کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش یافت!

تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش یافت!

کارتونی از قنبر مستغنی

جمعه 21 نوامبر 2008

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


43 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش یافت!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • I think they have intentionally decreased the supply in order to increase the price of drugs... it is a strategic decision which has been taken by Karzai, his foreigner masters and other mafia leaders. It is a common sense and most of people should know it

  با آنکه کارتون این هنرمند را تمجید میکنم اما به نظر بنده همانطوریکه در بالا گفتم هدف کرزی و همدستان خارجی و داخلی اش از کاهش در تولید مواد مخدر همانا ازدیاد قیمت است و بس این مسئله بسیار واضح و روشن است که نیازی به دلیل و برهان ندارد

  • تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش یافت؟ هرگز!!!!!!!!!
   تولید مواد مخدر در افغانستان کاهش نخواهد یافت و اگر هم برای مدتی شاهدکاهش تولید باشیم علت آن هم مربوط به بالا بردن قیمت مواد مخدر در بازار ها می باشد. مانند تصمیمات اوپک برای بالا رفتن قیمت نفت.
   آیا میدانید که مقدار مصرف مواد مخدر در جهان چقدر است؟ این یک تجارت جهانی است. بعضی از بی خبران فکر می کنند که تنها کرزی و دار و دسته اش در تجارت مواد مخدر دست دارند و اگر از میان برداشته شوند مشکل مواد مخدر افغانستان حل می شود. در حالیکه چنین نیست اگر کرزی برود و یکی دیگر هم بیاید وضع به همین منوال خواهد بود. کرزی بدون اجازه اربابان خویش حتی آب هم نمی خورد. علت اینکه مواد مخدر در کشور زیاد تولید می شود این است که به کرزی دستور داده اند که تجارت مواد مخدر را در کشور مورد حمایت قرار دهد.
   حتی بوش و سارکوزی ، اولمرت و دیگر رهبران غربی نیز در این کار سهیم اند.
   یکی از باندهای مخوف قاچاق مواد مخدر جهان را خاندان سلطنتی بریتانیا اداره می کند که اکثراً تجارت آن را در شرق آسیا و اروپای غربی به عهده دارند که مراکز مهم توزیع آن در بانکوک، هانگ کانگ، یوکوهاما ، لندن و آمستردام می باشد. سود تجارت مواد مخدر جهان از سود تولید نفت عربستان سعودی نیز بیشتر است.
   یک ماه قبل وزیر داخله مکسیکو به علت مبارزه بیش از مقدار مورد نظر کارتل های مواد مخدر کشته شد.( طیاره اش سقوط داده شد) . علت کشته شدن او این بود که در مبارزه با مواد مخدر زیاده روی کرده بود. البته دولت مکسیکو سقوط طیاره را مشکل فنی عنوان کرد.
   باندهای مواد مخدر معمولاً از مبارزه علیه مواد مخدر حمایت می کنند، چون اگر چنین نباشد مواد مخدر ارزش خود را از دست خواهد داد و برای تثبیت قیمت ها نیاز به چنین کارهایی می باشند.

 • Dost e Aziz wa Gerami Aqaye Mostaghni,

  Agar imkaan dashta bashad, lotfan yak yak comy az caricature haye khesh ra baraye post kardan dar blog e Englishe e Deedenow Cinema Wa Voice Of Criticism beferested.
  een ham email e man ast:
  aminwahidi yahoo.com

  Een ham address e blog ast:
  www.afghanlongtongue.blogspot.com
  www.aminwahidi.blogspot.com

  آنلاين بنگريد : Caricatures

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.