در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > لندن: اعتراض به کشتار هزاره ها در پاکستان

لندن: اعتراض به کشتار هزاره ها در پاکستان

عکس های ارسالی از محمد نعیم نظری تمکی
يكشنبه 15 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

صدها تن از هزاره های مقیم انگلستان، با پرپایی يک تظاهرات مقابل سفارت پاکستان در لندن، اعتراض خود را نسبت به کشتار و قتل های زنجيره ای هزاره ها در شهر کویته ی پاکستان اعلام کرده و خواستار توقف آن و تامين امنيت شدند.

تظاهرات کنندگان که از شهرهای مختلف انگلستان در لندن گرد هم آمده بودند، همچنين ضمن انتقاد شدید از عملکرد دولت پاسکتان، خواستار پيگرد قانونی و محاکمه ی عاملان ترور حسین علی يوسفی رهبر حزب دموکراتيک هزاره و سایر قربانيان قتل های زنجيره ای شدند.

حسین علی يوسفی روز دوشنبه 26 جنوری سال روان، مقابل دفترش در شهر کويته توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله ترور شد.

يکشنبه هشتم فبروری سال 2009- عکس های ارسالی از محمد نعیم نظری تمکی


اعتراض به کشتن و حمله به هزاره ها در پاکستان

گزارش و عکس از علی کاکایی

چهار شنبه 4 فوريه 2009

پيام‌ها

  • همه به خوبی میدانند که با تظاهرات جلو کشتن هزاره ها را به کویته پاکستان نمیشود گرفت . وقت ظایع کردن است . کویته با هشتاد در صد باشنده طالبانء که دارد در عصر عثمان و عمر خود را حس میکنند . و از نظر همچو جماعت ء که کشتن هزاره ها و یا شیعیان را تکتء برای دخولی بهشت میدانند , جزای جز مرگ و سزای جر تباهی نمیبینم . حال پشتون های ما چطور به طلبه و یا به قاتلونه تبدیل شده اند و شده میروند خود داستان است دراز که فقط به از میان بردن طلبه و ملاه های انها میشود این وحشت وببریت را خاتمه داد . حالا هزاره یا باید از کویته پاکستان جل و پوستک خود را جمع کنند و راهی موطن اصلی خود افغانستان مرکزی شوند و یا حد اقل روز بیست طالب سر ببرند تا از نظر قدرت همسری به طالب کنند , این یک فتوای است عادلانه و اجرای انرا بر هر فرد هزاره و یا فاسی وان و یا افغان وطن پرست لازم میدانم . در قدم اول یک کمیته بررسی بر امور مردم هزاره کویته بسازید , و یا سازمان های برادران هزاره که قبلاء به فعالیت های کمک به هم نوع خود اغاز نموده اند , یک قسمت از سازمان خود را مسول جواب گویی به واقعات جدیدی که به کویته اتفاق افتاده نموده شروع به رساندن کمک های عاجل به خانواده های اصیب دیده نماید و در عین حال سازمان محکم و با قدرتء را از باشنده گان هزراه کویته که قابل اعتمادء جسمی و روحی باشند تشکیل داد ه , با در نظر داشت جزییات لازم شروع به یک سلسله فعالیت های نمایند که دندان شکن برای کسانی که دست به قتل هزاره ها میزند باشد . نترسید عمل کردن به مراتب اسان تر از فکر کردن این مهم میباشد . چمکنی .

    • آغای چمکنی سلام ! ما شاالله چه برداشتی و چه هم تحلیلی چه تحکیمی و چه هم تحمیلی . اینست حکم و داد رسی . نمیدانم در اخیر احکام نامه چرا جنابشان امضا و مهر ننمودند . بلی ! بلی ! اسم تخلصی شان از برای قوم هزاره ها چه در افغانستان وچه هم در پاکستان کفایت میکند . گفتار بزرگان یادم آمد اگر اجازه باشد عرض کنم : اگر قدرت بدست فلان افتد پشک ها را هم نل میزند . تشکر

جستجو در کابل پرس