صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > جشنواره کتاب محمود طرزی

جشنواره کتاب محمود طرزی

يكشنبه 15 مارچ 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه افغانستان

در نتیجه جشنواره سالانه گزینش کتاب برتر علامه محمود طرزی که از سوی مرکز مطالعات استراتیژیک وزارت امور خارجه راه اندازی شد، 7 عنوان کتاب، به عنوان کتاب برتر انتخاب و حایز جایزه شناخته شدند.

از جمله کتاب جنایات علیه بشریت در حقوق بین الملل کیفری، اثر غلام حیدر علامه، از میان 8 اثر رسیده به عنوان کتاب ویژه حقوق بشر انتخاب شد.

6 کتاب دیگر، افغانستان و حق برتوسعه اثر محمد صادق دهقان، حقوق اساسی جمهوری اسلامی افغانستان اثر عبدالعلی محمدی، افغانستان د دموکرسی او جمهوریت به کلونوکی اثر عبدالغفار فراهی، افغانستان هجوم اتحاد شوروی و سیاست های غرب اثر محمد ظاهر عظیمی، بی حایه شوی کدوال او پناه اخیستونکی اثر ملک ستیز و در آمدی بر اسلام و جهانی شدن اثر عبدلقیوم سجادی از میان 125 کتاب به عنوان کتاب های برتر، برنده این جشنواره شدند.

برای هر یک از برندگان این جشنواره طی محفلی که درآن وزیر امور خارجه داکتر رنگین دادفر سپنتا، اعضای کابینه و مقامات بلند رتبه دولتی، اعضای کوردیپلوماتیک مقیم کابل، فرهنگیان و نویسندگان حضور داشتند، یک لوح کرستال، تقدیر نامه و 50 هزار افغانی پول نقد اعطا گردید.

کتاب های برتر پس از بررسی و ارزیابی از سوی هیِِئت داوران متشکل از 8 تن از استادان پوهنتون ها و نویسندگان با تجربه و ورزیده، انتخاب شدند.

داکتر داوود مرادیان رییس مرکز مطالعات استراتیژیک وزارت امور خارجه که مبتکر این برنامه است، می گوید: هدف از راه اندازی این جشنواره، اهمیت به کتاب، تحقیق، غنامندی و پویایی فرهنگی و هم چنین قدردانی از نویسندگان و پژوهشگران کشور می باشد.

قرار است این جشنواره همه ساله از سوی مرکز مطالعات استراتیژیک وزارت امور خارجه راه اندازی گردد.

فاصله ی دور محمود طرزی از شعر!

چند نوشته از محمود طرزی در فضای باز!

يكشنبه 24 اوت 2008, نويسنده: کامران میرهزار

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس