صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > دروغ های انتخاباتی طالب نکتایی پوش!

دروغ های انتخاباتی طالب نکتایی پوش!

طالب نکتایی پوش انور الحق احدی که خود در اختلاس و چپاول دارايی های همگانی دست داشت و تا همين چندی پيش بدنه ی اصلی تيم کرزی را تشکيل می داد و...
سه شنبه 24 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: طالب نکتایی پوش، انورالحق احدی که يکی عناصر کليدی در ايجاد سیستم فاسد حامد کرزی محسوب می شود، در گفت و گو با خبرگزاری رويترز با انتقاد از سیاست های متناقض حامد کرزی برای گفت و گو با آدمکشان طالب، گفته است که اگر او رييس جمهور افغانستان شود، گفت و گو های مستقیم با طالبان خواهد داشت و افزوده که در گفت و گو دو طرف پيشنهاداتی دارند، پيشنهادات طالبان را می شنود و برخی از آنان را می پذيرد.

خبرگزاری رويترز می نويسد انورالحق احدی که مانند اکثر طالبان پشتون می باشد، گفته است که او بر بنيادگرايان اسلامی فشار خواهد آورد تا انتخابات مستقیم را پذيرفته و حکومت با مدارای اسلامی برپاکرده و به زنان اجازه دهد کار کرده و رای دهند.

طالب نکتایی پوش انور الحق احدی که خود در اختلاس و چور و چپاول دارايی های همگانی داشت و تا همين چندی پيش بدنه ی اصلی تيم کرزی را تشکيل می داد و با نزديک شدن به پايان دوره ی رياست جمهوری کرزی استعفا داده، اکنون مانند همکيش و همفکر ديگر خود، طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمدزی به انتقاد از کرزی و اداره او روی آورده و در گفت و گو با رويترز ادامه می دهد که کرزی پس از پايان يافتن دوره ی رياست جمهوری باید استعفا داده و برای حکومت يک سرپرست انتخاب شود.

انورالحق احدی طبق گزارش سال 1384 رياست مستقل مبارزه با فساد و ارتشای اداری مستقيم در اختلاس اموال دولتی دست داشته است. اين رياست در گزارش محرمانه خود به رييس جمهور افغانستان که برای نخستین بار توسط کابل پرس افشا شد، می نويسد که قراردادی برای اجازه دو باب حويلی يک منزله و دو منزله بين بانک ملی افغان و انورالحق احدی امضا شده و در معامله غبن آشکار صورت گرفته است. اين دو حويلی که متعلق به بانک ملی افغان می باشد، در منطقه ی وزير اکبر خان قرار دارد و کرايه ماهانه يکی از آن ها ماهانه چهارهزار دالر آمريکایی (دو صد هزار افغانی) بوده اما آقای احدی با نفوذ خود آن را ماهانه سه هزار افغانی برای مدت سه سال کرايه کرده است. اين در حالی ست که يک اتاق نم دار و گلی در دورترين نقطه ی شهر کابل، به سختی به سه هزار افغانی پيدا می شد.

در کنار اين خيانت و دزدی آشکار يکی از کليدی ترين وزرای حکومت حامد کرزی، انور احق احدی در فهرست متجاوزان منطقه ی شیرپور شهر کابل نيز می باشد. اين منطقه توسط زورمندان و مقامات ارشد حکومت تقسیم شده و هر کدام با هزينه ی صد ها هزار دالر و گاه ميليون ها دالر، کاخ های گوناگون ساخته و بيشتر آنان ماهانه به هزاران دالر به موسسات و سازمان های مختلف کرايه داده شده است. وزير کليدی افغانستان، انورالحق احدی تا توانسته است، اقدام به چور و چپاول نموده است.

از ديگر شاهکارهای طالب نکتایی پوش، تلاش برای گرفتن قرضه های کلان از بانک جهانی می باشد. وی بارها طرح های مختلفی را برای قرض از بانک جهانی به پارلمان افغانستان ارايه کرده است. تلاش احدی برای زير قرض بردن افغانستان چنان بوده که باید گفت که او در بيشتر موارد کارمند بانک جهانی بوده و نه دولت افغانستان.

باز هم در کنار اين موارد، اختلاف در حساب و کتاب وزارت مالیه سالانه به ميليون ها دالر سالانه رسیده که يکی ديگر از شاهکارهای طالب نکتایی پوش می باشد.

تحويل گرفتن پروژه های نيم بند و اختلاس شده از طرف دولت افغانستان که توسط ان جی او های داخلی و بين المللی صورت گرفته يکی ديگر از دستاوردهای اين نکتايی پوش است.

متاسفانه وزارت مالیه چه در دوره ی اشرف غنی، احدی و چه اکنون سیستم کاملا بسته داشته و اجازه ی تحقيق برای خبرنگاران به شدت محدود شده است. حدس زده می شود چنانچه تحقيقات آزادانه صورت گيرد، نتايج بسیار تاسف آوری بدست خواهد آمد که اختلاس، چور و چپاول آشکار اشرف غنی احمدزی و اشرف غنی احمدزی را نشان می دهد.

ان. جی. او سالار استعفا داد

اما گمان نمی رود معاشات گزاف انورالحق احدی از منابع مختلف قطع شود!/ از انورالحق احدی و اشرف غنی احمدزی به عنوان طالبان نکتایی پوش یاد می شود.

پنج شنبه 5 فوريه 2009بيش از بيست ميليون دالر اختلاف در حساب و کتاب وزارت ماليه!

انورالحق احدی پاسخ دهد!

شنبه 9 فوريه 2008کابل پرس افشا می کند!

بيش از يک ميليون دالر سوء استفاده در بانک ملی افغان

همراه با يک مورد، 144 هزار دالر آمريکايی سوء استفاده توسط انور الحق احدی

يكشنبه 9 دسامبر 2007, نويسنده: کامران میرهزار


اختلاس و قانون شکنی وحيدالله شهرانی

متهم به اختلاس و قانون شکنی، شهروند کشور انگلستان با عدم تجربه ی کاری، سرپرست وزارت تجارت می شود/ همراه با اسناد/ اداره انجمن مدنی و حقوقی افغانستان

پنج شنبه 5 فوريه 2009


کابل پرس افشا می کند:

افشای اسناد کامل تری از معاش گزاف اديب فرهادی!

معاش ادیب فرهادی 484 برابر معاش کارمند عادی در افغانستان، دو تا چهار برابر معاش بهترين متخصصان اقتصادی در اروپا و آمريکا و بيشتر از معاش بسیاری از رييس جمهوران دنیا

يكشنبه 8 فوريه 2009, نويسنده: کامران میرهزار


طالب نکتایی پوش دیگر هم می آيد

کنترل بخش های مالی در دولت افغانستان توسط طالبان نکتايی پوش کاملا با برنامه ريزی صورت گرفته است. هدايت امين ارسلا، اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی، حنيف اتمر و فاروق وردک کليدی ترين عناصری محسوب می شوند که در ساختن حکومت فاسد و سرشار از اختلاس و فساد سهم داشتند و تقريبا بيش از هشتاد و پنج درصد جابجایی های مالی در دولت افغانستان زير نظر آنان صورت گرفته است

چهار شنبه 25 فوريه 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • یکی از شرین کاری های که تیم احدی کرده است اینست که جیلانی پوپل معاون حزب افغان ملت ویکی از فاشیستان امروز هنوزهم به حیث ریس اداره ارگان های محلی مشغول خدمت به افغان ملت است وروسای اداره های موثر ولایتی را تعین ومقرر میکند ولی در مطبوعات با احدی یک جنگ زرگری را جهت منحرف ساختن اذهان عامه براه انداخته که گویا وی مخالف کاندیداتوری احدی به حیث نماینده حزب افغان ملت است.

  امروز افغان ملت مانند کنه به جان ریشه های این دولت افتاده است وشکی نیست که افغان ملت که با داشتن اعضای خود در پست های کلیدی کمسیون مستقل انتخابات وریاست دولت وارگان های محلی، با جعل کاری در انتخابات کاندید خود را به قدرت رسانیده ودمار از روزگار سایر افوام بکشند. بنا بهتر است که همه بیدار بوده وکوچکترین تحرکات این سازمان فاشیستی را برملا سازیم وگول دروغ پراگنی های این فاشیست هارا نخوریمش

 • برای گذشتن به حامد کرزی در انتخابات به چند میلیون دالر ضرورت داشت برای خود گرفت رفت حالا بد گوی او را میکند که مردم شک نکنند چال های قدیمی.

 • آقای احدی سابق وزیر مالیه افغانستان وامروز کاندیدی اش را در پست ریاست جمهوری پیشکش نموده است،این به آن معنی هستکه،چور وچپاول اکنون بیک پیشه وحرفه وفرهنگ مبدل شده است.وی میداند ،بهر اندازه که مقام بالا رود صلاحیت و دست بالا داشتن در چور وچپاول به همان اندازه بالا است ،کنترول وکسی صلاحیت آنرا ندارد،تا هر چند میتوانی وهرزمان میتوانی چور کنی وانتقال بدهی.چپاولگران باید از وقت استفاده کند وخودش را کاندید کند.تا وقتیکه مردم درک درست از حقوقش وحق انتخاب کردن را نداشته باشد،چپاولگران ودزدان ریس جمهور میشود.

 • من هم با تآید سخنان دیگردوستان، مینگارم که، آقای احدی کسی است که از نام وعملکردهای گذشته واهداف پیشرویش مشخص است. زمانیکه این اقا وزیر نبود، در رسانه هابلندگوی طالبان فرهنگ ستیز بود؛ وزمانیکه بدستوربیگانها وزیر شد تا پول کمک شده را از راههای گوناگون یا دوباره برایشان برگرداند ویا جیب خود وانجوهارا سیر سازد. این از هیچکس پنهان نیست. اگر مردم افغانستان، برای چنین شخص رای میدهند،بهتر است که اول اوغون شوند وبعد هموند حزب اوغون ملت وبعد طالب وگلبدین، در غیرآن وجدان بیدار وخودشناختگان هوشیار هرگز در صندوق این اهریمن زاده طالب اندیش وفاشیست ، رای خویش را نخواهند ریخت !کسیکه در وزارت این اقا رفته باشد، بهتر میداندکه احدی یعنی چگونه آدم است؟ اگر رییس جمهور شود، این سرزمین واین کشور رابه چه مبدل خواهدکرد؛ خانه کوچی ویا قبیله بازار اوغانگرایی، آن زمان تآثیر مصیبت کارهای این مرد خم چشم را خواهید دانست که احدی یعنی که است؟

  • محترم آقای انورالحق « احدی » !

   پاراگراف زیر را از مقالۀ ( عوامل زوال پشتونها ) که بقلم و اندیشۀ ناب جنابعالی نگارش یافته انتخاب ، غرض داوری شخص خود شما و خوانندگان تقدیم میدارم .

   « ... پشتونها معتقد اند که آنها اکثریت را در افغانستان تشکیل می دهند و دولت افغانستان بوسیلۀ پشتونها تشکیل شد و افغانستان تنها دولت پشتونی درجهان است واقلیت ها باید هویت پشتونی دولت افغان را بپذیرند . پشتونها مناقشه می کنند که این قاعده باید در مورد افغانستان نیز صدق کند ...سلطۀ پشتونها احتمالاً دوباره رجعت میکند » .

   آقای احدی !

   احسنت به تسویل ، طرز تفکرارتجاعی واندیشۀ برانگیختن احساسات قبیلوی کاملاً نادرست شما !

   سوگمندانه باید گفت: تا هنوز ارقام قابل اعتماد و سرشماری کل نفوش کشوررا ، حاکمان حریص ، مبنی برطماع سلطه جویی دوامدار ، بدسترس ملت قرار ندادند ، شما باید این حقیقت وواقعیت را بپذیرید که اکثریت و اقلیت در افغانستان ، جـُز افسانۀ سلطه جویان ، چیزدیگری بیش نیست ، هیچ فردی تا سرشماری حقیقی کشور، صلاحیت اینرا نخواهد داشت که ازاکثریت واقلیت قلمفرسایی نماید .

   دوم اینکه ، وطن تاریخی ما ، قبل از تأسیس حکومت 1747 ابدالی ، سرزمین ناشناخته ی نبود ، که شترکوچی بیابان گردی ، نا خود آگاه درعلفچرآن زانو زده و صاحب شتر بهت زده چاراطراف خود را خالی از سکنه یافته و از کشف سرزمین جدیدی فریاد خوشی برآورده و بدون فوت وقت پرچم قبیلۀ خود را به اهتزاز و آنرا هویت داده باشد؟! . چگونه شما بخود جرآت داده ، بروی اوراق زرین تاریخ خراسان زمین ، پردۀ سیاه می کشید و تاریخ را وارونه جلوه می دهید ! جای تشویش ، سوال برانگیز و خجالت آورست ، حتا این نوع طرز نگرش ، شخصیت شما را نیز زیرسوال می برد . سوال اساسیی که اینجا پیدا میشود اینست : از سدۀ پنجم تا سدۀ نزدهم ، آغاز بقدرت رسیدن طایفۀ سدوزایی آیا این کشور نه نامی نه نشانی و نه رهبری داشت ؟. آیا درتأسیس و حفظ استقلال این سرزمین تنها پشتونها رول داشتند یا اقوام دیگری هم جانهای شیرین شانرا درین راه فدا کرده اند ؟ . چرا شما از دولت های مستقلی چون طاهریان ، صفاریان ، سامانیان ، غزنویان ، غوریان ، تیموریان ، عمداً چشم پوشی واولین مؤسس دولت مقتدر ومستقل طاهر فوشنجی را بباد فراموشی می سپارید ، اگر قرار باشد قدرت سیاسی را پتانها در هندوستان بدست بگیرند و نام تاریخی آنرا پتانستان بگذارند ، آیا این نام به جامعۀ جهانی و مردم بومی آنجا مورد قبول قرار میگیرد ؟ . در صورت « رجعت سلطۀ » ! پیش بینی شما چیست ؟ همان نسل کشی طالبی ، یا به بهانۀ آوردن امنیت بمعنی تأمین کنندۀ حکومت قوم خاصی بر ملت ؟!. همان طرز نگرشی که الزاماً جز شکست نتیجۀ خوبی نخواهد داد .

   جناب احدی صاحب ! .

   ملت ما آن مردم صد سال قبل نیستند که آبریزۀ شستشوی پای « پیر» ها را تبرک گفته بنوشند ؟! . خوب می دانند که هدف و سلوک شما ، معضلات را پیچیده ترومشکلات را عدیده تر می سازد ، بهتراست دم از برابری و وحدت ملی نزنید ، تا زمانی ملت برشما مشکوک خواهند ماند ، و رأی مردمی را بدست نخواهید آورد ، که حسابات مُبهم و سوال برانگیزدورۀ کار کردگی وزارت مالیه ، وازاهداف فاشیستی حزب افغان ملت به پیشگاه مردم حسابدهی شفاف و معذرت خواهی نکنید .

  • قابل توجه جناب احدی صاحب : آقای استالفی ممنون شما که سطری چند از بیانات احدی را نقل قول کرده و مارا در شناخت بهتر وی کمک کردید.. جناب احدی صاحب از هویت سیاسی بیمار گونه شما تا اندازه اگاه بودم اما از خوابی که می بینبد حالا واقف شدم. اینجانب به شخصیت شما احترام فوق العاده داشتم زیرا شما را فرد تحصیلکرده و با فرهنگ میدانستم.اما حالا ذانستم که تخصص شما به چراغی میماند که در اختیار دزد باشد. با اینکه قوم پشتون را بی نهایت دوست دارم و هموطنم میدانم از شما و همقطاران افغان ملتی تان که تخم نفاق را درین سرزمین میکارید شدیدا متنفر هستم. به برادران پشتون خود یک مطلب را بسیار ساده میخواهم خاطر نشان کنم تا در دام شما ادم خواران نیافتند. پشتون های هم وطن از احدی بپرسید درین هفت سال که مشغول غارت دارایی های عامه بودید کدام پشتون ناتوان را درین ثروت باد اورده شریک ساخته است ؟ احدی فقط یک هدف دارد : او و امثال وی با دامن زدن احساسات پاک ملت پشتون انها را به دفاع از خود میخوانند تا هر چه بیشتر به غارت دارایی های عامه بپردازند و گنج های قارونی برای خود ایجاد کنند. اما غافل از انند که دیگر نمیتوانند مردم را گول زده وبه اهداف ناپاک خود نایل ایند. ازینکه از شما در یکی از نوشته هایم به عنوان یک متخصص مسلکی دفاع نموده ام خجالت هستم..

 • عجب نمایشاتی در کشور ما جاریست مدت شش هفت سال تا توانستند از بیت المال و کمکهای جامعه جهانی خوردند و نوشیدند همینکه دوره
  آقای کرزی رو به خلاصی نهاد اکنون خود را برای یک دوره پنج سال غارت و چور وچپاول دیگر آماده می نمایند، آقای احدی در این مدت تاتوانست از امکانات دولتی به نفع خود و حزب افغان ملت سوء استفاده نمود، وی در زمانیکه رئیس افغانستان بانک بود نود فیصد از جایداد های بانک را بمنظور استفاده دفاتر افغان ملت بکار برد و این سوء استفاده از ملکیت های دولتی تا کنون ادامه دارد.
  همه خانواده آقای احدی در پاکستان، و دوبی زندگی دارند فرزندان آقای احدی با صرف ملیونها دالر پول بیت المال در شهر دوبی زندگی دارند
  آیا این پولها از کجا بدست آمده است من نمیدانم این آقا که هفت سال با دزد جوال گرفته به کدام دلیل خود را باز به انتخابات کاندید نموده است.

 • آقای احدی ! شما در جواب پرسش آقای میرزایی در تلویزیون آریانا که علت اساسی نامزدی تان در پست ریاست جمهوری چیست ؟ فرمودید :

  میخواهم ییشتر ازین مصدر خدمت به هموطنان خود شوم !! زهی وقاحت و بی حیایی !

  آقای احدی : تاحال چی خاکی را بالای کلخی نموده اید که بعد ازین بکنید ؟ ایا آنهمه سرمایه یی را که از برکت جی کاکاجی تان اندوخته اید کفایت نمی کند ؟ لاحقل یکبار (به گفتۀ داکتر نجیب مرحوم وقتی بالای کمود تشناب تان می نشینید ) فکرکنید که اینهمه دالر و ایرو از کجابه نمبرحساب بانکی تان آمده است ؟ آغا شما چکاره اید ؟

  باحضور شمادر وزارت مالیه ، شرایط زنده گی مردم ما از غرییی به تحت فقر رسیده است ! با ریاست جمهوری خود چی خواهید کرد ؟ آخر شما از جان بی جان این مردم به خاک افتیده دیگر چی میخواهید ؟ شما این مردم بیچاره و بی نوا را در عالم بیسوادی به ملیارد ها دالر مقروض بانک های یهودان کردید که هفت پشت شان باید هم قرض بپردازند و هم مفاد آنرا ! آیا این خدمت است ؟ کمی بشرمید !! اگر از بنده گان خدا نمی شرمید از خدا بشرمید !

  اطمینان دارم شما ها یک روزی مانند صدام زیر چوبه های دار باداران تان می شاشید ، ولی آنگاه شاشیدن تان هیچ درد این ملت مظلوم ، مقروض و فقیر را شفا نخواهد بخشید !

 • آقای احدی.
  خودت بهتر میدانی که ،منشاً تمام بدبختیها در جامعهً امروزی افغانستان شخص جناب عالی شما هست،اعم از تفرقهً قومی تا اختلاص ،چوروچپاول دارائی عامه.
  ملیتهای پشتون وغیر پشتون همه میداندکه ،شمابه ملت افغانستان احترام ندارید،جیب تان اهمیت بیشتر دارد.رنجهای مناطق پشتون نشین وسایر نقاط کشور از سیاست بیگانه پرستی شما است.خونهای ریخته شده توسط خارجیها وراهنمایهای بیگانه پرستی ات با آقای کرزی برای همه معلوم وآشکارا میباشد.روی آقای کرزی را خودت با دو دست سیاه وخجیل ساختید.خودت خوب میدانی که ،هیچ کس چه پشتون وغیر پشتون برایت رائ نمیدهنداما،میخواهی جای پای در پارلمان باز کنی،انشااله که دراین اقدام هم ناکام استی.
  قسمیکه همه میداندکه با هیچ کس وهیچ چیز ایمان وعقیده نداری،لذا ترا به پدر عربی ات قسم که، جرعهً احساس خدمت در قلب و نهاد خودت موجود است؟البته که نه.

 • احدی یک سارق تمام عیار است و بس! دانش و سوادش مانند چراغیست در دستان یک دزد! بهتر است بدون رئیس جمهور باشیم تا اینکه یک دزد ریاست جمهورئ کشور را بدست داشته باشد.

 • بد بختی وسیاه روزی،بیشتر مردم افغانستان زمان آغاز خواهد شد که اگر احدی این طالب نیکتایی پوش که به مراتب بد تر وخطر ناکتر از طالبان لنگی پوش می باشد، به کرسی ریاست جمهوری برسد! بر مردم شریف ماست تا فریب حرف ها ومکاره گی های این خاینین متعصب وهژمونیست های قوم گرا را نه خورده وبه حرف های این ها توجه نه نموده بلکه لازم است عمل کرد های شان را مورد توجه ومُداقهء خویش قرار دهند.

  • میگویند وقتی کشتی غرق میشود اول موشها فرار میکنند و این آقا هم عین موشی است که در خانه ی سکونت دارد و همیش به فکر این است که چگونه چت و دیوار های آن خانه را سوراخ کند . حال اگر این موش با داشتن دسترسی در یک بخش خانه در کوشش ویرانی آن و سیر کردن خود باشد فکر کنید اگر این موش صاحب خانه باشد چه خواهد کرد نه تنهااینکه اموال خانه را خورده و از بین میبرد بلکه مردمان آن خانه را نیز خواهد خورد به نظر من این آقای که تحصیلات خود را در امریکا تکمیل کرده و مدت هم در آنجا تدریس کرده نه تنها اینکه افغانستان را تا جاییکه توان دارد میخورد بلکه بعدا آنرا به باداران خود به فروش نیز میرساند . پس لطفا آگاه باشید و برادرانه تقاضا دارم که به وی هرگز رای ندهید !!!!!!!!!!!!!!!بلکه فکر رای دادن به وی رانیز نکنید زیرا اگر وجود تان را از ایکوسیستم کثیفی حکمفرما در افغانستان نجات داده نمیتوانید حد اقل افکار تان که پاک بماند . به امید پیروزی پیروان راه حق

  • برادر محتر!
   این آقا موش نه بلکه پشک خانگی است ماده صفت که در اخیر سال یعنی در ماه های حوت و حمل برای خود جنس مذکر پیدا میکند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس