صفحه نخست > عکس > ای قوم به حج رفته کجایید کجایید؟

ای قوم به حج رفته کجایید کجایید؟

کاری از جعفر رضایی
چهار شنبه 3 دسامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • سلام به خوانندگان سایت قوی کابل پرس!

  حرف متوجه برادر محترم جعفر رضایی است..

  جعفر جان من هزاره استم و از تمام مشکلات هزاره کم کم چیز های را میفهم ولی این راه که شما انتخاب کرده اید نتیجه ندارد و به بهبود وضع مردم هزاره کمک نخواهد کرد ومن با ان موافق نیستم— انتقام گرفتن انتقام را زنده نگهه میدارد و این خصلت خصلت ادم با خدا نیست..

  برای بهبودی وضع مردم هزاره از طروق دیگر که صلح امیز و تنبیه امیز باشد که در عین حال موجب بیداری و اگاهی شود- استعدادت را به کار بیانداز بهتر خواهد بود..

  این کارتون واقعیت ندارد بنا زحماتت را هدر خواهد داد وقت تلفی حرام است..بیا زیادتر روی صلح برادری و برابری فکر کنیم تا نفرت جنگ و جدایی..

  برادر شما اح ج

  repondre message

  • گفته میشد محقق برای منفعت هزاره و مشارکت بیشتر هزاره ها با سیاف ایتلاف کرده اما ظاهرا آن ازدواج محقق و سیاف صیغه نبوده و بلکه عقد دایم بوده. شرم بر طرفداران محقق که از کارتون سیاف رنجیده خاطر میشوند.

  • اگر در کنار سیاف تصاویر محقق، خلیلی، دوستم، ربانی، گلبدین، ملاعمر و ... را هم می آوردید و جمله را به "شیاطین همینجاست" تغییر میدادید واقعی تر میشد.

 • برادر عزیزم جعفر جان سلام امیدوارم صحت و سلامت باشید.نمی خواهم خاطر نارنین تانرا آزرده و ملول سازم،نمی دانم از این ګرافیک تان
  چه چیزی را می خواهید بیان کنید،تا به کی میخواهید این ملیت را در رویارویی با دیګران قرار دهید. بهتر آن بود که به عوض این چهره، شیادانی که در راس و رهبری تان لمیده اند و خطرناک تر از این چهره استند به معرفی می ګرفتی، از این کار تان صرف آنها خوشحال خواهند شد و می دانند که یک قرن دیګر بر این قوم رهبری خواهند کرد چرا که هنوز جعفر جان در اول کوچه است، راه های روشنګری زیاد است ولی ضرور است که طریقه آنراباید دانست ؟

  repondre message

 • درود به هم میهن گرامی جناب رضایی

  البته من مدتهاست که به کارتون های شما برمی خورم ولی این اولین بار است که درین کارتون مانند شما یک واقعیت خیلی عجیب را می بینم. و آن اینکه بزرگترین شیطان کشور عزیز مارادر جایش نشانده اید.
  ایکاش آن کسانیکه سنگ به دست دارند این واقعیت را میدانستندو خرد آنها بیدار میشد. ومیدانستند که حاصل حج کردن از کشوری به کشوری همین چند سنگی که قساوت خویش را در پناة جهل می نمایانند چیزی دیگری نیست.

  این شیطان شما واقعا" سر تمام شیطان هارا خاریده وای اگر روزی دست مردم به این فریبکار اهریمن برسد ببیند که چطور به سزای آن همه عمل ننگینش می رسد.

  فقط راة درست راة بیداری است .ملتی که افکارش را در گرو دشمنانش داده باشد خواب است و همین خواب باعث فقر و این روز های تاریک می گردد.

  باید بگویم که مشکل ما هزاره و پشتون و ازبک و بلوچ و نورستانی و پشه یی و قزلباش و اهل هنود و یهودی و کرستین بودن نیست.

  مشکل ما عرب های سوسمار خور وخرافاتی است .که کسانی را مانند شیطان صیاف و شیطان ملا عمر و دیگرانش میپروراند و خودشان درپشت پرده مثل مرغی که سر تخم نشسته باشد خود را چپ می گیرند.

  ببین که همین تروریستان که به هند حمله کردند و بیگناهان را کشتند. همه زادة این عربان(تازیان) بی سروپا است که خدای شان در قرآن شان فقط از کشتار می گوید: /میر خطا جمله خطا/

  لعنت براین عربان بیخرد و تنبل و قمار باز و زنباز مانند نیاکان شان.

  (وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیْلِ اللهِ اَمْوَاتاً بَلْ اَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّھمْ یُرْزَقُون فَرِحِینَ بِمَا آتٰیھمُ اللهُ مِنْ فَضْلِہ.وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِھمْ مِنْ خَلْفِھمْ اَلَّا خَوفٌ عَلَیھمْ وَلَا ھمْ یَحْزَنُون)

  repondre message

  آنلاين بنگريد : دنیا را فرهنگ و خرد نیاکان ما به این پیشرفت رسانید و لی نوکران تازی میخواهند خودمارا از صحنه روزگار با( تازینامه) اش خارج نماید.

  • یم دری جان مشکل شان افراط در مُرچ خوردن است و بنابراین حمله شان به اسلام و مسلمین توجیه پذیر است.

   اما باقئ دوستان را دعوت میکنم به مطالعۀ آیات ماقبل و مابعد از آیه که ایشان نوشته اند. آنگاه فهمیده میشود که منظور خداوند چیست. اما اگر بعضی ها مانند ابوجهل ضدیت به خرج دهند، گفتن این حرفها برای آنها بیفایده است و به خواند یاسین در گوش های ... میماند.

   هدایت همه را به راه راست از هادئ یکتا خواهانم!

  • آیات فوق (169 و 170) مربوط به سورۀ آل عمران اند و در آیه 168 خداوند پاسخ آقای یمدری و امثال وی را داده است.

   www.parsquran.com

   منظور قرآن از جنگ و جهاد، صرف دفاع و مدافعه میباشد یعنی اینکه اگر کدام اجنبی بر حریم خانه و ناموس (جناب یم دری) حمله کرد، این جناب باید همین قدر عرضه و شهامت داشته باشد تا از ناموس و خانه خویش دفاع کند. در غیرآنصورت بی غیرت معرفی خواهد شد. در هر حال مرگ آمدنیست چه یم دری بخواهد و چه نخواهد.

   بهترین مرگ همانا مرگیست که در میدان مردانگی و دفاع از حق باشد نه اینکه در بستر خفت و بُزدلی.

 • نه عزیزم جعفر جان دست نګهدار.
  این آغا نجیب کامل چرا خودشان این شهامت را ندارند که رسم کنند که ګویا (نعوذ باالله )برای االله در خانه خدا جایی نیست،کوچکترین اشتباه، هزاران همزبان ات را با لبه شمشیر تیز تبار آغای نجیب کامل مواجه خواهد ساخت. این یک توطیه است و آنهم از شکلی که نجیب کامل وامثالهم برای من وتو کشیده اند، بیداری و خونسردی تان را حفظ نمایید.

  repondre message

  • سلام به همه خواننده گان محترم این سایت بجز از نجیب الله ناکامل.
   من خودم شخصا" طرفدار هیچ کدام از رهبر ها نیستم از همین جهت از شما خواهش میکنم که در مورد الله و خانه او حرفی مثل این حرف پوچ تان (برای خدا خانه نیست) بر زبان نیارید. اگر نی فکر خواهم کرد که تو هم یکی از کمونست های بی مغز ئ بدون تفکر هستی
   ولسلام

  • brader mhteram dar keba khane hala va khane shitan qarar ghrfte yaeni hala va shitan hamsayae astand kile khanda hawer ast......................

  • آنچه از حد گذرد رسوا شود " چون جنت را مطالعه
   نمودم و از نعماتي شايانش بخود باليدم و رسوائي روز پنجا هزار
   هزار ساله محشر و عذاب هاي نا قابل برداشت دوذخ را آنهم براي ابد ديدم
   تعجب کردم و با خود گفتم خداوندا اينقدرهم عذاب ميشود. حال
   که نوشته هاي يم دري دوزخي و نجيب ناقص جهنمی را ميخوانم دانستم که
   خداوند سخت انتقام گير است و اين عذاب ها هنوز براي او کم و نا
   چيز ميباشد و همچنان شيطان را در چهره انسان , امروز ملاحظه نمودم
   فقط همين و بس . خليل الله انصاري

 • نجیب جان کامل، سلام های مودبانه مرانیز پذیرا شوید.نوشته ات خیلی
  عاطفی و رومانتیک است.فکر میکنم آنرا از روی کوچ چرمی ، در حالیکه گیلاس کافی ات در کنارت وگیتار در دستت در مقابل بخاری دیواری نشسته باشی نوشته ای. من با تو کاملا هم نظرم، میشود خدا را در قلبت جا دهی، ولی واقعیت های جامعه من وتو (نگفتم شما) بلی واقعیت های جامعه من وتو فرق میکند، این خدای که محقق نسب ،غوث زلمی و پرویز کامبخش در قلب شان جا داده بود در این سیطره
  (فنتیزم) کجا به داد شان رسید که فردا به داد جعفر رضایی برسد و فردا مشتی از اوباشان و سینه چاکان با استفاده از فرصت و به دستور رهبران اردو زبان و عربی زبان شان به خیابان ها بریزند و با گذاشتن (وند) در جیب شان برای جعفر اشد مجازات بخواهند. من در پیام قبلی ام عرض کردم که راه های روشنگری زیاد است ولی مهم آنست که طریقه آنرا بدانیم.من تورا بی خبر خطاب نمی کنم ولی صرف
  می گویم که سلیقه و انتخاب مان در رفتن به این (نا کجا آباد)
  فرق میکند.از پیام ات روشن گردید که داریم آهسته آهسته وارد
  بحث بی خدایی و با خدایی میشویم،این پیام آخرم است ، اگر سراغت
  نیامدم مرا معذور دار (یاهو)

  repondre message

 • هموطنان عزیز ! آن عرب خانهء سیاه كه امروز باعث سیاه روزی و بربادی من و تو شده، خانهء مقدس اعراب بیابانی قبل از اسلام بود . مراسم امروزی حج بر گرفته از همان زمان جاهلیت البته با كمی تغیر است . چرا نمیخواهید واقعیت ها را بدانید ، چرا همه ساله در جیب اعراب كثیف پول میریزید ، بیائید با این پول ها گرسنگان هموطن خود را سیر كنید و هزاران كار خیر دیگر انجام دهید، اگر واقعا میخواهید خدا را راضی كنید .
  عظمت و بزرگی خداوند اصلا در عقل نمیگنجد . ازین كرهء زمین ، ازین منظومه شمسی بلاخره ازین كهكشان كه زمین ما درآن قرار دارد، میلیارد ها میلیارد را خداوند آفریده ، چطور شد كه خدا از بین این همه ، تنها یك نقطه از زمین خاكی ما را آنهم در بین شیاد ترین و وحشی ترن مردم دنیا ، برای خانه بر گزید . ٱیا این توهین به ذات حق تعالی نیست ، و آن سنگ به خدا چه ربط دارد ، اصلا او به خانه چه نیاز دارد مگر او انسان است .
  به خدا من كسانی را میشناسم كه فقط برای هم چشمی فلان نفر تن به حج رفتن داده اند و از فلسفهء حج حتی یك كلمه هم نمیدانستند .

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس