کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > اسراييل و فلسطین

اسراييل و فلسطین

کارتونی از عتیق شاهد

جمعه 9 جنوری 2009

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


62 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > اسراييل و فلسطین

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • سلام وتقدیم احترام دارم خدمت برادر عتیق شاهد.نقاش وکاریکاتوریست خوب کشور.ازمدتیست که با کارهای هنری تان چشم دل روشن مینمایم.پشت کارعمیق واحساس تان راازمیان آثار شما به وضوح میشود مشاهده کرد.تعدادی از دوستان را میبینم که در مورد کارتونهای شما متاسفانه بجای تشکر،بی مهری نشان داده با اعتراض های دانسته یا ندانسته ی شان چیزی سیاه مینمایند.اما نظر من در مورد کارهای شما اینست که کاریکاتورها یا کارتون های جناب عالی در کل از قوت خوب هنری برخوردار بوده .در بسا موارد انیگزه ایجاد میکند.ازآثار هنری متین ومنتقدوگویای شما پیداست که شما چنان سرفرازی را دارید که نان تان رابه نرخ روز نمیخوریدواین رشادت شما ستودنیست آقای شاهد.این یک واضح است که هیچ گاهی تمامی آثار یک نویسنده.نقاش.منتقد.کارتونیست.انجنیر یا متخصص دیگر نمیتواند سره باشند اما کارهای جناب عالی را میتوان گفت که اغلب دارای پیام اند.یک عده آثار شمارا با یک تابلوی نقاشی اشتباه گرفته پرسیده اندوآنچه را که نباید مینویسند.اما قسمت اعظم مردم آثار هنری شمارا میبینند و از دید تفکر و تعمق به آنها نگاه مینمایند.اینکه یک تعداد نمیتوانند کارهای شمارا آنگونه که باید درک نمیتوانندکم نیست درین کشور آنها برداشت شان از کاریکاتور تنها جنبه طنز آن است .آنها هنوز به این درک نرسیده اند که کاریکاتور با طنز یا یک تصویر استهزایی متفاوت اند.از همین رو است که در هیچ کار طباعتی کشور کاریکاتور جایگاهی ندارد.اینکه کارتون یا کاریکاتور ایجاز یک روایت است در جامعه بحران زده ما کمتر درک میشود.به امید ورزی که کارتون یا کاریکاتوربتواند جایگاه ثابتی در مطبوعات کشوربیابد.موفقیت مزید شمارا تمنا دارم هنرمند عزیز ومردمی برادر شاهد

  آنلاين بنگريد : http://www.bacheazra.blogfa.com/

 • سلام .
  این بار کارتون آقای شاهد ستودنی است چون وحشی گری های اسرائیل را به تصویر کشانده است .
  اما در جواب کسی که به نام باچه آزره نظر نوشته است باید بگویم که همان طور که شما غیر از کارتونیست دیگران رانفهم خطاب کرده اید و گله دارید که چرا از کارتون های کارتون کشان تشکر نمی کنند عرض می شود که
  1 هر کارتون کشی هم مثل دیگران بنی آدم است و کارتونیست بودن دلیل بر فرشته بودنش نیست و ممکن است در بعضی موارد مثل دیگران اشتباه کنند در قضاوت بنا بر این همیشه تشکر واجب نیست همان طور که از عمل کرد هیچ عمال حکومتی همیشه تشکر و یا انتقاد واجب نیست .
  2. همان طور که کارتونیست عمل دیگران را مورد نقد قرار می دهد شما هم لطف نموده از انتقاد دیگران آزرده خاطر نشوید . هر کارتونیست افغانستان متاسفانه وقتی دلش خواسته بعضی افراد بدون در نظر داشت حق حرمت انسانی به بد ترین شکل حیوان درنده رسم کرده ولی هنوز کسی خود شمارا چنین نگفته و رسم نکرده وکرنه هر کسی می تواند با استفاده از برنامه های مخصوص سر هر کسی را به بدن حیوان ببندد ولی خوب نیست این کار که شما می کنید باچه آزره صاحب.
  3 . ما مردم عام بنا به آزادی بیان که شما دارید ما هم داریم و حق داریم از هر کارتونی حمایت کنیم و یا انتقاد کنیم این گله شما باچه صاحب بی جا است و تلاش نکنید دموکراسی یک طرفه غربی را سر ما مردم دیکته ....
  4 . این کارتون آقای محترم شاهد قابل تقدیر است و باچه آزره صاحب بدون اینکه به موضوع کارتون توچه کند به نظرات قبلی مردم رجوع کرده و اتهام نادانی را به مردم نشانه گرفته است . خودش از کسانی هست که از وحشی گری های اسرائیل خوشحال است وگرنه از موضوع خارج نمی شد . در همین ویبسایتش ببینید برای دفاع از اسرائیل چه تلاشهای که نکرده است . به مقاله روز قدس رجوع کنید .
  5.در مورد اینکه کارتون آقای شاهد را قبلا عکس گفته شده برای این بود که آقای شاهد جانیان جنگی افغانستان را مثل حیوان درنده رسم می کند و یا کسانی از کشورهای همسایه را..
  اما در مورد جنایات جنگی در فلسطین جرات نکرد و فقط یک عکس تانک کشید مثل اینکه خبر بدهد که جنگ است بین فلانی ها و خلاص.
  اینکه که جنایت می کند هیچ معرفی نشد .حالا هم اگر منصفانه قضاوت می شد تصویر خونخوار اسراءیل و جورج بوش در بالای این جنایت رسم می شد تا حمایت بدون چون و چرای آمریکا از فاجعه انسانی فلسطین در معرض دید قرار می گرفت .
  ..

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.