صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > طالب نکتایی پوش دیگر هم می آيد

طالب نکتایی پوش دیگر هم می آيد

کنترل بخش های مالی در دولت افغانستان توسط طالبان نکتايی پوش کاملا با برنامه ريزی صورت گرفته است. هدايت امين ارسلا، اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی، حنيف اتمر و فاروق وردک کليدی ترين عناصری محسوب می شوند که در ساختن حکومت فاسد و سرشار از اختلاس و فساد سهم داشتند و تقريبا بيش از هشتاد و پنج درصد جابجایی های مالی در دولت افغانستان زير نظر آنان صورت گرفته است
چهار شنبه 25 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

منابع مختلف به کابل پرس? گفته اند که "هدایت امین ارسلا" که از او به عنوان يکی ديگر از کليدی ترين حاميان معنوی طالبان ياد می شود، خود را برای ورود به رقابت های انتخابات رياست جمهوری افغانستان آماده می کند.

هدايت امين ارسلا از مهره هایی ست که سال ها در آمريکا زندگی کرده است و طبق اسناد وزارت امور خارجه اين کشور، در صورت شکست طالبان (امارت اسلامی) در امور حکومت داری، از طالبان تکنوکرات (نکتایی پوش) مانند هدايت امين ارسلا استفاده خواهد شد.

طالبان تکنوکرات به جای طالبان قرون وسطایی- وزارت خارجه امریکا افشا می کند!

بعد از سقوط رژيم طالبان، خيل زيادی از به اصطلاح تکنوکرات های طالب که عموما کارمندان بانک جهانی بودند، وارد سیاست های افغانستان شده و کنترل بخش های کليدی بويژه بخش های مالی کشور را به دست گرفتند. اين افراد در کنار دريافت معاش های گزاف دالری از منابع مختلف که گاه بيش از پنجاه هزار دالر آمريکایی در ماه نيز می شود، از امکانات دولتی تا جایی که در توان داشته و دارند، به نفع مسایل شخصی، خانوادگی و گروهی خود استفاده کرده و می کنند. برای نمونه انورالحق احدی ضمن چپاول دارايی های همگانی و تلاش برای وابسته کردن افغانستان به بانک جهانی و سیاست های آن، مستقیم به حيف و ميل و سوء استفاده از دارايی های همگانی دست می زند و گاهی در معاملات اختلاس فاحش انجام می دهد و يا به يکی از چور کننده گان شیرپور می پيوندد.

اين طیف از طالبان نکتايی پوش علی رغم تحصيلاتی که در غرب داشته اند، بدون هيچ انگيزه مثبت و فقط برای سوء استفاده و پيش بردن منافع شخصی و گروهی و پيش بردن سیاست های صاحبان خود، پای به افغانستان گذاشتند. دستاورد چند ساله ی طالبان نکتايی پوش که بخش های اقتصادی را کاملا در اختيار داشتند و دارند، اختلاس، چور، چپاول و سوء استفاده ميليارها دالر می باشد و اين در حالی ست که تقريبا هيچ پروژه ی زيربنایی در افغانستان به انجام نرسیده است و حتا پروژه های زيادی که ادعا می شود انجام شده، در اثر اختلاس و عدم هزينه درست، با تخريب مواجهند.

اگر با دقت به مسایل افغانستان در چند سال اخير نگريسته شود، مشخص می شود که کنترل بخش های مالی در دولت افغانستان توسط طالبان نکتايی پوش کاملا با برنامه ريزی صورت گرفته است. هدايت امين ارسلا، اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی، حنيف اتمر و فاروق وردک کليدی ترين عناصری محسوب می شوند که در ساختن حکومت فاسد و سرشار از اختلاس و فساد سهم داشتند و تقريبا بيش از هشتاد و پنج درصد جابجایی های مالی در دولت افغانستان زير نظر آنان صورت گرفته است.

در کنار کنترل شاهرگ های اقتصادی افغانستان، گروه طالبان نکتايی پوش سرشار از تعصب معمولا با انزجار و نفرت با گروه های قومی ديگر برخورد کرده اند. برخورد های تعصب آميز اشرف غنی احمدزی در ياد بسیاری از دانشجويان مانده است. زمانی که اشرف غنی با تعصب و انزجار مانع رشد زبان فارسی در دانشگاه شده و حتا استفاده کنندگان کلمات زيبا و روان فارسی با خشم او و اطرافيانش مواجه می شدند.

اکنون يکی ديگر از طالبان نکتايی پوش که تا هنوز بر کرسی وزارت ارشد لم داده است، می خواهد وارد رقابت های انتخاباتی شود.

منابع مختلف به کابل پرس می گويند که هدايت امين ارسلا وزير ارشد حکومت فاسد حامد کرزی در کابل فقط معاش دریافت می کند و در خواب بسر می برد.

امين ارسلا يکی از نزديکان خاص يکی از فاسد ترين و ديکتاتورترين شاهان افغانستان محمد ظاهر بود و اکنون در تلاش است تا حمايت مقامات آمريکایی را در انتخابات به نفع خود جلب کند.

طالبان تکنوکرات به جای طالبان قرون وسطایی

وزارت خارجه امریکا افشا می کند!

پنج شنبه 10 ژانويه 2008, نويسنده: حکيم نعيم


امير ارسلا خواب است يا به مصالح کشور فکر می کند؟

عکسی از جلسه ی مقامات بلندپايه ی دولت جمهوری اسلامی افغانستان و نمايندگان شورای امنيت سازمان ملل

چهار شنبه 26 نوامبر 2008


دروغ های انتخاباتی طالب نکتایی پوش!

طالب نکتایی پوش انور الحق احدی که خود در اختلاس و چپاول دارايی های همگانی دست داشت و تا همين چندی پيش بدنه ی اصلی تيم کرزی را تشکيل می داد و با نزديک شدن به پايان دوره ی رياست جمهوری کرزی استعفا داده، اکنون مانند همکيش ديگر خود، طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمدزی به انتقاد از کرزی و اداره او روی آورده است

سه شنبه 24 فوريه 2009


زلمی خلیل زاد، علی احمد جلالی و اشرف غنی احمدزی شهروندان افغانستان نيستند

بند اول ماده ی 62 قانون اساسی در شرایط رييس جمهور: تبعه افغانستان ، مسلمان و متولد از والدين افغان بوده و تابعيت کشور ديگرى را نداشته باشد.

جمعه 30 ژانويه 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • Mr Kamran Mir hazar

    WOuld you please informe us who is the auther os these rubish artcieles. If the writer is you than you shouldn’t put your name there If you ashmed of putting your name than why you publish and write such stupid articles.

  • اشتباه نشود كه فاشيستان قبيله از هر قماشى كه باشند باز هم يكى اند. صدبار اكر به دجله بشوييد زاغ را...تا بنكرى همان شيه و زشت وبدنموست.همان يك فاشيست بنام اخوان المسلمين در يكروز همه خلقى شدند همين خلقى ها دريك روزكه امين تركى را تو سط بالشت خفه كرد و در؟؟؟ انداخت همه امينى شدند به صدها هزار نفراكثرا از اقوام غير بشتون را كشتند همين خاملين ها دريك روزهمه طالب شدن جون در قتل تجارب كافى داشتند تاجك ها هزاره ها و اوزبيك ها و ديكر اقوام را قتل عام نمودند.به قندهار بردند از انجا كسى نيامد.طالب هاى بيكتاييدار بطرف غرب رفتند در حاليكه طالب هاى تنبان دار با فا شيستان عرب يكجا وطن داران ما را قتل كردند.طالب هاى نيكتا يي دار همه بيت المال را به يغما بردند.هالا اين جند نفر لاشخور كه همين افغان ملتى ها باشد تك و تكمار شده اند.ميخواهند يك انتخابات ساختكى ديكر را براه بياندازند.اكر انتخابات واقعى باشد دو فيصد راى هم نخواهند برد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس