صفحه نخست > حقوق بشر > چرا؟ چرا؟ چرا؟

چرا؟ چرا؟ چرا؟

چهار عکس از عاطفه و شیما دختران دانش آموزی که در قندهار دو موتر سایکل سوار اسید به صورت آنان پاشیدند!
کابل پرس
چهار شنبه 12 نوامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

امروز در قندهار، دو موترسایل سوار بروی دختران دانش آموز اسد پاشیدند و متواری شدند. عاطفه و شیما دو تن از آنان است که در وضعیت نامناسب قرار دارند.

عکس ها از خبرگزاری رويترز

تازه ترين نمونه ی خشونت عليه زنان

گوش و بينی نازيه قطع شد

تصاوير گويای همه چيز!

سه شنبه 25 دسامبر 2007, نويسنده: سونا سحر

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این وضعیت انسانرا به یاد سالهای می آورد که گلبدین و باند وی در شهر کابل بر پا ها و صورت دختران تیزاب می پاشیدند، البته در آنوقت هنوز پسران ( آی اس آی) و نصیر الله بابر وارد صحنه نشنده بودند. تعجب آور اینست که هر قدر طالبان وحشیانه تر می شوند تمایل آقای کرزی برای شریک ساختن آن در دولت بیشتر میشود.
  آنچه واقعا باعث تاسف است اینست که علی الرغم اینکه همچو اعمال صد در صد بوسیله طالبان انجام میگردد ولی بعلت ترس و یا هر دلیلی که وجود دارد رسانه های گروهی کشور ما زبونانه هنگام نشر خبر حتی از گرفتن نام طالبان امتناع ورزیده و مرتکیبین این نوع اعمال جنایتکارانه را با روپوش ( توسط چند نفر ناشناس و یا دوشمنان وطن و مردم ) از مردم مخفی می نمایند در حالیکه این موضوع چون اظهر من الشمس روشن است که مرتکیبین این نوع اعمال بجز طالبان کسی دیگری نیستند.

  • چرا؟ به آن دلیل که اسلام دین عقل ستیز، دانش ستیز و زن ستیز است. آن بزرگوار نخستین کودکی نه ساله را با عروسکهایش به بستر برد و امروز هر مولوی و ملا تعدد زوجات و کودک دوستی(!!؟؟؟) را سنت او می دانند. چرا؟ که خمینی، سیاف، محسنی، ربانی، بن لادن همه زن را نصف مرد می دانند ... چرا؟ شصت درصد دیانت عزیز اسلام خشونت، زن ستیزی و دانش ستیزی است... تا آن ملا و آن مکتب است حال مردم چنین خواهد بود.

  • محترمه/ محترم (مرگ بر اسلام سیاسی)

   نخست از همه امیدوارم صحتمند باشید چرا که نوشتۀ کوتاه و پُر از نفرت تان به اسلام و مسلمین منعکس کنندۀ مشکلات صحئ تان است. از خداوند متعال (ج) خواستارم تا حال تان بهتر گردد. آمین!

   ثانیاً ادعای جناب عالی عکسش حقیقت دارد یعنیکه اسلام دین عقل دوست، دانش دوست و زن دوست است.

   عایشه همسر آن بزرگوار (ص) در تمام عمرش از عروسئ خود با آنحضرت (ص) شکایتی نکرده است. شما در این میان به "کاسۀ داغتر از آش" و یا "دایۀ مهربانتر از مادر" میمانید. و مهم اینکه شرط تعدد زوجات در قرآن مجید واضح گردیده که مراعات عدالت در میان همسران است. با در نظرداشت این شرط مهم و اساسی فکر نکنم که بعد از پیامبر اعظم (ص) فردی دیگری پیدا شود که آنرا عملی کند. پس بدین لحاظ این اجازه تا حدی محدود به شخص پیامبر اعظم (ص) بوده است که شخصی عادل و صادق بود. گذشته از این، در بیشتر موارد هدف اصلئ ایشان از ازدواج نه گانه ترویج، تبلیغ، از میان بردن رسم ازدواج نکردن با بیوۀ پسرخوانده در اعراب، تدریس احکام شرعی در میان زنان و از همه مهمتر از میان بردن رسم مجرد زیستن کشیشان دین قبلی یعنی عیسویت بوده است. اکثر همسران وی جوان نه بلکه در سن پیری و کهولت به عقد آنحضرت درآمده اند. نخستین ازدواج ایشان با حضرت بی بی خدیجه کبرا بود که در هنگام عروسی با آنحضرت 40 سال سن داشت در حالیکه آنحضرت صرف 25 ساله بودند. شما میتوانستید در مورد ازدواج نخست آنحضرت نیز ابراز عقیده کنید. اگر فکر میکنید که آنحضرت بخاطر مال و منال بی بی خدیجه با وی ازدواج کرده پس اشتباه فکر میکنید چرا که اولاً پیشنهاد ازدواج از جانب بی بی خدیجه صورت گرفت و ثانیاً اینکه آنحضرت پس از ازدواج تمامئ مال و منال همسرش را به مشورۀ وی به فقرا و مساکین بخشید.

   از نظر اسلام زن نصف مرد نیست اما در جهات مختلفی، زن را با مرد و یا مرد را بازن مقایسه کردن حماقت است. بنده قبلاً نیز در همین کابل پرس? نوشته بودم که در میدان عمل نمیتوان زن را با مرد برابر دانست، همانطوریکه مرد نیز نمیتواند اوصاف مفید و سازندۀ یک زن را داشته باشد. بهترین مثال کمیت 2.5 درصدئ مدیران عامل زنِ 500 شرکت یا کمپنئ موفق امریکاست با آنکه در امریکا هیچ مانعی در برابر یک زن برای دسترسی به هر مقام و منصبی وجود ندارد. رقابت خانم کلینتون با آقای اوباما مثال دیگریست برای این ادعا. پس معلوم میشود که در میان مرد و زن فرق و یا تفاوت موجود است، چه جناب عالی انکار کنند و چه اقرار.

   زن ستیزی در افغانستان اکثراً ریشه در رسوم و عنعنات مردم و قبایل دارد و منبع دیگر این پدیدۀ شوم اعتیاد به مواد مخدر است که هردو مورد در قرآن و احادیث معتبر نبوی، به شدت رد و محکوم گردیده است.

   در مورد عنعنات قبایل باید از خود اوشان گله و شکایت کنید و در بارۀ مواد مخدر از کشور های محبوب خودتان یعنی قدرت های سیکیولار شکایت نمایید چرا که آنها بودند که کشت و تجارت مواد مخدر را ترویج و تشویق کردند و میکنند و حتی تا هم اکنون همین خدایان جناب عالی اند که هیزم در آتش جهالت، زن ستیزی، دانش ستیزی، کشت و ترویج مواد مخدر و غیره میریزند و از شعله ورشدن این آتش ها بیشتر از شیاطین داخلی مستفید میگردند.

   این پیوند را اگر تعقیب کنید، تاحدی پاسخ های تانرا دریافت خواهید کرد:

   مواد مخدر که خشونت و زن ستیزئ افغانها نقش اصلی را بازی میکند، توسط خدایان شما ترویج گردید و هنوز تشویق میگردد (این فلم کوتاه، مستند است):

   http://kabulpress.org/my/spip....

   ازدیاد چشم گیر کشت و تولید مواد مخدر (93% تریاک و هرویین تمام دنیا) را بعد از حضور نیرو های کشور های سکیولار نیز میتوان از برکات سکیولاریزم جهانی نامید.

   اسلام مخالف دانش، پیشرفت زن و عقل نیست، این هم نمونۀ یک زن مسلمان و دانشمند در قلب سکیولاریزم:

   http://kabulpress.org/my/spip....

   این خدایان جناب عالیست که توسط عُمال و نوکران خود، تیشه به ریشه دانش و علم در افغانستان میزنند:

   http://kabulpress.org/my/spip....

   و بالاخره در هیچ جائ از قرآن و احادیث معتبر خشونت، زن ستیزی، دانش ستیزی و عقل ستیزی نیآمده و تأیید نگردیده بلکه بر عکس آن این اعمال شیطانی در قرآن مجید و احادیث معتبر نبوی به شدت محکوم گردیده است.

   شما اگر مدرک و سندی بر ادعای کاذب تان دارید، لطف نموده و در همین جا به نشر بسپارید تا بنده نیز بر حسب توان و دانش اندکی که دارم، پاسخ آن جناب را بنویسم.

   نا گفته نباید گذاشت که اگر مسلمین از سیاست به دور باشند (مانند گوسفند زندگی کنند)، پس باید حکمروایئ غرب و شرق را برخود قبول نمایند. چیزیکه در مصر، ترکیه (کشوریکه 99% مسلمان است ولی خانم ها نمیتوانند با میل خود لباس بپوشند)، اردن، امارات و سایر کشور های به اصطلاح مسلمان جریان دارد.
   این کشور ها جنایات صهیونیزم را بر مردم بیگناه فلسطین ندیده میگیرند چرا که نمیخواهند دل اربابان خویش را برنجانند. این است نتیجۀ سکیولاریزم مورد پسند جناب عالی.

   با احترام فراوان

 • Laanat-e Khuda bad ba en islamgara haye be elm wa be danish. ona aslan az islam chizi namefaman. hamae shan afradi hramzada haye hastan k ba ejtema doshmani daran

  • از والی صاحب جلال اباد گل اغا شیر زاده فرزند حاجی صاحب لطیف سگوان که در کاری تیزاب پاشی تخصص دارد پرسیده شود .

   که کی وچرا این عمل غیر انسانی را انجام میدهند.

   چونکه از قدیم گفته اند پیش طبیب چی میری پیش سر گذشت برو .

   گل اغا جان وپدر شریف اش در داخل خرقه مبارک در سال های گویا جهاد بالای زنان با حجاب بدستور دیوبند و وهابی ها تیزاب می پاشید زیرا به زیارت وتحصیل مخالف اند......

 • this is the worst picture that i have seen ever.they(taliban terrorist)did,t attackd those innocent students but they attacked on freedom,humanity,.taliban and those arab terrorist they are not just enemy of afghan people but they are the enemy of progress.they don,t want to see one bright progress afghanistan.wat i don,t understand why the majority pashtoon support them.wat is the reason.it is lake of education or their facist aim.i can,t understand why terrorist taliban are against education .those young girls are future mothers.if there is no education the world face in future more terrorist and suicides

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس