IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > تجاوز و سوء استفاده جنسی!

تجاوز و سوء استفاده جنسی!

کارتونی از عتیق شاهد
سه شنبه 11 نوامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پيام‌ها

 • سلام دوستان عزیز
  دنیای افغانها یک دنیای واقعا مجزا است.هیچ چیز ما به مردم دیگه این دنیا سرنخورده و شباهت ندارند.
  بعنوان مثال : همی خط خطی این دوست ماعتیق جان ! اگر شما متوجه شده باشید این یک نقاشی کودکانه است نه کاریکاتور.هر خط بی نظم را کاریکاتور نامیدن خطاست
  بعقیده من شما خود نیز هیچ آگاهی از اصول تفکیک کارهای هنری ندارید .به فرض که این را در لیست کاریکاتور بگیریم کجای این کار به گویایی تجاوز و سو استفاده جنسی معنی میدهد.دوما تجاوز هم مگر حسن استفاده دارد که شما از سو استفاده آن یاد کردید؟
  اگر بجای این سطحی نگری یک توجه به استفاده های تان بنمایید به نفع شماست .
  دفعه قبل یک اثر بسیار احمقانه را از شیخ آصف نشر کردید که همو کافی بود تا همه به ریش نداشته تان بخندند.
  ماکه همدیگررا درک میکنیم که همه از هم بالا تریم.ولی اگر این اثر گرافیکی!!! آقای رضای هموطن مارا یک خارجی ببیند که در پاینش نوشته یید :اثر گرافیکی فلانی رضایی .دیگر کافیست که ورق مارا تا آخرین خط بخوانند.

  • این زلمی وارسته، وارسته، نه و بلکه وابسته است. وابسته به گروه های جنایت کار. آقای شاهد چندین سال است که با کارتونهای شان جنایت گروه های جهادی را به تصویر کشیده است. در مملکت بیسواد ما که تصویر به مراتب بهتر از نوشتن میتواند زبان افکار و مبارزه باشد، به تصویر کشیدن جنایت و تجاوز خاینان جهادی و چپاولگران برگشته از غرب بهتر روش کاری است. وابستگان منفی باف و سیل بین مثل این زلمی وابسته خود نه مردکاری اند ولی به قول معروف"آدم سیل بین عقل چهل وزیر را دارد. کارتون و کارهای گرافیکی در مطبوعات ممالک پیشرفته بسیار معمول است تا جایکه صفحه اول اغلب مجله ها حالا مملو از کارتون و یا کارهای گرافیکی که علاقه به آن در نشریات درحال رشد است، می باشد. به نظر من آقای شاهد و آقای رضایی و .. با به تصویر کشیدن جنایات جانیان وطن ما کارهای بزرگ و ستودنی را انجام می دهند. وابستگان که این جا با نامهای وارسته و مارسته و... پیام می گذارند شرح شان از این قرار است:

   1. وابستگان ومزد بگیران یکی از گروه های جنایتکار جهادی

   2. به اصطلاح قلم بدستان(ضعیف بی سوژه، بی هدف، بی تفکر و... که خودرا به آب و آتش می زنند و حتا با خرج و مصرف از قبیل مهمانی، تلفون و چاپلوسی برای نویسندگان نسبتا مشهور که کسی سلام آنرا علیک بگیرد.) این افراد وقتی آدم موفقی را می بینند از روی بخل و کودنی در پی آن میشوند تا چیزی پیدا کنند، نیش بزنند و بدین ترتیب عقده حقارت خودرا خالی بسازند.

   3. کسانی که ممکن است دست بالاتر در رسم، نقاشی و کارهای دیجیتال نسبت به کسانی مثل شاهد و رضایی داشته باشند، ولی ایده، تفکر و چیزی برای گفتن نداشته باشند. این اشخاص وقتی می بینند که دیگران با یک تصویر ساده میتوانند فغان جنگسالاران را به آسمان بکشند و با کارهایشان صاحب شهرت و محبوبیت شوند، در دل خود میگویند من که سالها در رشته رسم و نقاشی و کارهای گرافیکی بوده ام ولی غیر از چندتا آشنا کسی دیگر نه خودمرا و نه کارم را جدی میگیرد چرا فلانی که دو روز پیش آمد و رسم و .. یاد گرفت حالا دیگران برای کارهایشان ارزش و بها قایل میشوند ولی من مثل ملی مانده ام، باتمام سابق و تجربه ام... پس بروم آنجا نیش بزنم انتقاد کنم و دشنام بنویسم و... ولی واقعیت این استکه ممکن است آقای شاهد و رضایی کاریکاتوریست و گرافیست استاد و چیره دست نباشند، اما آنچه کارهای آنانرا مهم و اویشانرا محترم میسازد، فکر و ایده ایشان است. آنان با کارهایشان جنایت و نارسایی های اجتماعی را به تصویر میکشند ... اگر کسی براستی از سر فکر و هوشیاری نقد می کنند چرا آمده مودبانه نمی گویند که مثلا این گوشه کار میتوانست رسم تر و گرافیک تر باشد.. به ریش خود خندیدی و دیگران ببینند ... همه از روی عقده و بخل است. خوب این رسم دنیاست، جمعی می آیند و کار می کنند و جمعی نق می زنند و قهر می شوند و خون دل می خورند.

 • سلام برادران کابل پرس
  دوست و برادر عزیز آقای رضای صاحب من کارتونیست نیستم و هر نقاد نمیتواند کارتونیست باشد.من فقط در باره کارهای شما نظر دادم که خیلی زننده و احمقانه بودند.
  ثانی- نمیدانم شما از کدام عقده من میگویید؟گویا شما خیلی ماهرید و من عقده دارم که چرا من نمیوانم این گونه کارهای خارق العاده کنم؟ نه برادر حتی بد تر از کارهای شما نیز در مطبوعات ما جای چاپ را دارند .من اگر مرد شوم که نقاشی بکشم یا همانند شما گرافیست گران مایه شوم طبعا روزنامه های ما چاپ میکنند .
  فکر ما نباشید اگر میتوانید کاری کنید که کمتر روسیاهی برای این وطن کسب نمایید
  برادر تان وارسته _مالمو

جستجو در کابل پرس