در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > سال نو مبارک غزه!

سال نو مبارک غزه!

کارتونی از عتیق شاهد
يكشنبه 28 دسامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • سلام به شما
  به نظر من این کار اسرایلی ها منطقی و بجا هست! چرا وقتی که اسرایلی ها میگویند اگر آتش بس بر قرار باشد بهتر هست ولی حماس که مزدور ایران هست قبول نمیکند، میخواهند زود تر شهید شوند خوب اسرایلی ها من خوب کاری کردند
  من اگر جای آنها بودم کاری میکردم که این فلسطین مایه تمام فساد نابود شود
  آنها هم مثل ما افغانها نوکر هست نوکر هیچ زمان به فکر مصالح کشور و خودش نیست هرچه ارباب دستور دهد همان میکند.
  دست اسرایل درد نکند خوب جوابی به بی منطقی های فلسطینی ها نشان داد . فلسطینی ها نا چوپان را میخورند پس این عکس العمل خیلی تبیعی هست

  • اگر منطقی بیندیشم و بیطرفانه، حق با اسرائیل است. حق دارد در پاسخ به حملات حماس از خود عکس العمل نشان بدهد. اما شمایی که اینقدر از اسرائیل بدتان میاید، تاحال هیچ به این اندیشیده اید که اگر این امکانات و تسلیحات نظامی+پشتیبان بزرگ و نامحدود اقتصادی در دست تندروان پاکستانی، تازی های عراقی، خیمه نشینان سعودی، نژاد پرستان ایرانی و یا بیسوادان جنوبی خود ما قرار میداشت، امروز اوضاع امنیتی چگونه بود. آیا باز هم جنگ محدود میشد به منطقه کوچکی چون غزه که خود مقصر است. خیر! ایران که تاحال اسلحه اتمی اش نا تکمیل است، با سخنرانی و تحدیداتش، تمام دنیا را یکبار بمباران هسته ای نموده، وای از این که به اسلحه اتمی دست بیابد. سربریدن ها را در عراق هم میبینیم. اینها با اسلحه سرد بشریت را نابود کردند، وای از آن که به اسلحه گرم دست پیدا کنند. و اما مسئله فلسطین. سالها قبل عیاشان تازی سرزمین فلسطین، زمینهاشان را در بدل دختران زیبای یهود باختند، تا اینکه وقتی رسید که دیگر کار از کار گذشته بود. فلسطینی وجود نداشت. ریشسفیدان عیاش که عیش شان را کرده بودند و فریب حیله یهود را خورده بودند، تازه متوجه اشتباه احمقانه شان شدند. خود مردند و فرزندان از خود احمقترشان به باز پس گیری این اراضی برخواستند که تاحال خون شان را در راه بی هدف میریزند. بنظر من هیچ فردی از فلسطین، شهید خوانده نمیشود. زیرا خداوند به خونی ارج نهاده که در راه حق بریزد، نه در راه جبران عیش. فلسطینی ها دارند قیمت اشتباهات پدرانشان را می پردازند، ازینرو هیچ حقی نمیتوان به آنها داد. هر چند من خودم شخصی هستم که بشدت از یهود متنفرم. اما من این مسئله را منطقه بحث کردم. امروز اسرائیل هر آنچه که انجام دهد، حق دارد. تشکر

 • سلام خدمت کارکنان کابل پرس !
  در این شکی نیست که از بدو پیدایش اسرایل در سرزمین مقدس فلسطین شاهد یک صحنه دیگری حملات و حشیانه اسرایل در فلسطین هستیم .
  فقط بنده به این یک سطر کو تاه خواستم تا ابراز نفرت خویش را برای اسرایل و برای فلسطین ابراز همدردی نمایم . مرگ بر اسرایل ،مرگ بر دشمنان اسلام عزیز .

 • این بیشتر به عکس میماند تا به یک کارتون. کارتون ابعاد خود را دارد. سوژه، معنی، ابتکار و انتقاد در کارتون های آقای شاهد دیده نمی شود. من منظورم استعداد کشی نیست و امیدوارم ایشان از انتقادم خفه نشوند. بهتر است که کمی درمورد کارتون تامل و تفکر نمایند. چون اینها را که یک شهروند بیرون از کشور ببیند، فکر میکند این از پیشکسوتان کارتون افغانستان است. بهتر است که کیفیت و استندرد را مد نظر بگیریم و بعد خط بکشیم و رنگ بپاشیم. امیدوارم آقای شاهد بیشتر تلاش کنند و کارهای بهتری از ایشان را شاهد باشیم. آرزوی موفقیت.

 • نمیدانم هموطن ما (علی) که در بالا نظر خود را نوشته اند راجع به حکومت های عربی بخصوص مصر، اردن و سعودی که امریکا را میپرستند، چه نظر دارد؟

  به عقیده من، ایشان عکس قضیه را بیان نموده اند یعنیکه نوکر را آزاد و آزاد را نوکر خوانده اند.

  به عقیدۀ علی جان هرکس برای امریکا، اسرائیل و سایر کشور های استعمارگر نوکری کند نوکر نیست اما کسانیکه از ایران کمک دریافت کنند نوکر اند.

  این مفکوره مبارک صاحبانشان باد!

 • حمایت از جنایت یک رژیم خود جنایت است. بجز افراد و سازمانهای منفعت جو و پول پرست، متباقی انسانها همه بر علیه ظالم هستند.

  حتی سازمان های به اصطلاح حقوق بشر غربی نیز جنایات صهیونیست ها را محکوم میکنند.

  نظر به استدلال بعضی از هموطنانیکه میگویند "فرزندان باید بهای اشتباهات پدران خود را بدهند"، افغانستان نباید روی آرامش و صلح را ببیند چرا که پدران ما نیز در گذشته اشتباهاتی کرده اند. بطور مثال هزاره ها در گذشته کوچی ها را بر گوشۀ از زمین های خود اختیار داده اند تا آنها در آنجا موقتاً بود و باش کنند و آنها را اجازه داده اند تا از چراگاه های هزاره جات استفاده کنند و امروزه نظر به استدلال بعضی از هموطنان (مهدی سوسیالیست) نباید خواست کوچی ها را رد کنیم...

  دفاع از ظالم خود ظلم است!

 • سلام اولا به همه هموطنان خوب من من کاری به اعراب و اسرایل ندارم چون اعراب پیر فلسطین را فروخت و اعراب جوان میخواهد بازگیری نماید.نه موضوع اسلامی است نه انسانی .اعراب اگر دلشان برای کودکانشان میسوخت اتش بس را تمدید میکرد نه آشوب را. ولی در باره کارهای این هموطن عزیزو نوکاره ما محترم شاهد باید گفت که وی قبل ازین که شناختی از کاریکاتور داشته باشد به میدان طراحی تشریف آورده است .یک مثال ساده : شما اگر دقت نمایید فرق بین یک عکس و این کارتون محترم شاهد دیده نمیشودجزاستفاده چند لایر ساده!کاریکاتور باید مبین هدفی باشد نه صرف یک تصویر بی جان.کاریکاتور باباطن میاید برخلاف عکس که فقط ظاهر را دار فکر کنم برداشت شاهد از کارتون یا کاریکاتور هنوز درحد اول خامی قرار دارد.چه خوبست که هموطنان عزیز ما آنچه را که درمعرض تماشای جهانی قرار میدهند چیزی باشد که اقلا میایه ی شرمندگی نباشد .
  برادرم شاهد موفقیت تان را آرزو دارم

 • ای ولا کارتون کشی افغانستان را به سویه پایین نمایش دادی آفرین
  . حقیقت این است که اگر این جنایت اسرائیل را یکی از کشور های اسلامی یا یکی جنگ طلبان افغانستان انجام می داد ، این آقای کارتون کش رئیس این جنایت را خون خوار یا به شکل بد ترین حیوان درنده رسم می کرد مثل اینکه یک دفعه خطرناکترین حیوانات جهان را رسم کرد بود .
  ولی حالا نه دلش می خواهد علنا از اسرائیل پشتیبانی کند و نه جرات داشته انتقاد کند ولی سکوت هم نتوانسته . ما از یک عکس تانک چه بفهمیم که چه گپ است چیزی که امروز زیاد است عکسها و لاشه های تانک هست هر طرف افتاده و بس . ولی گناهی ندارد چون اگر اسرائیل هم به صف حیوانات درنده جهان رسم می کرد آقایان غربی ها قهر می شدند ....

 • با درود به افغانهای که هر پدیده را با چشمان خویش می بینند نه تازیان بدوی سوسمار خور بیابانگرد نوکر منش .

  خدا آن ملت ملتی را سروری داد

  که تقدیرش بدست خویش بنوست

  به آن ملت سروکاری ندارد

  که دهقانش برای دیگران کش

  این چند مصره شعر یک واقعیت را برملا می سازد متاسفانه افغانهای ما همان طوریکه همیشه میگویم . بیشر از گوسفندان تقلید می کنند
  یا می بینند که در رسانه های بنیادگرایان از مغاره های کوه چه بانگ بر میخیزد که اینها به شاخ و پنجه دادنش بپردازند.

  مگر ما راکت زنی های گلبدین و جنگ های منافقین(مجاهدین) را از یاد بردیم که بیش از پنجاه کشور آمده تا این کلاوه سردرگم را سری برایش پیدا کنند باز هم نمیتوانند. پس وظیفه یک افغان واقعی چیست؟ مبارزه برای زندگی خودش و مردمش ویا هر لحظه ذهن که در آن تعصبات جاگرفته فیلی شود وبه یاد هندوستان اییییییییییییییییییییو بگوید

  بسیار قابل تاسف است که برای خود آش بریده نمیتوانیم و برای دیگران سیمیان می بریم.

  اگر درجوامع متمدن هنرمند ، کارتونسیت و هر دست اندر کار دیگر به سوژه های بین المللی می پردازند همه بخاطر منافع ملی شان است
  و خدشان در آن مشکل تا دوگوش غرق نیستند .

  مثل همین کور نالیست (ژورنالیست ) عراقی که میخواهد مانند اجدادش پای لچ بیابانگردش زندگی کند و بدور از تمام موازین ژورنالیستی چشمانش را بنند و عملی را سردهد حلاف شرافت 400 ملیون آمریکایی که به بوش رای داده اند حالا فلسطینیان دست کم ازین بدو ندارند. مورچه چیست که کله وپاچه اش باشد.

  همهدر جهان تلاش برای خودشان دارند . پس کشور ما ویرانتر از فلسطین است و در چها طرف ما اژدها های آماده برای خوردن ما و نابودی ما دارند.چه وظیفه در مقابل شکم های گرسنه هموطنان و راه حل معضله کشور خود داریم .کافی نیست که کامپیوتر در دست داریم باید تلاش برای استفاده درست از آن و برای رهایی خود هم باشیم نه اینکه عیر مستقیم در خدمدت همان مفکوره های افراطی قرار بگیریم که دلیل بروز آنرا هم ندانیم .واخبار بین المللی را تقویت کنیم.

  عرب ها بدو اند یعنی سوسمار خور بی فرهنگ و جاهل هنوز هم از جهل آنها کاسته نشده و خودفروش و بی بخار ترین و خرافاتی ترین مردم دنیا می باشند .که شریک دزد و رفیق قافله می باشند. امروز اگر جهان عرب وجود دارد همه بخاطر دست و پا بوسیدن آمریکا و انگلیس و غیر مسقیم اسرائیل است.

  و حالا اگر یک گروه اقلیت بنیاد گرا مانند حماس بدو و تروریست میتواند عدة را برنبالش بکشاند به هوای بهشت و حور و درختان میوه این همان حقة است که اسلام در تمام روزگار از آن بهره جسته و برای گول زدن بیخبران از آن استفاده کرده اند.و گر نه 6 ملیون سال از عمر کره زمین میگزرد و 14 صد سال از عمر اسلام تازی بدو و 6 ملیون سال دیگر زمین و زندگی همین طور ادامه دارد

  خردمندان جهان زندگی می کنند و راه گم کرده ها سرگردان بنام افغانی و فلسطینی وغیره دست شان در جیب دیگران خواهد بود.

  ننگ بر افغانانیکه هنوز هنر را نمیدانند.اگر به حقیقت نگاه کنیم ما نه دانضشمند داریم و نه هنر مند ،چرا اگر میداشیم سرنوشت ما به این روز نمی رسید.بزرگترین کمکی که ما به خود کنیم اول باید از حالت گوسفند وار بودن خود را رارها سازیم شاید دوستان حرف های من تلخ باشد دوای نجات دهنده هم تلخ است ولی انسان را صحت می بخشد ومن همیشه خوش و ناراحتی ندارم و تمام هموطنان را دوست دارم ولی از همین مشکلات روز کشور عزیز ما رنج می برم. که چطور میشود خودما بادستان و خرد خود به خود کمک کنیم و نجات یابیم و سرنوشت مادر دست ما و احتیاج دیگران نباشیم بلکه به دیگران کمک کنیم.

  برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی

  که در نظام طبعیت ضعیف پامال است

  آنلاين بنگريد : راة نجات ما و بشریت !

 • درود بر مردم آزادۀ سرزمین های اشغال شده!

  بعضی از بیخبران که دیگران را گوسفند خطاب میکنند بر خاصیت گوسفندئ خود نظری ندارند. این عده از مردم که دنیا را از عینک اربابان غربئ خویش میبینند فکر میکنند اشرف المخلوقات، بحر العلوم و پروفیسور زمانه تشریف دارند.

  اینها اعراب را بربری و وحشی خطاب میکنند در حالیکه خود از ناس کشور های غربی تغذیه نموده و اعمال وحشیانۀ صاحبان خود را کتمان میکنند.

  سعدی حکیم حرف دل انسانهای آگاه و فرهیخته را در قالب سه بیت چه زیبا بیان نموده:

  بنی آدم اعضای یکدیگرند

  که در آفرینش زیک گوهرند

  چو عضوی بدرد آورد روزگار

  دگر عضو ها را نماند قرار

  تو کز محنت دیگران بیغمی

  نشاید که نامت نهند آدمی

  آری نوکران غرب و صهیونیزم بهتر است بدانند که هر چه بوده میتوانند بجز انسان.

  یکی از هموطنان ما که ظاهراً مشکل روانی دارند با آوردن مثال گلبدین و همقطاران وی در این صفحه خواسته اند اسلام و مسلمین را متهم به وحشت و بربریت کنند.

  این همزبان از همه جا بیخبر حتی اینرا نیز نمیداند که گلبدن مدت 20 سال تمام 70 درصد کمک های کشور های غربی را دریافت میکرد. کشور هاییکه مصارف خرچ و خوراک این همزبان ما را نیز پرداخت نموده تا برای آنها و بر علیه اسلام و مسلمین تبلیغ کند.

  در این موضوع شکی نیست که تندروی و افراطگری یک پدیدۀ هالیودیست که طرح و نقشه اش نیز در همان دیار صورت گرفته و مصارفش را نیز همانها پرداخت نموده و مینمایند و همین حالا نیز نیروی بربرئ طالبان را همکاری و همیاری میکنند.

  خلاصه مطلب اینکه ما بخاطر احساس انسانئ خویش انسان خطاب میشویم نه برای خاصیت های چون خوردن، خوابیدن، ... و تولید مثل.

  جنایت و نسل کشی در هر شکل و رنگی محکوم و مردود است و افغانستان، عراق یا فلسطین و یوگسلاوی ندارد. قتل عام و کشتار مردم بیدفاع، در هر کجای دنیا جنایت است.

جستجو در کابل پرس