان می دهد که او منافع مردم را بر منافع شخصی خود ترجيح داده و هيچ معامله ای بر سر منافع مردم نکرده و نمی کند. بشردوست صداقت، دلسوزی، دانش و توانایی رياست جمهوری افغانستان را دارد و ما باور داريم که انتخاب او به عنوان رييس جمهور افغانستان می تواند آغازی برای تغییرات اساسی و مثبت در جامعه باشد.

اکنون زمان آن است که همه دست به دست هم داده و همصدا با داکتر رمضان بشردوست برای بدست آوردن حقوق خود تلاش کنيم. از شما مردم افغانستان چه در داخل و يا در هر نقطه ی جهان می خواهيم برای انتخاب داکتر رمضان بشردوست به عنوان شایسته ترين رييس جمهور افغانستان به ما بپيونديد. انتخاب داکتر رمضان بشردوست می تواند صفحه ای جديد در تاريخ افغانستان بگشاید.

داکتر رمضان بشردوست فقط کمک های مردمی را می پذيرد. از شما وطنداران عزيز می خواهيم کمک های مالی خود را مستقيم به شماره حساب بانکی ايشان ارسال کنيد. همچنين شما می توانيد در هر نقطه ی افغانستان و جهان که هستيد، برای آگاهی مردم و کامل کردن شناخت آنان از شخصیت داکتر بشردوست اقدام نماييد.

راهنمايی ها، نظرات و پيشنهادات شما برای هر چه بهتر برگزار کردن کمپين انتخابات ميان مردم افغانستان، در جایی که زندگی می کنيد، محل کار و يا مکانی که از آن شناخت داريد، می تواند مفيد باشد.

حکومت افغانستان تاکنون حکومت دزدان و جنایتکاران بوده است و نه حکومت مردم افغانستان. همصدا با داکتر رمضان بشردوست " انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم".

کميته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

www.ramazanbashardost.com


شماره حساب بانکی داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB
)
Intermediate Bank: Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX

Account no: 400870105400 USD

راهنمایی ها، نظرات و پيشنهادات خود جهت هر چه بهتر برگزار کردن کمپاين انتخاباتی را می توانيد مستقيما با داکتر رمضان بشردوست در ميان بگذاريد و يا با کميته ی حمايت از ايشان به تماس شويد.

تماس مستقيم با داکتر رمضان بشردوست:

موبايل:

0093777335316

0093799335316

ايميل: bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست:

info ramazanbashardost.com

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من در پاک وشریف بودن بشردوست تا این لحظه شکی ندارم، اما چند نکته را میخواهم برایش خاطرنشان سازم:

  • او همیشه تلاش میکند که در چوکات قانون ساخته خاینان و جانیان و متجاوزان مبارزاتش را به پیش ببرد و همه واویلا و سروصدایش همیشه این بوده که فلان ماده و فلان ماده قانونی زیر پا شده است. اما او نمیداند و یا درک نکرده است که در کشور اشغال شده و مافیایی که ستمکاران و خاینان بر مستند قدرت نشسته اند چیزی که کوچکترین ارزشی ندارد قانون است، کجای این وطن طبق قانون پیش میرود؟ پس او باید بیشتر به ریشه درد افغانستان تمرکز دهد تا مسایل دست دهم و بی‌ارزش.

  مثلا او هیچگاهی نمیگوید که افغانستان کشور اشغال شده است و امریکا عامل اینهمه فساد و خیانت و جنایت در وطن ماست که نوکران تنظیمی اش را بر قدرت نصب کرده و دست شانرا در ارتکاب خیانتها و جنایتها باز گذاشته است و با طالبان هم موش و پشک بازی دارد تا مبارزه.

  • او خود را کاندید ریاست جمهوری کرده و انرژی اشرا بیجا به هدر میدهد. آیا او نمیداند که در یک کشور مافیایی و اشغال شده، امریکا اجازه خواهد داد که یک منتقد نوکرانش و کسی که پرچم دفاع از مردم افغانستان را در دست دارد رئیس جمهور شود؟ آیا وی نمیداند که این انتخابات یک نمایش است تا یکی از چاکرانش را که قبلا در کاخ سفید تعیین شده، صبغه قانونی داده بر مستند بنشاند؟ آیا او نمیداند که رئیس جمهور افغانستان کسی خواهد بود که اولتر از همه در مکتب سی آی ای درس جاسوسی و وطنفروشی آموخته باشد؟؟ پس وقتی خودش از این لکه ها مبراست، چطور ممکن است که امریکا برایش اجازه دهد که رئیس جمهور شود، ولو نود و نه فیصد مردم برایش رای دهند؟؟ آیا وی این نکته را درک نمیتواند؟ یا کدام کاسه زیر نیم کاسه است که ما نمیدانیم؟؟
  • وی اگر مدافع راستین مردم ماست باید اولتر از همه این تخلص "بشردوست" را از نامش بزداید که با واقعیت افغانستان هیچ همخوانی ندارد. "بشر" این وطن شامل خاینان و خونخوارانی مثل ملاعمر، گلبدین، فاروق وردک، دوستم، محقق، سیاف، خلیلی، خرم، احدی، کرزی، ربانی، قانونی، فهیم و .... هم میشود که تنها با مبارزه در برابر اینان میتوان خود را مدافع مردم ما خواند. پس چطور ممکن است که او با بشردوست نامیدن خود یکچنین وطنفروشان را نیز در لیست "دوستانش" داشته باشد؟ بشردوستی یک شعار گول زننده است که با شعار های آقای رمضان بشردوست همخوانی ندارد.

  او باید در حالیکه دوست مردم نادار افغانستان است، دشمن عناصر پلید و خاین هم باشد که دوستی اش به مردم را به اثبات برساند!

  باید در عین حالیکه او مردم دوست است، دشمن دشمنان مردم ما هم باشد، که درینصورت جایی برای بشردوستی نمی‌ماند.

  در جامعه مملو از تضادهای طبقاتی، بشردوستی فریب و نیرنگ است و عملا هیچ کسی ممکن نیست که "بشردوست" بماند!!

  • سلام.
   اگر مابشینیم و فقت فکر کنم که امریکا چنین میکند جنگ سا لارها یا رحبرانی جهادی چنان میکند ما فیایها به کسی اجازه نمدهداین تحلیل هادر صفه های انترنیت وشبکه های تلویزیون فقت وفقت برای مردم رنجدیده وغمکشیده ومصیبت دیده ما نا امیدیهای بشتری ببار می آوردو بس.
   بیایدبیدار باشیم و از دادی خداوندی متعال شکرگذارباشیم که او به ما یک (گاندی )داده است گاندی کشور ما کسی نیست جز (آقای داکتربشردوست)بیاید رهبر دلسوز مخلص صادیق وفرزانه خودرا یاری کنیم.اگر میخواهید که کشور از این بد بختیها نجات پیداکند.اگر ازرهبران خود خواه وطن فروش خسته شده اید.اگر از رهبران قوم گراه و نجات پرست خسته شده اید.این شایسته ترین فردی است که انشا اله تعصبات قومی نجاتی مذهبی زبانی را از کشور ما ریشه کن خواهد کرد.در پا یان یک فکاهی هم برهی تان می نویسم. مردی پیش ملارفت گفت تاویز به من بدهید که خانم من اولاد نمی کند ملا تاویز برایش نویشت وگفت تاویز من میدهم ولی زیر لحاف خودت هم کمی زحمت بکش.

  • گاندی را پدر پاسفیزم نام نهاده اند. اگر خودت انتظار داری که کمی خود ما هم تلاش کنیم، پس تلاش نکن که گاندی‌ای برای رهایی از این وضعیت داشته باشیم، ما در وضعیتی هستیم که به یک فرد مبارز و شورشگر و مردمی و ضدبیگانه نیاز داریم.

   متاسفانه تا کنون بشردوست ضد بیگانه هایی که وطن ما را اشغال کرده اند کلمه ای به زبان نرانده است.

  • سلام.
   برادر عزیزم سی سال است که شورش جنگ خوشونت را تجربه کردیم کمر مردم را شکست نتیجه جز بد بختی دشمنی احتلافات قومی نژاتی مزهبی ففر تنگدستی آوارگی بیسوادی چیزی دیگری نبود آیا بس نیست ؟
   آیا مبارزه صلح جویانه وآرام گاندی به پشتبانی مردم هوشیار و عاقیل هندوستان به پیروزی نرسید؟که امروز ماها شاهیدهستیم که هندوستان یکی از کشور های بسیارمترح در جهان است.
   یکی از خصلتهای خوب و فرزانه آقای بشردوست همان پاسیفیزم ویا صلح جو یانه بودن او است که با استدلال منطتق وعدالتخواهی خود توجه بسیاری از اقشار مردم روشن فکر و صلح طلب را بخود جلب نموده است که انشااله راه درست نتیجه درست خواهد داشت.امیدوارم که به تعداد مردم صلح طلب وروشن فکر روز به روز افزوده شود و بی دادن ری خود به آقای بشردوست کشور را از این بد بختی نجات دهند

  • برادران عزیزومسلمان شیعه وهزاره،سلام علیکم،اما بعد همانطوری که امام حسین(ع)با اهدای خون پاک و همه ی عزیزان خود در راه حق وعدالت ورضای خدا توانست چهره های ناپاک وپلید حیله و نیرنگ وظتم یزید ویزیدیان را تا دامنه ی قیامت رسوا ،هویدا ومحکوم نمود،وراه درست انسانیت اسلامیت و عدالت را برای جهانیان ترسیم وهموار نمود.

   بناءً این بنده ی حقیر می خواهم به عنوان یک خدمتکار کوچک شما را در جریان مهمترین مسائل خطیر که به سرنوشت شما مردم صادق وپاک باز هزاره تعلق دارد قرار دهم.

   امیدوارم خوانندگان عزیز ودارندگان سایتهای اینترنتی ناراحت و مایوس نگردند.زیرا تا زما نی که به عمق و اصل موضوع وارد نشوند برایشان قابل قبول نیست.امیدواریم مندرجات متنی که فرستاده می شود به دقت مورد مطالعه و تحقیق قرار گیرد ونشرگردد.
   آیا شما تا کنون آقای محمد محقق شولگری قندهاری را می شناختید. آقای محمد محقق شولگری قندهاری از اهالی مردم شولگر و اصلاً از مردم قندهارو اقوام شیخ آسف محسنی واز نژاد پشتون می باشد و اینکه نامبرده از چه طریق وارد سازمان نصر سابق و بعد به حزب وحدت اسلامی راه پیدا کرده است.یک بحث طولانی وپیچیده است در آینده ها شما را در جریان آن قرار خواهم داد.
   و اکنون مطلبی را از آقای شولگری قندهاری احترامانه می پر سیم:
   جناب آقای محقق شولگری زمانی که بیش از ششصد خا نواده ی مردم بهسود بر اثر تجا وزو جنایات یک مشت کوچی وحشی ، بی خانمان گردیده وبه کابل آواره گردیدند.شما برای تماشا به نزد آنها آمدید و به آنها گفتید :متاسفم که برای شما کمک کرده نمی توانم.چون که حکومت کرزای چنین زمینه ای برای من نداده است.
   سوال این است که برای دفاع قانونی از منا فع مردم چه زمینه ای لازم است؟آیا شما مگر خود را رهبر ، نماینده ی قانونی ورهبر مردم خطاب نمی کنید؟ آیا مگر رهبر و نماینده ی مردم در برابر تحدید ها علیه منافع مردم چه تکلیف و مسئولیتی دارند؟ آیا رهبر و یا نماینده ی مردم منتظر دعوت دشمن باشد که برایش تعارف نمایند تا از منا فع ملت دفاع کند؟
   جوا ب کاملا واضح است و آن این که رهبر قانوناً واصولاً وظیفه داردند در هر شرایط و زمان به وظایف خود عمل نموده و متعهدانه از منافع ملت ومردم بدون ترس وهراس و بدون کدام لغزش ونگرانی در برابر حفظ وصیانت از منافع مردم قاطعانه دربرابر متجاوزین و آن کسانی که منا فع ملت را تحدید می نمایند می ایستد.زیرااو از هیچ کسی ترس و واهمه ندارد زیرا اول اینکه در برابر دفاع قانونی از منافع مردم ازحمایت و پشتیبانی مردم برخوردار است.دوم اینکه از حمایت قانون بر خوردار است.کسانی که از پشتیبانی قانون برخوردار باشند هیچ گونه نگرانی وعقب نشینی دردفاع ازمنافع ملت حتی به اندازه یک زره کوتاهی نمی کند. زیرا ازحمایت وپشتیبانی قانون بهره مند می باشند چونکه قانون حرف اول وآخر را دردنیا میزند زیرا تاکنون هیچ کسی دردنیا وجودندارد که ادعاکند که حرف ونظرش مافوق قانون است پس قانون خودشمشیری است برای دفاع ازحقوق قانونی مردم. این درحالی است که افغانستان نسبت به گذشتهایک حالت قانونمندی دارد، پس شما روی چه دلیلی گفتید که نمیتوانیم ازحقوق شما دفاع نماییم.؟
   آیا مگراین مردمی که توسط کوچی های وحشی به پشتی بانی طالب نماها خانه وزندگی خودرا ازدست داده اند وتباه وسیاه روزشده اند جزء ملت افغانستان نیست.؟ آیااینها مشمول قانون نمیشوند؟

   سوال:
   آیا آن شما نبودید کهدراواخرتابستان 84 درشهر مزار شریف اشرف رمضان را که در کاندیدای مجلس شورای ملی درشهر مزار شریف پیروز گردید وتوسط شمابه شهادت رسید وروی چه دلیل بود که خون آنرا به گردن عطا محمد خان والی مزارشریف ازقوم تاجیک انداختید ومتآقباً شهرمزار شریف رابه دروغ درحمایت ازخون اشرف رمضان به آشوب وبلوا کشیدید وچندین روز باتظاهرات هایی وسیع مردم رابه خیابه شهروسرگ ها کشیدید ومیخواستید درحمایت دروغین ازخون اشرف رمضان برضد والی بلخ وبرادران تاجیک یک نزاع ودشمنی بزرگ بین برادران هزاره وبرادران تاجیک به راه بیندازید وچندین شبانه روز برای چنین هدف ناپاک وغیر قانونی توانستید به دروغ حمایت کنید که جمعه خان همدرد دراین پروسه میخواست شمارا یاری نماید چونکه آن حرکت شما به نفع حزب اسلامی گلبدین وطالبان بود. چونکه به ضررمردم هزاره وتاجیک بود وبه نفع دشمنان ، توانستید مردم رافریب داده به دروغ به حمایت خون اشرف رمضان چه هیاهویی به پاکرده بودید. اما چطورشد که از حق مشروع دها شهید وهزارها آواره دفاع کرده نتوانستید ؟ شما ازوالی مزار عطامحمد ودولت کرزی سه شرط غیر قابل برگشت را تقاضا کرده بودید واین تقاضای شماتازمانی که قاتل اشرف رمضان شکف وشناسایی نشده بودادامه داشت امازمانی که کشف وتوطئه شما توسط والی مزار افشا گردید دیگر صدای شما برای دفاع ازخون اشرف رمضان شهید به گوش هیچ کسی نرسید چرا؟ دلیلش کاملا روشن است وآن این که اشرف رمضان مربوط به قوم هزاره ویک فرد خدمت گذار وشجاع بود ومردم هزاره به اطراف او جمع شده بودند ودور شما خالی میشد وشما برای اینکه ازآینده نگرانی داشید نتوانستید وجود اشرف رمضان راتحمل نمایید بنا برآن دست به جنایت بردید وازبک بچه ای را بنام رءوف فرزند عثمان ساکن مالبازار اقچه مربوط ولایت جوزجان که ازقبل با شما رابطه داشت مامور نمودید که اشرف رمضان را بطور ناجوانمردانه ترور نماید وبعد از سه روز برای اینکه موضوع افشا نشود خود قاتل را نیز کشته وحنازه اش رابه دشت شور انداختید وخداوند جنایت شمارا پنهان نکرد !
   امروزمیآیید در حالی که خدا میداند که درضمیر خویش چقدر خوشحال میباشید اما برای مکر وحیله میگویید متاسفم که برای شما کاری نمیتوانم... .
   متمئن باشید چهره ی سفاک وخا ئنانه شما برای همه مردم معرفی خواهد شد...ادامه دارد.

  • آقای بشر دوست باید بر ضد بیگانگان هم شعار دهند
   اما اگر به شعار های خود وفا نکنند حامد کرزی دیگری خواهند بود

  • آقای بشر دوست لطفأ مسائل نژادی مانند هزاره یا ...... را کنار بگذارید وبر روی وحدت مردم تأکید کنید تا در دل تمام مردم افغانستان اهل سنت و چه اهل شیعه چه ازبک چه ترکمن چه پشتون وچه ....... جا بازکنید ومردم به شما به عنوان یک رئیس جمهور عادل و انسان دوست وضد بیگانه نگاه کنند.

 • well thank you brather we should know that muhaqqiq is the biggest enemy 4 hazara people.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس