IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > انتخابات يک شانس قانونی!

انتخابات يک شانس قانونی!

سخنرانی داکتر رمضان بشردوست در جمع مردم در پارکی در شهر کابل
جمعه 27 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

بشردوست، مردمی ترين انتخاب!

اشرف غنی احمدزی کسی که افغانستان را با قبيله اشتباه گرفته است و يکی از حاميان معنوی آدمکشان طالب بود، اکنون تبديل به يکی از منتقدان فساد و اختلاس شده و شعار ها و دورغ های معمول انتخاباتی را بر زبان می راند.

پنج شنبه 22 ژانويه 2009, نويسنده: کامران میرهزار


سایت کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست


چگونه از رمضان بشردوست حمايت کنيم؟

داکتر رمضان بشردوست بارها اعلام کرده است که فقط کمک های مردمی را می پذيرد. برای کمک به داکتر رمضان بشردوست از دو طريق می توان وارد شد.

کمک های مالی:

داکتر بشردوست برای برپایی يک کمپاين گسترده در زمان تبليغات نياز به کمک مالی شهروندان افغانستان دارد. برای کسانی که در خارج از افغانستان زندگی می کند ارسال مثلا صد دالر آمريکايی کار چندان سختی نيست. اما جمع شدن اين کمک ها می تواند کمک شایانی به برگزاری کمپين آينده ی انتخابات کند.

شماره حساب داکتر رمضان بشردوست:

Beneficiary: Ramazan Bashar Dost

Account number: 0505701000461618 AFN

SWIFT CODE: AFIBAFKA

Account with: Afghanistan international Bank (AIB ) Intermediate Bank:
Commerz Bank

SWIFT CODE: COBADEFFXXX
Account no: 400870105400 USD

شهروندانی که کمک مالی به حساب آقای بشردوست ارسال می کنند، بهتر است يک ايميل نيز به ايشان و يا کميته ی دفاع از ايشان ارسال کنند:

ايميل داکتر بشردوست : bashardost bashardost.org

ايميل کميته ی حمايت از داکتر رمضان بشردوست: info ramazanbashardost.com

کمک برای برگزاری کمپاين:

شهروندان افغانستان در گوشه گوشه ی افغانستان و جهان می توانند برای کمک به داکتر رمضان بشردوست برای برگزاری کمپاين کمک کنند. در کنار راهنمايی، نظرات و پيشنهادات برای برگزاری هر چه بهتر کمپاين، افراد می توانند در شناسایی داکتر بشردوست به سایر افراد اقدام نمايند.

دست در دست يکديگر و با حمايت از داکتر بشردوست، انتخابات ریاست جمهوری را تبديل به محکمه ابتدایی دزدان، خاينان و جنایتکاران کنیم!


پيوند (لينک) دادن به سایت انترنتی کمیته ی حمایت از داکتر رمضان بشردوست

اگر شما سایت انترنتی يا وبلاگ داريد، می توانيد يکی از تصاويری را که مناسب با طراحی سایت و يا وبلاگ شما می باشد را انتخاب کرده و با دادن پيوند (لينک) به سایت کميته، حمايت خود را از داکتر رمضان بشردوست نشان دهيد. معمولا سایت ها و وبلاگ ها روش های مختلفی برای نشر تصاوير دارند. شما می توانيد مستقيم تصاوير زير را ذخيره کرده وسپس منتشر کنيد و يا اينکه با قرار دادن کدهای مربوط به هر تصوير در صفحه ی وب خود، آن را نمايش دهيد. دريافت کد تصاوير

<!—>

Dr. Ramazan Bashardost

<!—>

<!—>

Dr. Ramazan Bashardost

<!—>

<!—>

Dr. Ramazan Bashardost

<!—>

واژه های کلیدی
انتخابات در افغانستان
loading...
loading...

پيام‌ها

 • انتخابات است نه گدای افغانستان به گدا ضرورت ندارد به پادشاه ضرورت دارد. چون سابت از برادران هزاره است دلیل نمیشود که مردمیترین کاندید باشد سایت طرف بشردوست را میگیرد در حال که اصلا طرف دار ندارد در افغانستان بعد از انتخابات معلوم میشود که کی مردمیترین کاندید است.

  repondre message

  • به همه سلام !
   به ملت غیور افغانستان اگر می خواهید از بی عدالتی و زور گویی نجات یابید در انصورت به دوست مردم افغانستان محترم بشردوست رای دهید در شرایط کنونی یگانه کاندید مردمی و ملی جناب بشر دوست است، بیاید بخاطر نجات این ملت بزرگ از چوکات های تنک قومی بیرون شده و به خاطر رنج های بی کران مردم خود که از بی عدالتی و ظلم جباران این کشور نجات یابیم تنها راه که در این ورطه نازک و بحرانی ملت را نجات داده می تواند همین شخص محترم دوست مردم ما بشر دوست است و در قطار کاندیدان که خود را کاندید کرده اند ایا از بشر دوست کرده کدام شخصی مردمی در جمله این کاندیدان بهتر بوده ؟ جواب واضع و معلوم است که نخیر!بیاید این شانس طلایی را از دست ندهیم.
   بیاید به خاطر رفا و اسودگی مردم خود به بشر دوست رای دهیم و در صورت امکان کمک مالی خود را از ان دریغ نکنیم
   جلال ابادی

   آنلاين بنگريد : شانس طلایی

  • دوست عزیز سلام امید که همیشه موفق وشاد کام باشی. می خواستم چند چیز در مورد نظر ات بنویسم اینکه!
   جامعه افغانستان متاسفانه انقدر در گرداب بد بختی غرق است که نمی تواند چشمهایش سیاه وسفید خوب وبد دوزد و خدمت کار را بیبیند عزیز دل من قبل از اینکه من مربوط به یگ قوم ویا کدام مذهب باشم دوست دارم یگ انسان باشم تا یگ قوم گرا ومذهب کرا انسان وکرامتی انسانی برایم خیلی ارزشمند تر از قوم و قبیله است وقتی که من وتو انسان وانسانهارا شناختیم حق وباطل را از هم دیگر تشخیص دادیم ان وقت ما می توانم این کشتی به خون نشتسه وبه گل نشسته که اسمش را افغانستان می نامیم به ساحل ارام سوق دهیم تا زمانیکه من وما شما وشماها از دید قوم زبان و مذهب همه چیزرا مطرح می کنید در واقع شما وشماها من وماها این کشتی را به قهر دریا می فرستم که در انصورت نه من ونه تو نه ما ونه شماها نجات یافته ایم بلکه همه مان در یگ کشتی غرق شدیم پیش از اینکه بیایم غرق تر از این شویم سعی کنیم ناخدای را پیدا کنیم که بهتر و خوبتر صادق تر و راست تر می تواند این کشتی را به ساحل برساند فرق نمی کند که کی باشد و از کدام خون ورگ از کدام رنگ و زبان سیاه باشد یا سفیید یهودی باشد و یا مسلمان زن باشد و یا مردم کسی باشد که بتواند همه مان را باهم به ساحل ارام و خوب برساند . من فکر می کنم در افغانستان امروزی خصوصا در بین دولت مردان وشخصیت های پرنفوس ما کسی باشد که مثل بشر دوست مثل این انسان با خدا و باوجدان ومثل این انسان متدین وصادق کسی دیگری را سراغ داشته باشیم البته شاید باشد ولی نه دراین حد که این شخص .به نظر من بشر دوست گاندی افغانستان است بشر دوست اوباما افغانستان است بشر دوست یگ شخصیت ملی است که همه اقوام را در یگ چشم می بیند این انتخاب تنها شانسی است که می توانیم به انتخاب نفر درست .این کشور را از این وضعیت اسفبار نجات دهیم اگر به کرزی و امسال انها رای دهیم دیگر امید هاونیمه ارزوی های که در پیش رو داریم به کام ماهی های اقیانوس اطلس و اقیانوس ارام می رود ..... عزیزان در انتخاب تان دقت کند فرق نمی کند که و ازکدام قوم است مهم این است که برای افغانستان کار می کند .تشکر از همه تان .

  • دوست عزیز احمد جان احساساتان قابل قدر است اما فراموش نکنید که در قانون اساسی یهود و نصاری برای انتخاب رئیس جمهور جای ندارد متن ماده 62 بند اول فصل سوم قانون اساسی کشور چنین مینگارد ( ۱ - تبعه افغانستان ، مسلمان و متولد از والدين افغان بوده و تابعيت کشور ديگرى را نداشته باشد،) از روی نسبی من هم با آقای جلال آبادی اتفاق نظر دارم موفق باشید.

  • بعد از انتخابات معلوم میشود که کی مردمیترین کاندید است.

   اشتباه میکنی جان برادر،

   نتیجه انتخابات ریاست جمهورری افغانستان اینرا ثابت نخواهد کرد که "کی مردمیترین" است، بلکه اینرا ثابت خواهد کرد که کی بیش از همه به سی آی ای و امریکا اعلام وفاداری کرده است و پایش بیش از دیگران به آن کشور بسته است.

   قبل از انتخابات در کشور در کاخ سفید وقت رئیس جمهوری بعدی افغانستان تعیین شده، و این به اصطلاح مبارزات انتخاباتی فقط یک سرو صدای پوچی است که آن انتخاب خود را صبغه قانونی داده نصب کنند.

   از همینرو به نظرم این نامه سرگشاده کابل پرس به اوباما، یک اشتباه جدی و یک عمل فکاهی مانند است که اگر خود بشردوست آنرا پیشهاد کرده باشد باید به حالش افسوس خورد.

   ثانیا به نظرم اینگونه نامه و آنهم از آدرس "مردم افغانستان" به اوباما فرستاده آبروی تمامی افغانها را برده و میبرد. مردم افغانستان هیچگاهی مثل چند روشنفکرش احمق و کودن نمیشوند که از رئیس جمهور کشوری که وطن ما را اشغال کرده و یکی از عوامل جدی بدبختی هایشان است، با سرخمی تقاضا کنند که فلان کاندید را برای ما "انتخاب" کن.

  • صنوبر جان، حق گفتید که بعضی روشنفکران افغانستان آنقدر کودن میشوند که نامه به اوباما بنویسند. بعضی از آنان حتی کودن تر و احمق تر که از دولت امریکا جایزه گرفته و تقدیر میشوند. حال چی ثابت میکند که کی بیش از همه به سی آی ای و امریکا وفادار است؟

  • یک نمونه سومی کودن ترین ها را نیز میشود معرفی کرد که چند ابن‌الوقتی اند که یک عمر تمام با "کودن تر ها" کله جنباندند و هیچ مشکلی نداشتند، و تازه امروز سر عقل آمده اند!!!

 • اگر گدا های ما اینقدر سخاوت مند - بشردوست و مردمی باشند پس پادشاهاما باید که حتما دعوا خدایی و به امپراطوری جهانی فکر کنند و این امریکا و ناتو سگ های کجایی اند..

  عقل است که از پرخانه بینی بعضی ها بیرون میزند که فرق دزد و صاحب خانه را نمی توانند..

  repondre message

  • اغای م م ...* کابل پرس جاااااااااااااان بچیش تو کجا شدی مره خو دیوانه کردی خوب شد که امدی بخیر امدی خوش امدی از همه کرده خوب کردین که دروازه مردم درای تانه واز کردین . نالت خدا بر شیطان که ادمه در کدام راها میبره چقه خفه بودم که شاید از من قار باشین چرا که نوشته های چاب شده گی من را پاک کردین در حالیکه شما در غم جور کردن کمپوتر تان سرگردان و ما بکدام چرت بی مانا خیر باشه ما کتتان هستیم *...حالی می ایم سر اصل موضوء عقل سر کردن از پرخانه بینی اغای م م جان برادر از بشر دوست بیچاره چه بدی دیدی او که نو در میدان سیاست امده بان که چه میکنه غریب بچه مالوم میشه شاید غریب پرور باشه از سگ ها پرسان کردین من فکر میکنم یا همگیشان از کرزی و کرزی خیل است یا کرزی و کرزی خیل ازوناست . چه گفتی اشنا " اگر همین را فامیدی من میگم عقلتان از پاچه ای ایزارتان هم سر میکنه " بشرطیکه خشتکه تر نکنه .

  • خودتان میگین که انتخابات یک چانس است خی چرا مردم را در یک جای جم کرده در پای یک کفر پادشا نوشنه کرده ایلا نمی کنین که سر هر کس بشینه همو پادشا شوه که ما هم بفامیم که ما هم چانس پادشا شدن داریم ما هم ازین افغانستان هستیم روس ها ره تا مسکو پیش کردیم دیوار خانه های ما از مرمی خوردن چلنی چلنی شد گمبز چت خانه بر سر ما غلتید اولاد های نازنین ما پیش چشم ما جان داد حالیکه نوبت چانس است ده صندوق کرزی جان رای بتیم چرا پنج روپه ره ارزن خریده بسر خود پاشیده یک ماده کفترم زیر بغل زده ده میدان انتخابات نروم اگه نی یک رقم دیگه هم چانس برای همگی داده میشه اگر بکنن این یک دیگر رقم چل بسیار خوب است که دیگه وقت میگم حتمن خوش کلگی میایه

 • والا به نظر من ارسال نامه به ریس جمهور کشور که مستقیما در کشور ما دخالت دارد کار بد نیست زیرا با ارسال نامه شخص مذکور را از حقایق با خبر ساخت و اگر قبول نماید و یا ننمایید مسولیت اینده ان نیز متوجه خودش خواهد بود و این افغانستان به اینطور اسانی قابل اداره هم نیست جان برادر و باید به خارجی ها که در فکر منافع شان در افغانستان استند حتما افغانها وطن پرست و روشنفکر مشوره بدهند و عواقب وخیم اشتباهات را برانها قبل از قبل واضح بسازند حالا چه در قالب نامه باشد و یا گفتگو"دیالوگ"..در غیر ان پیامبر نیز از همچو اشتباهات در صدر تاریخ زیاد نموده بود..

  repondre message

  • اغای نویسنده (م م) مه ده یک جای گوفته بودوم که هر قدر گپ هاره تو و پیچ داده بگوین می فامم . حالی باز دیدم که یک گپ تو دار زدی . مه کی ده بالا کتیت شوخی کردم مره ماندی . ده جان پیغمبر چسپیدی . میدانی که موزوع انتخابات است . یانی که پیغمبر را از خاطری که حضرت علی ره انتخاب نکرد و به مردم واضیح نکرد که اینمی بعد از سر مه خلیفیتان است میگویی که ( پیامبر نیز از همچو اشتباهات در صدر تاریخ زیاد نموده بود.. ) ترا بخدا این گپ معقول است که به یک پیغمبر ماسوم تومت کنی . هر چیز بدست خداست یا ما و تو . خدا میدانه یا تو . خوده بسیار فامیده فامیده نگی . ماو شما از یک چیزی پیدا شدیم که اگه ده خشتک ایزار ما بچکه او ره میشویم . از چیزی یکه پیدا شودیم کرک میکنیم . حالی که قواره ادم را بخود گریفتیم سر پیغمبر تارض کنیم سر خداجان تارض کنیم بد گپ نیست بچی قوما . بیا که بگویم که هر چه خدا و رسول میداند امو صحی است و از غلطی خود به خدا توبه کنیم . چقه خوب میشه . علی رض در درجه چارم اصحاب است صد که بزنیم اول نمیشه و درجه چارم را گرفتن کار اسان نیست اگر عقل در پرخانه ای کاس خانه ای سر باشه . اگر نبود ادم اینجوری سخن میگه چه رقم که اغای م م میگه ... بامان خدا

  • اقای اصف سر پلی از سر کچل ما دست وردار...

  • م م بچیم از سر کل تو چه رقم دست وردار شوم تا که تو از سر اسلام دستیته نه ورداری و تعارضای بی مانا نکنی . بچیم ایمانیته بخدا ماکم بوکو از خدا و رسول بوگو چتیاتیته بس بکو باز مه کتیت چه کار داروم مه توره دیدوم تو مره دیدی چه پلوان شریکی داریم . یک روز ده باری تو نویشته میکدوم بچیمه که شعیب نام داره و صنف اول است گوفتوم بیا نویشتیمه سیل کو که غلطی نداشته باشه او که سیل کد گوفت پدر جان شما کدی امی کاکا م م چه کار دارین بانین هر چه میگه بگویه مه از امی گوشیش کش کدوم پالویم شاندوم و گوفتوم کاکا م م ایت گپ های شور اندازی سونی و شیعه ره میزنه ده دل مردوم شک می پرته ما و تو باید از حق دفا کنیم اگه چی او صنف اول است لاکن سویش از صنفی شش کده بالاست . باید امی رقم باشه اخر بچی کیست خلاصه که قتاعت کد و یگان وقت که دلیش شوه نویشتی مره خانده اصلا میکونه . ما هر دویما میپالیم و یگان یگان ادمی ره که به سویی خودما باشه گیر میکنیم و کتیش بث میکنیم . اگه نی م م بچیم تره خو همسویی خود نمیدانوم چیرا که تو بسیار فامیده استی همزور مه مثل مزاری واری مثل توفیق واری ادم ها است که مرگه ام نمیدانن تو خو پرو فیصل استی مونتها اگه شیعه استی یا سونی دینکیته پیشی خودیت نگا کو ده مردوم نگو . مه نویشته های تو و اکه خلیل ره خاندوم فکر کدوم که باز ده میدان نخات دیدومیت لاکن باز نر واری امدی مه که گپ نزنوم که بزنه . اگه اصلا شوده می امدی بازم مه گپ نمیزدوم . اگه نی مه که تا جای میفاموم ایمکان داره امی نویشته ره از طرف تو کدام لوده دیگه کده باشه تا عقل تو ره سر مه ده مردوم نشان بیته اگه تو خودیت ای نویشته ره کدی مالوم میشه یا مره میخایی سر گپ بیاری تو از چه میترسی بسیار که باشه پیش خانیت کم میشی دیگه که میفامه که لیلی زن بود یامرد مره خو کولگی مزارجان و سرپل میشناسه . برو بچیم دیگه سرکیته سیله کده ازار نمیتوم بامان خدا

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس