IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > ماجرا های تام و جیری و نگرانی های منطقوی

ماجرا های تام و جیری و نگرانی های منطقوی

تام در شرائط کنونی توانائی پرداخت هزینه های بالای حمله نظامی را ندارد زیرا صدها هزار عساکر نظامی تام ازخاور دور گرفته تا خاور میانه و آسیائی مرکزی و نیز کشور های مختلف دیگر مستقر هستند لذا با توجه به بحران مالی ومشکلات اقتصادی جهانی، تام در پرداخت هزینه های گزاف این نیروها به مشکل مواجه است.بنابرین ناتوانی اقتصادی تام دلیل دیگری است که او را از حمله نظامی به جیری باز میدارد.
نیمان دبی
سه شنبه 21 سپتامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تام و جیری دو بازیگر بسیار مهم در فلم های کارتونی و انمیشن تصمیم میگیرند تا بطورمؤقت از دنیای انمیشن فاصله گرفته وارد دنیای حقیقی تأتر شوند. اینجاست که تام در حالیکه جیری را تعقیب میکند ناگهان از صفحه پرده سینما بیرون آمده بصورت زنده در مقابل تماشاگران تالارقرارمیگیرد متعاقباً جیری نیز که نمیتواند بدون تام زندگی کند با پاره کردن پرده سینما در دنیای حقیقی قدم گذاشته با برداشتن کلاهش در برابر تماشاگران تعظیم میکند. بناءً جست و خیز و فرارو تعقیب در عالم حقیقی شروع میشود:

جیری و همراهانش در منطقه ای زندگی میکنند که هزاران میل از محل زندگی تام فاصله دارد ولی از آنجائیکه تام نمیتواند بدون جیری زندگی کند ، لذا او با ید هزاران کیلومتر مسافت را طی کند تا در کنار دوست دیرینه خود قرار گرفته بازی های خود را با او شروع نماید. اینجاست که تام همراه با صد ها هزار سرباز مسلح در اطراف محل سکونت جیری فرود می آید.

نگرانی های منطقوی

استقرار صدها هزار نیروی نظامی تام درمنطقه و درگیری های پراکنده آنان با گروه ها و سازمان های مسلح در نزدیک مرز های کشور جیری و نیز حرکت ها و اقدامات مشکوک و رجز خوانی های پوشالی تام وجیری،باعث نگرانی بسیار عمیق بین باشندگان منطقه میگردد . آنان بدون اینکه بازی های این دو دوست دیرینه و جو سازی پشت پرده ای این دو حیله گرتاریخ را متوجه شوند، نگران حمله نظامی تام به جیری و از بین رفتن ثبات سیاسی در منطقه هستند. ولی تام با وجود حضورواستقرار نیروهایش درشرق، غرب و جنوب محل اقامت جیری،بنا به دلایلی ذیل ، نمیخواهد از نیروی نظامی علیه اواستفاده کند:

(1) عدم همکاری همسایه های جیری

هر مهاجم که بخواهد به کشوری حمله کند در صورتی میتواند امیدی پیروزی داشته باشد که از حمایت همسایگان آن برخوردار باشد درین جا همسایگان جیری با وجود اختلاف بسیار شدید با جیری باز هم بخاطر صدمات احتمالی به اقتصاد شان و شاید بخاطر ترس از اینکه ممکن است مستقیماً هدف قرار بگیرند، مخالف هر گونه حمله نظامی به قرارگاه جیری هستند.

(2) مشکلات پشتبانی نظامی و لوجستیکی

هر نیروی ضربتی که به یک کشور حمله کند باید از پشتیبانی قوی تدارکات نظامی و لوجستیکی بر خوردار باشد ولی در صورت حمله نظامی نیروهای تام، پشتیبانی و رساندن امکانات نظامی از ده ها هزار کیلومتر توسط نیروی هوائی کار بسیار مشکل و حتی غیر ممکن خواهد بود.

(3) هزینه های گزاف

تام در شرائط کنونی توانائی پرداخت هزینه های بالای حمله نظامی را ندارد زیرا صدها هزار عساکر نظامی تام ازخاور دور گرفته تا خاور میانه و آسیائی مرکزی و نیز کشور های مختلف دیگر مستقر هستند لذا با توجه به بحران مالی ومشکلات اقتصادی جهانی، تام در پرداخت هزینه های گزاف این نیروها به مشکل مواجه است.بنابرین ناتوانی اقتصادی تام دلیل دیگری است که او را از حمله نظامی به جیری باز میدارد.

(4) مشکلات داخلی

حمله نظامی تام باید از حمایت کانگریس که یک نهاد بسیار قوی و تصمیم گیرنده در کشور تام است، برخوردار باشد ولی با توجه به دوستی و روابط دیرینه کشور های تام و جیری در گذشته و مهاجرت تعداد زیادی ازهموطنان جیری در کشور تام ، تعدادی از اعضای بلند پایه در کانگریس و نهاد های قوی دیگر، فرزندان همان مهاجران هستند. بنابرین آنان با وجود داشتن مقام های بسیار مهم در آنجا باز هم از حمله نظامی به کشور نیاکان خود حمایت نمیکنند بناءً تام نمیتواند حمایت کانگریس را برای حمله نظامی به قرارگاه جیری داشته باشد.

(5) قدرت نظامی جیری

تام و اطرافیانش قدرت نظامی ، اقتصادی و پبشرفت های علمی جیری را نمیتوانند نادیده بگیرند. از همه مهمتر تعداد 5 میلیون بمب های هوشمند که توسط رهبران کشور جیری ساخته شده اند. این بمب ها قدرت تخریب هر چیزی را دارند زیرا این ها نیاز به جت های جنگی برای حمل و موشک های دوربرد برای پرتاب ندارند بلکه همه این ها از جنس بشر هستند که فقط طبق برنامه که در ذهن شان نصب شده عمل میکنند. ساخت این سلاح خطر ناک نیازی به بارود و تیکنالوجی پیشرفته ندارد بلکه یک فرد بسیار زرنگ با قیافه ریائی مذهبی همراه با چند جلد کتاب و یک مدرسه یا کدام محل ساکت و آرام لازم است. درین جا شست و شوئی مغزی با تفسیر غلط از روایات و احادیث شروع میشود. از زود گذری عمر، پلیدی دنیا و از اینکه هیچ کس درین دنیا نمی ماند گفته میشود، به تعقیب آن از عذاب الهی، وعده های پروردگاربرای دوزخیان ، از حساب و کتاب و میزان روز جزاء، از فشار قبر، سؤال نکیر و منکر ، پل صراط، شعله های آتش و سوختن افراد منحرف در آن گفته میشود. کم کم ذهنیت ها آماده میشوند .. بعداً تعریف از رفاه و آسایش افراد نیکو کار تشریح میشود.مثلاً باغ و بوستان، چشمه های پر آب ذلال معرفت، درخت های پرمیوه، حوران بهشتی باکره در حالیکه به بالشت ها تکیه زده اند و منتظر هستند،زندگی ابدی، و بلآخره تمام امکانات رفاهی در بهشت جاویدان ... همه اینها در چند قدمی قرار دارند. وقتی ذهن ها آماده عزیمت به بهشت شدند بعداً برای آنان گفته میشود که راه رسیدن به خلد برین این است که به بمب های هوشمند انسانی مبدل شده طبق هدایت فرماندهان شان خود را منفجر کنند.

با توجه به دلایلی مذکور، تام ترجیح میدهد با حفظ موقعیت برتری نظامی از تمام ابزارهای غیر نظامی برای اعمال فشار از جمله تحریم های سیاسی، اقتصادی و نیز تهاجم فرهنگی علیه جیری استفاده نموده او و همراهانش را وادار به کرنش کند.

تام برای افزائش اعمال فشار تلاش میکند با استفاده از انگشتان دست تونل های کوچک اطراف قرارگاه جیری را بی بندد تا او نتواند مخفیانه و دور از دید دوربین های هوشمند افراد تام ، مواد اولیه را برای پختن کیک زرد و نیز تولید موشک های دوربرد بدست آورد.

ازطرف دیگر جیری با استفاده از زرنگی، ذهانت، سیاست های مروج روز و حیله گری نه تنها تمام برنامه های تام را خنثی میکند بلکه در مقابل تام و اطرافیانش با شدت تمام عرض اندام نموده دست به اجرای برنامه های ذیل میزند:

1. تولید موشک های دوربرد

2. تلاش برای تولید کیک زرد

3.تولید و ساخت بمب های هوشمند

4.حمایت وتجهیز گروه ها و سازمان های مخالف تام

5. راه اندازی تبلیغات گسترده برای مقابله با تهاجم فرهنگی تام.

تام تلاش میکند تا از جیری یک چهره وحشتناک ، دهشت افگند، سلطه گرا و خطر بالقوه برای کشور های همجوارش معرفی کند زیرا او میخواهد با نشان دادن جیری به عنوان یک خطر بسیار جدی ، تجهیزات نظامی فرسوده خود را بر سر همسایگان جیری فروخته سرمایه های آنان را به یغما ببرد. اینجاست که تام با صحنه سازی و بزرگنمائی برنامه های موشکی و هسته ای جیری، موفق به فروش شصت میلیارد دالر تجهیزات نظامی به یکی از کشور های همجوار او میگردد.

در پایان، با چشمک زیبای تام بسوی تماشاگران، پرده خوشرنگ تأتر پائین میآید ولی تماشا گران از لابلای پرده می بینند که این دو دوست دیرینه با فشردن دستان یکدیگر و تبادله جملات مرسوم چیرز و سلامتی ومیل پیمانه ای شربت شعیر، رفع خستگی نموده با خاطر آسوده و قلب مطمئن بسوی دیار خویش رهسپار میشوند.

نثار نایمان دبی

19/09/2010

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

جستجو در کابل پرس